ERR.ee video | Maarja paljastas hittloo "Homme" üllatava seose merega ({{commentsTotal}})

Merelaulu žüriisse kuulunud Maarja-Liis Ilus tunnistas, et meri on tema loomingut erineval kujul inspireerinud.

"Lugu nimega "Homme" on sündinud osaliselt merekaldal jalutades. Ikkagi päris tihti ma satun mere äärde ja olin vahel madrusena kaasas Nordea pardal, mis oli väga inspireeriv," rääkis Maarja Menule sellest, kuidas meri loomingut erinevatel viisidel mõjutada võib.

Juba sel suvel valivad eestlased aegade parimad merelaulud. Selleks, et hääletamine oleks lihtsam, valis žürii välja 25 kuulsamat merelaulu.

Žürii valikus oli sada lugu, kuid Maarja sõnul püüti lähtuda siiski sellest, mis on inimestele hinge läinud. "Žüriiga oli meil eesmärk leida nende lugude hulgast, mis inimestele on tuttavad. Valida selliseid lugusid, mis laiemat rahvast kõnetavad ja mõjutavad, mitte tundmatuid välja otsida," selgitas Maarja.

Esikümnesse kuulusid laulud nagu "Kui on meri hülge hall", "Mere pidu", Laev tõstis purjed", "Tuulevaiksel ööl" ja "Kihnu neiu". "Ma olen rahul. Võib-olla kõige tähtsam oligi see esikümme, see tuli väga üksmeelselt ja pigem olime selle poolt, et anda rohkem valikut rahvale. Ma arvan, et igaüks peaks leidma sobiva, mille poolt tulihingeliselt hääletada," rääkis Maarja.

Parima merelaulu saad valida SIIN.Inimesed
Londonis elav Peeter Rebane: kui oma käitumist muuta, muutub ka terrorism

Kontserdikorraldaja ja filmitegija Peeter Rebane on juba aastaid elanud Londonis ning tõdes, et viimase aja terrorilaine on suures osas meedia manipulatsioon inimeste hirmudega.

elu
Lugejavideo: suve algus tervitas kohtlajärvelasi rahega

Päev pärast astronoomilise suve algust tabas Kohtla-Järvet neljapäeva hommikul rahehoog, mis kattis maa ajutiselt valgeks.

Tele/raadio
Jaani eriJaani eri
Kuula järele: Eesti Popsi Jaani eri

Selle nädala raadiosaade "Eesti Pops" oli pühendatud jaanipühadele. Mikstuur on funktsionaalselt kasutatav kogu pühade vältel.