Fotod ja video: heategevuse patroonid Märt, Ott ja Lenna meisterdasid parte ({{commentsTotal}})

Anu Välba uuris täna hommikul hooaja viimases "Hommik Anuga" saates, mis on see, mis kisub näitleja Märt Avandit ning lauljaid Ott Leplandi ja Lenna Kuurmaad heategevusega tegelema.

Vähihaigete laste ja nende vanemate toetuseks korraldatud Pardiralli eestvedaja Märt Avandi sõnul tema puhul asi väga lihtne ja konkreetne. "Mul on isiklik kogemus ja ma mäletan, kui see aeg oli, siis mäletan neid puudujääke, et seda rasket protsessi läbida. Hiljem otsustasime neid asju parandada ja oleme jõudumööda seda üritanud teha," selgitas ta.

Laulja Ott Lepland on enda sõnul alati tundnud kohustust anda midagi nendele inimestele, keda saatus erinevalt temast ei ole nii heldelt kohelnud. Praegu veab Lepland heategevusprojekti "Igale lapsele oma pill", mis toimub EV100 raames.

Lenna on enda jaoks asja sõnastanud lihtsalt: "Mulle lihtsalt meeldib head teha. Kuna mul on tekkinud võimalusi aegade algusest oma muusiku tööd ja karjääri siduda heategevusega, siis ma olen lihtsalt haaranud kinni nendest võimalustest." Lauljanna sõnul on see tema viis panustada tagasi ühiskonda, praegu on ta patrooniks ettevõtmisele "Minu unistuste päev", mis aitab raskelt haigete laste unistusi ellu viia.

Märt Avandi hinnangul käib nende kõigi eluviisiga paratamatult kaasas tuntus, millega pole midagi kasulikku peale hakata, kui sa temaga head ei tee. Vahel on Märt andnud raha ka tänaval abi küsivatele inimestele, tunnistades samas, et on sel viisil ka parajalt petta saanud. Erinevalt Lennast ja Otist ühines tema ka paar aastat tagasi kirgi kütnud jää-ämbri väljakutsega.

Kõik kolm tunnistasid, et tegelikult tunnevad aegajalt, et vahel kasutatakse neid ka veidi ära. Küsitakse, miks ei toetata teisi projekte või oodatakse võimalikult tihti tasuta ülesastumisi.

Anu Välba pani Märdi, Oti ja Lenna ka väikese ülesande ette, käskides neil meisterdada vee peal püsivaid parte. Vaata videost, kuidas linnud õnnestusid.

Toimetaja: Kerttu KaldojaInimesed
Salvador Dali 1958. aastal.Salvador Dali 1958. aastal.
Hispaania kohus otsustas Salvador Dali surnukeha üles kaevata

Hispaania kohus tegi esmaspäeval otsuse, mille kohaselt kaevatakse üles 1989. aastal surnud kunstniku Salvador Dali maised jäänused.

elu
Keskaja päevad Tallinna vanalinnasKeskaja päevad Tallinna vanalinnas
Tallinna vanalinn muutub neljaks päevaks õitsvaks hansalinnaks

6.- 9.juulini AD 2017 toimuvad Tallinna vanalinnas XVIII keskaja päevad, mil Raekoja plats ja Niguliste kiriku ümbrus muutuvad õitsvaks hansalinnaks.

Tele/raadio
Viljandi KultuuriakadeemiaViljandi Kultuuriakadeemia
Uus lennusaade jõuab telerisse!

Sel kevadel lendab laia maailma õnne otsima Viljandi Kultuuriakadeemia 11. lend näitlejaid ja lavastajaid. See on erakordne kursus, sest esimest korda eesti teatriõppe ajaloos on üks kursus, kus pooled särasilmsed noored on eesti ja pooled vene emakeelega. ETV tegi saate sarjast "Lennud".