FOTOD: Kalamaja nautis päikeselõõsas möödunud asumipäevi ({{commentsTotal}})

Kalamaja päevadel avati umbes 70 hoovikohvikut, kus külastajatele müüdi isetehtud kaupu. Kaunistatud hoovidest võis leida nii riideid, ehteid kui ka kunsti. Põhirõhk oli aga loomulikult toidul. Asumifestival lõppes suure kontserdiga Kalamaja kalmistupargis.

Kalamaja päevade üks huvitavamaid hetki on see, kui kohalikud elanikud avavad võõrastele oma väravad, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Me pakume täna šašlõkki ja kohupiimakooki. Põhimõtteliselt siin on suur valik ja meil on veel selline kunstinäitus ja hea tuju. Kõik tulevad ainult hea tujuga ja see on päris lahe. Nad annavad sellise tuju meile ja siis ma teen šašlõkki maitsvamalt, kui oleks muidu võimalik," selgitas kohvikupidaja Aleksandr.

Enamik Kalamaja päevadele tulnud inimesi leidis vähemalt ühest hoovist mõne tuttava.

"See komm on väga eriline komm. See on minu enda tehtud otsast lõpuni. Alates sellest, et ma panin väikse kauni kõrrekese otsa selle. Siin sees on Domino küpsis, mille ma kastsin valge šokolaadi sisse, mille ma enne ülesse sulatasin ja siis kaunistasin ära, siis ta pidi seisma, siis ma pakkisin ta. See on umbes maksimum minu kokakunsti oskustest, aga ma arvan, et see on väga maitsev ja magus ja ma kingin selle sulle ja siis sa saad öelda, kas sulle maitseb see," pakkus ühest hoovist leitud "Pealtnägija" kaasautor Anna Gavronski.

Kalamaja päevad on Eesti üks suuremaid asumifestivale, kuid sarnased üritused on Tallinnas populaarsed ka teistes linnaosades. Näiteks võib tuua Uue Maailma tänavafestivali, Pelgulinna päevad ning Nõmme asumifestivali "Roheliste väravate tänav". Tartu tuntuim asumifestival on Supilinna päevad.

Toimetaja: Merilin PärliInimesed
Londonis elav Peeter Rebane: kui oma käitumist muuta, muutub ka terrorism

Kontserdikorraldaja ja filmitegija Peeter Rebane on juba aastaid elanud Londonis ning tõdes, et viimase aja terrorilaine on suures osas meedia manipulatsioon inimeste hirmudega.

elu
Maret Tamjärv: jaanitule kuma kaitses põlde, pererahvast, loomi

Maret Tamjärv vabaõhumuuseumist tutvustas Vikerraadios jaanitavasid.

Tele/raadio
TV3 uudistesaate logo.TV3 uudistesaate logo.
Vabalevist lahkumisel säilivad Kanal 2 ja TV3 piirangud ja kohustused

Vabalevist lahkumisest teatanud Kanal 2-l ja TV3-l säilib kohustus näidata vähemalt kuuel päeval nädalas uudiseid ning nad ei pääse ka reklaamimahtu ja -sisu puudutavaist piiranguist, kinnitas Tehnilise Järelevalve Ameti (TJA) side- ja meediateenuste osakonna juhataja Oliver Gailan.