Alkomeetritest: kas aknapesuvedelik tekitab joovet? ({{commentsTotal}})

Hiljuti levis meedias lugu naisest, kes tõi alkomeetrisse puhutud promillide põhjenduseks aknapesuvedeliku kasutamise. Hannes Hermaküla testis, kas tegemist on legendiga või võib tõesti nii juhtuda.

"See millega politsei esimesena kontrolli teostab on indikaatorvahend ja sellega joovet ei tuvastata. Indikaatorvahend reageeribki suus olevale alkoholile, mentoolikommile või näiteks suuvärskendajale. Ka klaasipesuvedelik võib autosse nii palju auru anda, et indikaatorvahend sellele reageerib," ütles PPA juhtivkorrakaitseametnik Sirle Loigo "Ringvaatele".

Politsei kinnitab, et ei ole mõtet muretseda kui inimene teab, et ta ei ole 24h jooksul alkoholi tarbinud. Sel juhul teostatakse täiendav kontroll.

Ainsana testitavatest vahenditest ei tekitanud promille käte desinfitseerija. Kõige tugevamalt mõjus aga suuloputusvahend, mis kuvas alkomeetrisse lausa 2,62 promillise näidu.

Testist tuli välja, et ka aknapesuvedeliku aur võib promille tekitada, küll aga on see lühiajaline ning paari minuti pärast kadunud.

Politsei tõi kõige markantsematest lugudest välja juhtumi, kus alkoholi tarbinud mees üritas autoroolis ära juua pudel õli, sest arvas, et see võib joovet kaotada.

Toimetaja: Jaanika ValkTerasmikrofoni pälvis Juss Haasma

Juba neljandat aastat jagab "Ringvaate" toimetus rahvusvahelise teatripäeva eel välja Terasmikrofoni preemia, mille pälvib nende saates põnevamaid intervjuusid andnud näitleja või lavastaja. Sel korral sai auhinna endale Juss Haasma.

Eesti passi saanud Ruslan Trochynskyi: ootasin sinist, aga on punane

Värskelt Eesti kodakondsuse saanud Ruslan Trochynskyi rääkis, kuidas on möödunud kaks kuud Eesti passiga.

Inimesed
Kohus saatis räppar Beebilõusta pooleks aastaks vangi

Harju maakohus mõistis Beebilõustana tuntud räppari Andrus Elbingu neljapäeval süüdi röövis ning karistas teda osaliselt reaalse vangistusega.

elu
Jõgeva padjalahingul loodetakse taas Guinnessi rekordit püstitada

Homme peetakse Jõgeval teist korda maha maailma suurim padjalahing.

Tele/raadio
"Plekktrumm" juhatab sisse Tartu ülikooli rektori valimise

27. märtsil on "Plekktrummis" külas Tartu ülikooli üliõpilaskonna esimees Reelika Alunurm, kellega räägitakse õppimise rollist tänapäeva üliõpilastele.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.