Türi lillelaat meelitab huvilisi nii Soomest kui ka Hollandist ja Norrast ({{commentsTotal}})

Kevadpealinnas Türil algas 39. lillelaat, kuhu oodatakse kolme päeva jooksul kuni 35 000 külastajat. Türi lillelaat on nii tugev kaubamärk, et sinna sõidetakse nii Soomest kui ka Saaremaalt, esmakordselt on aiandushuvilised kohale tulemas ka Hollandist ja Norrast.

See, et Türi lillelaadal kostub kõiki meie lähiriikide keeli, pole enam mingi uudis. Soomlased rikastavad laata juba aastaid oma kuulsate lillesibulatega, lätlased veel kuulsamate roosidega, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Tulime siia Lätist Jekabpilsist, umbes 400 kilomeetri kauguselt. Ma pole siin esimest korda. Mulle väga meeldib Eestimaa ja siinsed inimesed, siinne loodus. Kõik meeldib. Ma olen käinud ka Saaremaal ja Pärnus," rääkis roosikasvataja Irena Aleksejuka.

Türilane Lilli Noodla tuli oma aeda täiendama rododendronitega, mis kasvavad ka tavalises aiamullas. "Need on nii armsad, võtad üht ja võtad teist ja ei tea, kumb jälle ilusam on ja jälle tuled ja ostad," rääkis ta.

On keeruline öelda, mida aiapidajale vajalikku lillelaadal ei müüda. Hobukooli pargi peremees Sven Aluste müüb näiteks hobusesõnnikut.

"Tomatile, kurgile ja kõigile lilledele võib panna. Roosid võib põhimõtteliselt panna sõnnikuhunnikusse, nendel pole hullu, aga teistel tuleb natukene jätta ruumi, päris varre vastu mitte panna, sest muidu läheb liiga kuumaks," selgitas ta.

Paide mees Grigori Švets pakkus laadal enda valmistatud mustikapuhastajaid.

"Ma võtan selle metsa kaasa ja metsas puhastan. Koju toon juba täiesti puhtad marjad," rääkis Švets, kelle sõnul puhastab masin 80 kg mustikaid tunnis.

Lillelaat Türil ootab külastajaid pühapäeva pärastlõunani.

Toimetaja: Merili NaelJüri Nael: pinge ja vaen on need, mis meid väsitavad

"Hommikus Anuga" oli külas EMTA lavakunstikooli professor Jüri Nael, kes rääkis tantsust ja teatrist, ühiskonna tervisest ja oma lapsepõlvest.

Alex Lepajõe: produtsendist kelm läks meie looga raha järele

Saates "Hommik Anuga" oli külas ärimees Alex Lepajõe, kes rääkis oma raamatust "Põgenemine" ja lahkarvamusest filmi "Sangarid" tegijatega.

Inimesed
Ivi Eenmaa: eelistan head raamatut käes hoida

"Prillitoos" käis külas raamatukogundusspetsialistil Ivi Eenmaal, kes rääkis muuhulgas, mida ta arvab sõnast "paberkandja".

elu
Raua tänava saun tähistas 80. sünnipäeva

Tallinna üks vanemaid järjepidevalt tegutsenud avalikke saunu tähistas laupäeval 80. sünnipäeva ja sel puhul oli saunapäev veidi pidulikum.

Tele/raadio
"Plekktrumm" juhatab sisse Tartu ülikooli rektori valimise

27. märtsil on "Plekktrummis" külas Tartu ülikooli üliõpilaskonna esimees Reelika Alunurm, kellega räägitakse õppimise rollist tänapäeva üliõpilastele.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.