Türi lillelaat meelitab huvilisi nii Soomest kui ka Hollandist ja Norrast ({{commentsTotal}})

Kevadpealinnas Türil algas 39. lillelaat, kuhu oodatakse kolme päeva jooksul kuni 35 000 külastajat. Türi lillelaat on nii tugev kaubamärk, et sinna sõidetakse nii Soomest kui ka Saaremaalt, esmakordselt on aiandushuvilised kohale tulemas ka Hollandist ja Norrast.

See, et Türi lillelaadal kostub kõiki meie lähiriikide keeli, pole enam mingi uudis. Soomlased rikastavad laata juba aastaid oma kuulsate lillesibulatega, lätlased veel kuulsamate roosidega, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Tulime siia Lätist Jekabpilsist, umbes 400 kilomeetri kauguselt. Ma pole siin esimest korda. Mulle väga meeldib Eestimaa ja siinsed inimesed, siinne loodus. Kõik meeldib. Ma olen käinud ka Saaremaal ja Pärnus," rääkis roosikasvataja Irena Aleksejuka.

Türilane Lilli Noodla tuli oma aeda täiendama rododendronitega, mis kasvavad ka tavalises aiamullas. "Need on nii armsad, võtad üht ja võtad teist ja ei tea, kumb jälle ilusam on ja jälle tuled ja ostad," rääkis ta.

On keeruline öelda, mida aiapidajale vajalikku lillelaadal ei müüda. Hobukooli pargi peremees Sven Aluste müüb näiteks hobusesõnnikut.

"Tomatile, kurgile ja kõigile lilledele võib panna. Roosid võib põhimõtteliselt panna sõnnikuhunnikusse, nendel pole hullu, aga teistel tuleb natukene jätta ruumi, päris varre vastu mitte panna, sest muidu läheb liiga kuumaks," selgitas ta.

Paide mees Grigori Švets pakkus laadal enda valmistatud mustikapuhastajaid.

"Ma võtan selle metsa kaasa ja metsas puhastan. Koju toon juba täiesti puhtad marjad," rääkis Švets, kelle sõnul puhastab masin 80 kg mustikaid tunnis.

Lillelaat Türil ootab külastajaid pühapäeva pärastlõunani.

Toimetaja: Merili NaelInimesed
Londonis elav Peeter Rebane: kui oma käitumist muuta, muutub ka terrorism

Kontserdikorraldaja ja filmitegija Peeter Rebane on juba aastaid elanud Londonis ning tõdes, et viimase aja terrorilaine on suures osas meedia manipulatsioon inimeste hirmudega.

elu
Maret Tamjärv: jaanitule kuma kaitses põlde, pererahvast, loomi

Maret Tamjärv vabaõhumuuseumist tutvustas Vikerraadios jaanitavasid.

Tele/raadio
TV3 uudistesaate logo.TV3 uudistesaate logo.
Vabalevist lahkumisel säilivad Kanal 2 ja TV3 piirangud ja kohustused

Vabalevist lahkumisest teatanud Kanal 2-l ja TV3-l säilib kohustus näidata vähemalt kuuel päeval nädalas uudiseid ning nad ei pääse ka reklaamimahtu ja -sisu puudutavaist piiranguist, kinnitas Tehnilise Järelevalve Ameti (TJA) side- ja meediateenuste osakonna juhataja Oliver Gailan.