Sushikokk Jaapanist näitas otsestuudios oskusi ({{commentsTotal}})

"Ringvaate" stuudios oli külas sushikokk Jaapanist, kes näitas, kuidas käib õige sushi tegemine ning proovis pakendatud ja madalama kvaliteediga toodet, mida kiiruga poest kaasa haaratakse.

Stuudios olid külas kaks kokka, kellest üks on 40-aastase staažiga kokk Shôji Kaneko ning Tokumaru peakokk Daigo Takagi, kes elab Eestis juba viis aastat ning oskab ka eesti keelt.

Daigo Takagi märkis, et eestlased armastavad sushit väga ning Tallinnast on võimalik saada hea kvaliteediga sushit.

Professionaalse koka sõnul on sushi tegemisel kõige olulisem puhtus, kiirus ning täpsus.

Professionaalseks sushikokaks saamiseks peab õppima vähemalt kolm aastat mõnes restoranis. Vanasti oli vaja selleks lausa 10-15 aastat.

Mõlemad kokad on nõus poest saadaolevat pakendatud sushit sööma, kuid riisikvaliteet ei säili kui temperatuur on liiga madal. Poest ostetud sushi riis oli kokkade sõnul liiga pehmeks keedetud ning kokku surutud.

Pudruriis sobib kokkade sõnul kodus sushi tegemiseks, mitte aga restorani. Õige riis peab olema maitsestatud äädika, soola ja suhkruga ning seda tuleb teha pärast keetmist.

Homme on ERKI Moeshow ja seal tehakse muuhulgas gurmeesushit. Jaapanist Eestisse sõitnud kokk on ise kohapeal, kõigil on võimalik osa saada sellest, mida ta suudab ja oskab.

Toimetaja: Jaanika ValkInimesed
Salvador Dali 1958. aastal.Salvador Dali 1958. aastal.
Hispaania kohus otsustas Salvador Dali surnukeha üles kaevata

Hispaania kohus tegi esmaspäeval otsuse, mille kohaselt kaevatakse üles 1989. aastal surnud kunstniku Salvador Dali maised jäänused.

elu
Laulu- ja tantsupeolisi majutatakse 44 koolimajas

Laulu- ja tantsupeole saabunud lapsed ja noored ööbivad traditsiooniliselt Tallinna koolimajades. Enam kui 19 tuhat noort mahutatakse ära 44 Tallinna ja Harjumaa kooli.

Tele/raadio
KaameradKaamerad
ERR kuulutab välja konkursi uute portreefilmide tootmiseks

Eesti Rahvusringhääling koostöös Eesti Filmi Instituudi ja Eesti Kultuurkapitaliga kuulutab taas välja konkursi uute portreefilmide tootmiseks.