Moodsa kunsti muuseumi põrandale asetatud prillid avaldasid külastajatele muljet ({{commentsTotal}})

Autor/allikas: Kurtis Garbutt/creative commons

San Francisco moodsa kunsti muuseumis toimus kentsakas vahejuhtum, kui külastajad pidasid eksponaadiks suvaliselt põrandale asetatud prille.

Prillid jättis põrandale 17-aastane TJ Khayatan, et testida teooriat, kas inimesed leiavad kunsti ka esemetes, mis seda ei ole, vahendas Independent.

"Kui me muuseumisse sattusime, siis mõned teosed avaldasid muljet, kuid teised eksponaadid ei olnud kuigi üllatavad. Me sattusime teose otsa, mis kujutas kaisulooma hallil tekil ja see tekitas küsimusi, kas muuseumikülastajad tõesti peavad seda heaks kunstiks," selgitas Khayatan, kuidas sündis idee prillid põrandale asetada.

Khayatan pani prillid seejärel põrandale ja kõndis ruumist minema. Peagi hakkasid inimesed värske kunstiteose ümber kogunema ning sellest pilte tegema.

Teismeline kajastas sündmust oma Twitteri lehel ning postitus kogus hetkega kümneid tuhandeid säutse. Pärast katset prillidega proovis Khayatan sama ka prügikasti ja pesapallimütsiga. "Ma tean, et moodne kunst võib olla naljanumber, kuid samas aitab see väljendada inimese loomingulisust," lausus Khayatan.

Toimetaja: Rutt ErnitsInimesed
Salvador Dali 1958. aastal.Salvador Dali 1958. aastal.
Hispaania kohus otsustas Salvador Dali surnukeha üles kaevata

Hispaania kohus tegi esmaspäeval otsuse, mille kohaselt kaevatakse üles 1989. aastal surnud kunstniku Salvador Dali maised jäänused.

elu
Keskaja päevad Tallinna vanalinnasKeskaja päevad Tallinna vanalinnas
Tallinna vanalinn muutub neljaks päevaks õitsvaks hansalinnaks

6.- 9.juulini AD 2017 toimuvad Tallinna vanalinnas XVIII keskaja päevad, mil Raekoja plats ja Niguliste kiriku ümbrus muutuvad õitsvaks hansalinnaks.

Tele/raadio
Viljandi KultuuriakadeemiaViljandi Kultuuriakadeemia
Uus lennusaade jõuab telerisse!

Sel kevadel lendab laia maailma õnne otsima Viljandi Kultuuriakadeemia 11. lend näitlejaid ja lavastajaid. See on erakordne kursus, sest esimest korda eesti teatriõppe ajaloos on üks kursus, kus pooled särasilmsed noored on eesti ja pooled vene emakeelega. ETV tegi saate sarjast "Lennud".