Jüri Muttika uuris loomasõnnikut ({{commentsTotal}})

Nädalavahetusel on Türi lillelaadal noortalunike võistlus, kus ühe alana toimub loomasõnniku tuvastamine. "Ringvaate" reporter Jüri Muttika käis vaatamas, kas ta saab aru, millise kodulooma sõnnikuga tegu

Järva Kutsehariduskeskuse direktor Rein Oselin ütles "Ringvaatele", et noortalunike võistlusest ei saa teha tippvõistlust, vaid sinna tuleb panna ka veidi show-elemente. Jüri Muttika proovis samuti tuvastada loomasõnnikut - talle anti ette kümme purki, millest ta pidi vaatluse ning lõhna järgi aru saama, kellele need kuuluvad.

Esimese purgi sõnnik oli tema arvates väga taimne. "See on ilmselt veis," arvas Muttika. Õigeks vastuseks oli aga hoopis siga.

Teist purki pidas ta veelgi keerulisemaks, arvates, et seal on poni väljaheited. Tegelikult oli aga hoopis seal veisesõnnik.

Kolmanda purgi juures pani "Ringvaate" reporter täppi - ta eeldas ilusti nähtava rohuelemendi tõttu, et tegu on hobusega, mis oli ka õigeks vastuseks.

Neljanda puhul arvas ta kohe, et tegu on linnuga ning pakkus kalkunit - purgis olid küll linnu väljaheited, aga tegu oli hoopis kanaga.

Viiendal juhul ta kahtles pikalt kitse ja lamba vahel, kuid arvas, et kitse väljaheited on lambaga sarnased ning pakkus viimase variandina just kitse - õige oli aga hoopis lammas.

Kuuendaga ta pani täppi, pakkudes kassi. "Kass teeb enda väljaheited liiva sisse, selle järgi sain aru," ütles Muttika.

Seitsmendas purgis olnud väikeseid ja tugevaid väljaheiteid pidas ta roti omaks, mis oli õiges suunas - õige oli tšintšilja.

Kaheksandal juhul arvas ta purgis olevat lamba väljaheited, mis tegelikult kuulusid hoopis küülikule.

Üheksandas purgis olnud eriliselt tahket sõnnikut pidas Jüri Muttika küüliku omadeks. Helgi Nurm ütles aga, et tegu on kitse väljaheidetega.

Viimases ehk kümnendas purgis olid koera väljaheited, mille pani Muttika ka täppi.

Jakobsoni talumuuseumi loomakasvataja Helgi Nurm kinnitas, et kuigi Muttika pani täppi vaid pooled väljaheidetest, siis võib temast ikkagi saada veel loomakasvataja. "See on hea tulemus - järgmisel korral saad juba kuus kümnest õigesti."

Toimetaja: Kaspar Viilup"Kirsti elab Reykjavikis" peategelane rääkis elust Islandil: see on haldjamaa

Jarek Kasari laulu "Kirsti elab Reykjavikis" peategelane Kirsti Villard rääkis oma elust Islandil ja kirjeldas, kuidas sündis temast rääkiv lugu.

Aivar Mäe: ma olin halb laps

Rahvusooper Estonia juht Aivar Mäe avaldas, et oli nooruses halb laps, kelle pärast ema tihti koolis pidi käima.

Inimesed
Mart Helme mälu pandi otse-eetris proovile

"Vikerhommiku" saatejuht Taavi Libe valis eelmise nädala riigikogu istungitest kolme riigikogulase tsitaadid, et testida, kas EKRE esimees Mart Helme tunneb oma kolleegid kõigest hääle põhjal ära.

elu
Raua tänava saun tähistas 80. sünnipäeva

Tallinna üks vanemaid järjepidevalt tegutsenud avalikke saunu tähistas laupäeval 80. sünnipäeva ja sel puhul oli saunapäev veidi pidulikum.

Tele/raadio
"Meediatund" arutleb parem- ja vasakpoolsuse üle meedias

"Meediatund" toob täna raadioeetrisse parem- ja vasakpoolsuse meedias.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.