ERR.ee video | Karen Jagodin: merelaulude valimisel saab määravaks kogukonna jõud ({{commentsTotal}})

Merekultuuriaasta projektijuht Karen Jagodin tunnistas, et meri on eesti kultuuri märgatavalt mõjutanud ning seda on märgata ka muusikas.

"Merkultuuriaasta üheks eesmärgiks on selgitada välja Eesti kõige armastatum merelaul, sest merekultuuri väga oluline osa on merelaulud. Merest inspireeritud laule on nii filmi-, pop- ja estraadimuusika ning nii meremeeste kui ka rahvalaulude hulgas," rääkis Jagodin Menule.

25 populaarset merelaulu valis välja žürii, neist parimad selgitab aga publikuhääletus. "Lõpuks saab määravaks kogukonna jõud, sest merelaulud on väga selgelt seotud piirkondade, kogukondade ja inimestega. Eks seal ole ka natukene seda, kes ühiselt oma laulu taha koondub, aga teisipidi me alati ei teadvusta, kui palju meil on merest rääkivaid laule. Kui palju me nendega oleme kokku puutunud ja nende hulgas on äärmiselt populaarseid lugusid, see pakub inimestele palju äratundmist, et meid tõesti ümbritsevad nii palju merelaulud," ütles Jagodin.

Armastatuima merelaulu valimine kulmineerub kontserdiga. 12 enim hääli kogunud laulule loovad heliloojad Tõnis ja Tõnu Kõrvits, Tomi Rahula ja Tauno Aints uued orkestriseaded ning lauludele puhuvad uue elu sisse tuntud Eesti artistid Lenna Kuurmaa, Robert Linna, Kadri Voorand, Lauri Õunapuu, Helen Lokuta ja Priit Volmer. Muusikat teeb Tallinna Kammerorkester dirigent Risto Joosti juhendamisel.

Tasuta galakontsert toimub 16. juulil kell 20.00 Lennusadamas.

Parimale merelaulule saad hääle anda SIIN.Inimesed
Salvador Dali 1958. aastal.Salvador Dali 1958. aastal.
Hispaania kohus otsustas Salvador Dali surnukeha üles kaevata

Hispaania kohus tegi esmaspäeval otsuse, mille kohaselt kaevatakse üles 1989. aastal surnud kunstniku Salvador Dali maised jäänused.

elu
Keskaja päevad Tallinna vanalinnasKeskaja päevad Tallinna vanalinnas
Tallinna vanalinn muutub neljaks päevaks õitsvaks hansalinnaks

6.- 9.juulini AD 2017 toimuvad Tallinna vanalinnas XVIII keskaja päevad, mil Raekoja plats ja Niguliste kiriku ümbrus muutuvad õitsvaks hansalinnaks.

Tele/raadio
Viljandi KultuuriakadeemiaViljandi Kultuuriakadeemia
Uus lennusaade jõuab telerisse!

Sel kevadel lendab laia maailma õnne otsima Viljandi Kultuuriakadeemia 11. lend näitlejaid ja lavastajaid. See on erakordne kursus, sest esimest korda eesti teatriõppe ajaloos on üks kursus, kus pooled särasilmsed noored on eesti ja pooled vene emakeelega. ETV tegi saate sarjast "Lennud".