Loomaaed kogub vanu värve aegunud puuride taaselustamiseks ({{commentsTotal}})

"Ringvaate" stuudios oli värvikoolitaja Meelis Tarto, kes rääkis, miks peaks enda kuivanud ja kasutult seisvad värvipurgid viima Tallinna loomaaiale.

"Loomaaias on erinevaid pindasid, mida värvida, väga palju ning seepärast on ka väikesed kogused väga kasulikud," ütles Meelis Tarto "Ringvaates", et vahet ei ole, kas vanas värvipurgis on palju või vähe värvi. "Loomulikult peab vaatama, milliseid värve võiks sinna viia, mispärast oleme me pannud ka info kodulehele, et vaadata, millised värvid võiksid olla sobilikud." Ta oli võtnud stuudiosse kaasa võtnud ka mõned näidised, milliseid võiks loomaaeda viia ning milliseid võiksid jõuda pigem jäätmejaama.

Üheks oluliseks kriteeriumiks värvi annetamisel on ka see, et see oleks originaaltaaras. "Kui sa tood meile värvi kummikindas, siis meil ei ole võimalik kindlaks teha, mis värv see on või mis vedelikuga üldse tegemist on." Samuti võiks Tarto sõnul olla loetav see info, mis värviga tegemist on.

Sobivad värvid tuleks viia Bauhofi kaupluste infolettidesse, kus on alused, kuhu saab enda värvipurgid panna.

Toimetaja: Kaspar ViilupInimesed
Salvador Dali 1958. aastal.Salvador Dali 1958. aastal.
Hispaania kohus otsustas Salvador Dali surnukeha üles kaevata

Hispaania kohus tegi esmaspäeval otsuse, mille kohaselt kaevatakse üles 1989. aastal surnud kunstniku Salvador Dali maised jäänused.

elu
Valgus kõnnib KadriorusValgus kõnnib Kadriorus
Kadrioru park pakub suvel giidiekskursioone ja muusikat

Homme, 29. juunil toimub selle suve esimene jalutuskäik Kadrioru pargis koos giidiga, mis jätkub sariüritusena kuni hooaja lõpuni.

Tele/raadio
KaameradKaamerad
ERR kuulutab välja konkursi uute portreefilmide tootmiseks

Eesti Rahvusringhääling koostöös Eesti Filmi Instituudi ja Eesti Kultuurkapitaliga kuulutab taas välja konkursi uute portreefilmide tootmiseks.