Fotod ja video: heategevuse patroonid Märt, Ott ja Lenna meisterdasid parte ({{commentsTotal}})

Vaata galeriid
5 pilti
Autor: Rene Suurkaev / ERR

Anu Välba uuris täna hommikul hooaja viimases "Hommik Anuga" saates, mis on see, mis kisub näitleja Märt Avandit ning lauljaid Ott Leplandi ja Lenna Kuurmaad heategevusega tegelema.

Vähihaigete laste ja nende vanemate toetuseks korraldatud Pardiralli eestvedaja Märt Avandi sõnul tema puhul asi väga lihtne ja konkreetne. "Mul on isiklik kogemus ja ma mäletan, kui see aeg oli, siis mäletan neid puudujääke, et seda rasket protsessi läbida. Hiljem otsustasime neid asju parandada ja oleme jõudumööda seda üritanud teha," selgitas ta.

Laulja Ott Lepland on enda sõnul alati tundnud kohustust anda midagi nendele inimestele, keda saatus erinevalt temast ei ole nii heldelt kohelnud. Praegu veab Lepland heategevusprojekti "Igale lapsele oma pill", mis toimub EV100 raames.

Lenna on enda jaoks asja sõnastanud lihtsalt: "Mulle lihtsalt meeldib head teha. Kuna mul on tekkinud võimalusi aegade algusest oma muusiku tööd ja karjääri siduda heategevusega, siis ma olen lihtsalt haaranud kinni nendest võimalustest." Lauljanna sõnul on see tema viis panustada tagasi ühiskonda, praegu on ta patrooniks ettevõtmisele "Minu unistuste päev", mis aitab raskelt haigete laste unistusi ellu viia.

Märt Avandi hinnangul käib nende kõigi eluviisiga paratamatult kaasas tuntus, millega pole midagi kasulikku peale hakata, kui sa temaga head ei tee. Vahel on Märt andnud raha ka tänaval abi küsivatele inimestele, tunnistades samas, et on sel viisil ka parajalt petta saanud. Erinevalt Lennast ja Otist ühines tema ka paar aastat tagasi kirgi kütnud jää-ämbri väljakutsega.

Kõik kolm tunnistasid, et tegelikult tunnevad aegajalt, et vahel kasutatakse neid ka veidi ära. Küsitakse, miks ei toetata teisi projekte või oodatakse võimalikult tihti tasuta ülesastumisi.

Anu Välba pani Märdi, Oti ja Lenna ka väikese ülesande ette, käskides neil meisterdada vee peal püsivaid parte. Vaata videost, kuidas linnud õnnestusid.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja"Kirsti elab Reykjavikis" peategelane rääkis elust Islandil: see on haldjamaa

Jarek Kasari laulu "Kirsti elab Reykjavikis" peategelane Kirsti Villard rääkis oma elust Islandil ja kirjeldas, kuidas sündis temast rääkiv lugu.

Aivar Mäe: ma olin halb laps

Rahvusooper Estonia juht Aivar Mäe avaldas, et oli nooruses halb laps, kelle pärast ema tihti koolis pidi käima.

Inimesed
Mart Helme mälu pandi otse-eetris proovile

"Vikerhommiku" saatejuht Taavi Libe valis eelmise nädala riigikogu istungitest kolme riigikogulase tsitaadid, et testida, kas EKRE esimees Mart Helme tunneb oma kolleegid kõigest hääle põhjal ära.

elu
Rahva Raamatus esitletakse pressifotode aastaraamatut

Kolmapäeval, 29 märtsil kell 17.30 toimub Viru keskuse Rahva Raamatu poes Eesti Pressifoto 2017 aastaraamatu esitlus.

Tele/raadio
"Meediatund" arutleb parem- ja vasakpoolsuse üle meedias

"Meediatund" toob täna raadioeetrisse parem- ja vasakpoolsuse meedias.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.