Jääääre parimad laulud kõlavad imehästi ka vene keeles ({{commentsTotal}})

Pühapäeva hommikul oli saates "Hommik Anuga" külas ansambel Jäääär koosseisus Jaan Sööt, Tõnu "Tõun" Timm ja Stanislav Bulganin, üllatades sedakorda hoopis oma parimate paladega hoopis vene keeles.

Bulganin tunnistas, et ajal, mil ta üldse esimesi kordi 1996. aastal Eestis hakkas käima, olid tal ribadeks kuulatud hoopis Vennaskonna ja J.M.K.E kassetid. Jäääärt nägi ta esimest korda Viljandi Folgil, kus meestega tutvus. Lisaks kingiti talle sünnipäevaks ka Jääääre plaat, mis talle väga meeldima hakkas.

Tõun ja Jaan Sööt muigasid, et esialgu on veel veidi lahtine, kellele Jääääre venekeelsed laulud mõeldud on, kuid küll nad publikut leiavad.

Repertuaari vene keelde tõlkimine on olnud Bulganini töö, kes tunnistas, et mitmed lood on jäänud tegemata, kuna ta pole leidnud parimat tõlget, mis hästi kõlaks. "Osasid lugusid on keeruline ümber panna nii, et ta oleks piisavalt hea. Mul on selline põhimõte, et kui ma enda jaoks justkui parimat versiooni ei saa teha, näen, et ei tule välja parem kui originaal, siis mul kaob entusiasm," selgitas muusik. Nii on jäänud vene keelde panemata näiteks üks Bulganini lemmiklugusid InBoili repertuaarist "Patune mõte".

Varem on mõned Jääääre lood saanud tõlked ka inglise keelde. 

"Vodopad"

 "Snega Tsvet"

Toimetaja: Kerttu KaldojaJüri Nael: pinge ja vaen on need, mis meid väsitavad

"Hommikus Anuga" oli külas EMTA lavakunstikooli professor Jüri Nael, kes rääkis tantsust ja teatrist, ühiskonna tervisest ja oma lapsepõlvest.

Alex Lepajõe: produtsendist kelm läks meie looga raha järele

Saates "Hommik Anuga" oli külas ärimees Alex Lepajõe, kes rääkis oma raamatust "Põgenemine" ja lahkarvamusest filmi "Sangarid" tegijatega.

Inimesed
Ivi Eenmaa: eelistan head raamatut käes hoida

"Prillitoos" käis külas raamatukogundusspetsialistil Ivi Eenmaal, kes rääkis muuhulgas, mida ta arvab sõnast "paberkandja".

elu
Raua tänava saun tähistas 80. sünnipäeva

Tallinna üks vanemaid järjepidevalt tegutsenud avalikke saunu tähistas laupäeval 80. sünnipäeva ja sel puhul oli saunapäev veidi pidulikum.

Tele/raadio
"Plekktrumm" juhatab sisse Tartu ülikooli rektori valimise

27. märtsil on "Plekktrummis" külas Tartu ülikooli üliõpilaskonna esimees Reelika Alunurm, kellega räägitakse õppimise rollist tänapäeva üliõpilastele.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.