Alkomeetritest: kas aknapesuvedelik tekitab joovet? ({{commentsTotal}})

Hiljuti levis meedias lugu naisest, kes tõi alkomeetrisse puhutud promillide põhjenduseks aknapesuvedeliku kasutamise. Hannes Hermaküla testis, kas tegemist on legendiga või võib tõesti nii juhtuda.

"See millega politsei esimesena kontrolli teostab on indikaatorvahend ja sellega joovet ei tuvastata. Indikaatorvahend reageeribki suus olevale alkoholile, mentoolikommile või näiteks suuvärskendajale. Ka klaasipesuvedelik võib autosse nii palju auru anda, et indikaatorvahend sellele reageerib," ütles PPA juhtivkorrakaitseametnik Sirle Loigo "Ringvaatele".

Politsei kinnitab, et ei ole mõtet muretseda kui inimene teab, et ta ei ole 24h jooksul alkoholi tarbinud. Sel juhul teostatakse täiendav kontroll.

Ainsana testitavatest vahenditest ei tekitanud promille käte desinfitseerija. Kõige tugevamalt mõjus aga suuloputusvahend, mis kuvas alkomeetrisse lausa 2,62 promillise näidu.

Testist tuli välja, et ka aknapesuvedeliku aur võib promille tekitada, küll aga on see lühiajaline ning paari minuti pärast kadunud.

Politsei tõi kõige markantsematest lugudest välja juhtumi, kus alkoholi tarbinud mees üritas autoroolis ära juua pudel õli, sest arvas, et see võib joovet kaotada.

Toimetaja: Jaanika ValkInimesed
Londonis elav Peeter Rebane: kui oma käitumist muuta, muutub ka terrorism

Kontserdikorraldaja ja filmitegija Peeter Rebane on juba aastaid elanud Londonis ning tõdes, et viimase aja terrorilaine on suures osas meedia manipulatsioon inimeste hirmudega.

elu
Maret Tamjärv: jaanitule kuma kaitses põlde, pererahvast, loomi

Maret Tamjärv vabaõhumuuseumist tutvustas Vikerraadios jaanitavasid.

Tele/raadio
TV3 uudistesaate logo.TV3 uudistesaate logo.
Vabalevist lahkumisel säilivad Kanal 2 ja TV3 piirangud ja kohustused

Vabalevist lahkumisest teatanud Kanal 2-l ja TV3-l säilib kohustus näidata vähemalt kuuel päeval nädalas uudiseid ning nad ei pääse ka reklaamimahtu ja -sisu puudutavaist piiranguist, kinnitas Tehnilise Järelevalve Ameti (TJA) side- ja meediateenuste osakonna juhataja Oliver Gailan.