Taasiseseisvunud Eestiga päevapealt ühevanused noormehed arutlesid vabaduse ja patriotismi teemadel ({{commentsTotal}})

Saates "Hommik Anuga" olid seekord külas kaks taasiseseisvunud Eestiga päevapealt ühevanust noormeest.

Sergei Metlev ja Ott Ilves tunnistasid Anule Välbale antud intervjuus, et paljude noorte eeskujul nemad siiski Eestist lahkuda ei plaani ning näevad oma tulevikku siinsamas.

Teemad, mille üle noormehed enda sõnul Eestis kõige rohkem uhkust tunnevad on asjade kiire elluviimise kunst ning suurus oma vaimus ja tegudes.

Häbi tunneb Ilves tänaval võõramaalastele solvanguid karjuvate kaasmaalaste pärast. Metlevi sõnul on tema küll tundnud häbi konkreetsete isikute pärast, kuid ta on õppinud eraldama halbu inimesi massist.

Patriotism on Ilvese arvates pärit eelkõige kodusest kasvatusest.

Toimetaja: Kerttu KaldojaTerasmikrofoni pälvis Juss Haasma

Juba neljandat aastat jagab "Ringvaate" toimetus rahvusvahelise teatripäeva eel välja Terasmikrofoni preemia, mille pälvib nende saates põnevamaid intervjuusid andnud näitleja või lavastaja. Sel korral sai auhinna endale Juss Haasma.

Eesti passi saanud Ruslan Trochynskyi: ootasin sinist, aga on punane

Värskelt Eesti kodakondsuse saanud Ruslan Trochynskyi rääkis, kuidas on möödunud kaks kuud Eesti passiga.

Inimesed
Kohus saatis räppar Beebilõusta pooleks aastaks vangi

Harju maakohus mõistis Beebilõustana tuntud räppari Andrus Elbingu neljapäeval süüdi röövis ning karistas teda osaliselt reaalse vangistusega.

elu
Jõgeva padjalahingul loodetakse taas Guinnessi rekordit püstitada

Homme peetakse Jõgeval teist korda maha maailma suurim padjalahing.

Tele/raadio
"Plekktrumm" juhatab sisse Tartu ülikooli rektori valimise

27. märtsil on "Plekktrummis" külas Tartu ülikooli üliõpilaskonna esimees Reelika Alunurm, kellega räägitakse õppimise rollist tänapäeva üliõpilastele.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.