Moodsa kunsti muuseumi põrandale asetatud prillid avaldasid külastajatele muljet ({{commentsTotal}})

Autor/allikas: Kurtis Garbutt/creative commons

San Francisco moodsa kunsti muuseumis toimus kentsakas vahejuhtum, kui külastajad pidasid eksponaadiks suvaliselt põrandale asetatud prille.

Prillid jättis põrandale 17-aastane TJ Khayatan, et testida teooriat, kas inimesed leiavad kunsti ka esemetes, mis seda ei ole, vahendas Independent.

"Kui me muuseumisse sattusime, siis mõned teosed avaldasid muljet, kuid teised eksponaadid ei olnud kuigi üllatavad. Me sattusime teose otsa, mis kujutas kaisulooma hallil tekil ja see tekitas küsimusi, kas muuseumikülastajad tõesti peavad seda heaks kunstiks," selgitas Khayatan, kuidas sündis idee prillid põrandale asetada.

Khayatan pani prillid seejärel põrandale ja kõndis ruumist minema. Peagi hakkasid inimesed värske kunstiteose ümber kogunema ning sellest pilte tegema.

Teismeline kajastas sündmust oma Twitteri lehel ning postitus kogus hetkega kümneid tuhandeid säutse. Pärast katset prillidega proovis Khayatan sama ka prügikasti ja pesapallimütsiga. "Ma tean, et moodne kunst võib olla naljanumber, kuid samas aitab see väljendada inimese loomingulisust," lausus Khayatan.

Toimetaja: Rutt ErnitsInimesed
Ülle Rästa: laps on Stigi palju muutnud

Veidi üle poole aasta tütar Lumiga isarõõme nautinud Stig Rästa on ema sõnul väga palju muutunud

elu
Vabaõhumuuseumis saab äpi abil osa pulmaseiklusest

Eesti Vabaõhumuuseum sai täna 60-aastaseks. Sel puhul valmis neil uus ja uhke mobiiliäpp nimega NUMU, millega muuseumis seiklusmänge mängida. Reporter Muttika käis seda testimas.

Tele/raadio
Möödunud nädalal köitis televaatajaid enim kodumaine seebiseriaal

Läinud nädala vaadatuimaks saateks tõusis Kantar Emori andmetel taas Kanal 2 seebiseriaal "Pilvede all" 180 000 jälgijaga. ETV "Pealtnägija" oli teisel kohal (157 000).