FOTOD: Kalamaja nautis päikeselõõsas möödunud asumipäevi ({{commentsTotal}})

Vaata galeriid
5 pilti
Foto: Kalamaja päevadel oli jäätisele järjekord Autor: Merilin Pärli/ERR

Kalamaja päevadel avati umbes 70 hoovikohvikut, kus külastajatele müüdi isetehtud kaupu. Kaunistatud hoovidest võis leida nii riideid, ehteid kui ka kunsti. Põhirõhk oli aga loomulikult toidul. Asumifestival lõppes suure kontserdiga Kalamaja kalmistupargis.

Kalamaja päevade üks huvitavamaid hetki on see, kui kohalikud elanikud avavad võõrastele oma väravad, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Me pakume täna šašlõkki ja kohupiimakooki. Põhimõtteliselt siin on suur valik ja meil on veel selline kunstinäitus ja hea tuju. Kõik tulevad ainult hea tujuga ja see on päris lahe. Nad annavad sellise tuju meile ja siis ma teen šašlõkki maitsvamalt, kui oleks muidu võimalik," selgitas kohvikupidaja Aleksandr.

Enamik Kalamaja päevadele tulnud inimesi leidis vähemalt ühest hoovist mõne tuttava.

"See komm on väga eriline komm. See on minu enda tehtud otsast lõpuni. Alates sellest, et ma panin väikse kauni kõrrekese otsa selle. Siin sees on Domino küpsis, mille ma kastsin valge šokolaadi sisse, mille ma enne ülesse sulatasin ja siis kaunistasin ära, siis ta pidi seisma, siis ma pakkisin ta. See on umbes maksimum minu kokakunsti oskustest, aga ma arvan, et see on väga maitsev ja magus ja ma kingin selle sulle ja siis sa saad öelda, kas sulle maitseb see," pakkus ühest hoovist leitud "Pealtnägija" kaasautor Anna Gavronski.

Kalamaja päevad on Eesti üks suuremaid asumifestivale, kuid sarnased üritused on Tallinnas populaarsed ka teistes linnaosades. Näiteks võib tuua Uue Maailma tänavafestivali, Pelgulinna päevad ning Nõmme asumifestivali "Roheliste väravate tänav". Tartu tuntuim asumifestival on Supilinna päevad.

Toimetaja: Merilin Pärli"Kirsti elab Reykjavikis" peategelane rääkis elust Islandil: see on haldjamaa

Jarek Kasari laulu "Kirsti elab Reykjavikis" peategelane Kirsti Villard rääkis oma elust Islandil ja kirjeldas, kuidas sündis temast rääkiv lugu.

Aivar Mäe: ma olin halb laps

Rahvusooper Estonia juht Aivar Mäe avaldas, et oli nooruses halb laps, kelle pärast ema tihti koolis pidi käima.

Inimesed
Mart Helme mälu pandi otse-eetris proovile

"Vikerhommiku" saatejuht Taavi Libe valis eelmise nädala riigikogu istungitest kolme riigikogulase tsitaadid, et testida, kas EKRE esimees Mart Helme tunneb oma kolleegid kõigest hääle põhjal ära.

elu
Rahva Raamatus esitletakse pressifotode aastaraamatut

Kolmapäeval, 29 märtsil kell 17.30 toimub Viru keskuse Rahva Raamatu poes Eesti Pressifoto 2017 aastaraamatu esitlus.

Tele/raadio
"Meediatund" arutleb parem- ja vasakpoolsuse üle meedias

"Meediatund" toob täna raadioeetrisse parem- ja vasakpoolsuse meedias.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.