Ivo Linna oli merelaulu žüriis hädas: meil on tohutult palju ilusat meremuusikat ({{commentsTotal}})

Laulja Ivo Linna, kes kuulus parima merelaulu valimise eelžüriisse, oli enda sõnul täitsa hädas, kuna häid lugusid on palju ja valikut keeruline teha. Ometi on 25 lugu nüüd välja valitud ning rahval võimalus ERRi Menu portaalis oma lemmik välja valida.

Žüriil tuli läbi kuulata ja oma otsus langetada pisut enam kui saja laulu hulgast. "Ma vaatasin üsna nõutu pilguga seda nimekirja mitu korda üle. No mida sa jätad, mida sa võtad. Kõik lood on ju kuskilt otsast armsaks saanud. See tundus kuidagi väga vägivaldne, seda oma 25 lugu kirja panna," muljetas Ivo Linna "Terevisioonile" antud intervjuus.

Kõik žüriiliikmed said keerulise ülesandega siiski lõpuks hakkama. "Meil on tohutult palju ilusat meremuusikat," lisas Linna veel.

Esmasest nimekirjast, mis žürii ette pandi, oleks Linna sõnul võinud suisa kümme kontserti kokku panna. "Tegelikult neid merelaule võib ju kuskilt fonoteekidest arhiividest, laulikutest... eriaegseid merelaule võiks ritta panna, ma arvan, et mitu tuhat veel," selgitas Linna, et erinevatele põlvkondadele meeldivad ka erinevad laulud.

Oma kõige lemmikuma merelaulu poolt saad hääletada SIIN! Juba 16. juulil kuuleb enim hääli saanud ja armastatumaid lugusid suurel merepäevade lõpukontserdil Lennusadamas.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja"Kirsti elab Reykjavikis" peategelane rääkis elust Islandil: see on haldjamaa

Jarek Kasari laulu "Kirsti elab Reykjavikis" peategelane Kirsti Villard rääkis oma elust Islandil ja kirjeldas, kuidas sündis temast rääkiv lugu.

Aivar Mäe: ma olin halb laps

Rahvusooper Estonia juht Aivar Mäe avaldas, et oli nooruses halb laps, kelle pärast ema tihti koolis pidi käima.

Inimesed
Mart Helme mälu pandi otse-eetris proovile

"Vikerhommiku" saatejuht Taavi Libe valis eelmise nädala riigikogu istungitest kolme riigikogulase tsitaadid, et testida, kas EKRE esimees Mart Helme tunneb oma kolleegid kõigest hääle põhjal ära.

elu
Raua tänava saun tähistas 80. sünnipäeva

Tallinna üks vanemaid järjepidevalt tegutsenud avalikke saunu tähistas laupäeval 80. sünnipäeva ja sel puhul oli saunapäev veidi pidulikum.

Tele/raadio
"Meediatund" arutleb parem- ja vasakpoolsuse üle meedias

"Meediatund" toob täna raadioeetrisse parem- ja vasakpoolsuse meedias.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.