Loomaaed kogub vanu värve aegunud puuride taaselustamiseks ({{commentsTotal}})

"Ringvaate" stuudios oli värvikoolitaja Meelis Tarto, kes rääkis, miks peaks enda kuivanud ja kasutult seisvad värvipurgid viima Tallinna loomaaiale.

"Loomaaias on erinevaid pindasid, mida värvida, väga palju ning seepärast on ka väikesed kogused väga kasulikud," ütles Meelis Tarto "Ringvaates", et vahet ei ole, kas vanas värvipurgis on palju või vähe värvi. "Loomulikult peab vaatama, milliseid värve võiks sinna viia, mispärast oleme me pannud ka info kodulehele, et vaadata, millised värvid võiksid olla sobilikud." Ta oli võtnud stuudiosse kaasa võtnud ka mõned näidised, milliseid võiks loomaaeda viia ning milliseid võiksid jõuda pigem jäätmejaama.

Üheks oluliseks kriteeriumiks värvi annetamisel on ka see, et see oleks originaaltaaras. "Kui sa tood meile värvi kummikindas, siis meil ei ole võimalik kindlaks teha, mis värv see on või mis vedelikuga üldse tegemist on." Samuti võiks Tarto sõnul olla loetav see info, mis värviga tegemist on.

Sobivad värvid tuleks viia Bauhofi kaupluste infolettidesse, kus on alused, kuhu saab enda värvipurgid panna.

Toimetaja: Kaspar Viilup"Kirsti elab Reykjavikis" peategelane rääkis elust Islandil: see on haldjamaa

Jarek Kasari laulu "Kirsti elab Reykjavikis" peategelane Kirsti Villard rääkis oma elust Islandil ja kirjeldas, kuidas sündis temast rääkiv lugu.

Aivar Mäe: ma olin halb laps

Rahvusooper Estonia juht Aivar Mäe avaldas, et oli nooruses halb laps, kelle pärast ema tihti koolis pidi käima.

Inimesed
Mart Helme mälu pandi otse-eetris proovile

"Vikerhommiku" saatejuht Taavi Libe valis eelmise nädala riigikogu istungitest kolme riigikogulase tsitaadid, et testida, kas EKRE esimees Mart Helme tunneb oma kolleegid kõigest hääle põhjal ära.

elu
Raua tänava saun tähistas 80. sünnipäeva

Tallinna üks vanemaid järjepidevalt tegutsenud avalikke saunu tähistas laupäeval 80. sünnipäeva ja sel puhul oli saunapäev veidi pidulikum.

Tele/raadio
"Meediatund" arutleb parem- ja vasakpoolsuse üle meedias

"Meediatund" toob täna raadioeetrisse parem- ja vasakpoolsuse meedias.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.