Jüri Muttika uuris loomasõnnikut ({{commentsTotal}})

Nädalavahetusel on Türi lillelaadal noortalunike võistlus, kus ühe alana toimub loomasõnniku tuvastamine. "Ringvaate" reporter Jüri Muttika käis vaatamas, kas ta saab aru, millise kodulooma sõnnikuga tegu

Järva Kutsehariduskeskuse direktor Rein Oselin ütles "Ringvaatele", et noortalunike võistlusest ei saa teha tippvõistlust, vaid sinna tuleb panna ka veidi show-elemente. Jüri Muttika proovis samuti tuvastada loomasõnnikut - talle anti ette kümme purki, millest ta pidi vaatluse ning lõhna järgi aru saama, kellele need kuuluvad.

Esimese purgi sõnnik oli tema arvates väga taimne. "See on ilmselt veis," arvas Muttika. Õigeks vastuseks oli aga hoopis siga.

Teist purki pidas ta veelgi keerulisemaks, arvates, et seal on poni väljaheited. Tegelikult oli aga hoopis seal veisesõnnik.

Kolmanda purgi juures pani "Ringvaate" reporter täppi - ta eeldas ilusti nähtava rohuelemendi tõttu, et tegu on hobusega, mis oli ka õigeks vastuseks.

Neljanda puhul arvas ta kohe, et tegu on linnuga ning pakkus kalkunit - purgis olid küll linnu väljaheited, aga tegu oli hoopis kanaga.

Viiendal juhul ta kahtles pikalt kitse ja lamba vahel, kuid arvas, et kitse väljaheited on lambaga sarnased ning pakkus viimase variandina just kitse - õige oli aga hoopis lammas.

Kuuendaga ta pani täppi, pakkudes kassi. "Kass teeb enda väljaheited liiva sisse, selle järgi sain aru," ütles Muttika.

Seitsmendas purgis olnud väikeseid ja tugevaid väljaheiteid pidas ta roti omaks, mis oli õiges suunas - õige oli tšintšilja.

Kaheksandal juhul arvas ta purgis olevat lamba väljaheited, mis tegelikult kuulusid hoopis küülikule.

Üheksandas purgis olnud eriliselt tahket sõnnikut pidas Jüri Muttika küüliku omadeks. Helgi Nurm ütles aga, et tegu on kitse väljaheidetega.

Viimases ehk kümnendas purgis olid koera väljaheited, mille pani Muttika ka täppi.

Jakobsoni talumuuseumi loomakasvataja Helgi Nurm kinnitas, et kuigi Muttika pani täppi vaid pooled väljaheidetest, siis võib temast ikkagi saada veel loomakasvataja. "See on hea tulemus - järgmisel korral saad juba kuus kümnest õigesti."

Toimetaja: Kaspar ViilupInimesed
Salvador Dali 1958. aastal.Salvador Dali 1958. aastal.
Hispaania kohus otsustas Salvador Dali surnukeha üles kaevata

Hispaania kohus tegi esmaspäeval otsuse, mille kohaselt kaevatakse üles 1989. aastal surnud kunstniku Salvador Dali maised jäänused.

elu
Valgus kõnnib KadriorusValgus kõnnib Kadriorus
Kadrioru park pakub suvel giidiekskursioone ja muusikat

Homme, 29. juunil toimub selle suve esimene jalutuskäik Kadrioru pargis koos giidiga, mis jätkub sariüritusena kuni hooaja lõpuni.

Tele/raadio
KaameradKaamerad
ERR kuulutab välja konkursi uute portreefilmide tootmiseks

Eesti Rahvusringhääling koostöös Eesti Filmi Instituudi ja Eesti Kultuurkapitaliga kuulutab taas välja konkursi uute portreefilmide tootmiseks.