Naised Köögis laulavad laule elust enesest ({{commentsTotal}})

Kuldse Plaadi pälvinud ansambel Naised Köögis rääkis bändi sünniloost ning esitles põnevat loomingut.

"Meie lapsed käisid ühes lasteaias, elasime kõik Viljandi vanalinnas lähestikku koos. Me sõna otseses mõttes kohtusimegi üksteise köökides õhtuti, see oli praktiline ja mõnus koht, kus kohtuda. Nimi Naised Köögis jäi, see on aus teema, me oleme kohtunud köögis ja oleme teinud laule üksteise köökides," kirjeldas Kristiina Ehin ETV saates "Ringvaade".

Sofia Joons lisas, et bändi esimene plaat salvestati pigem enda jaoks. "Me arvasime, et see on viimane suur asi, mida me koos teeme, pärast on elu näidanud, et see oli pigem esimene suur samm," selgitas Joons.

Kairi Leivo ütles, et väga palju bändi laule sünnib elust enesest ning kõik elu vürtsid proovitakse ära kasutada. "Meil on sõnumiga laulud, on laule, mis räägivad, kuidas naised maailma näevad ja meie neljakesi paneme oma tarkuse kokku. Samas on väga huvitav spekuleerida, kuidas see sama mees, kes Kairist Viru tänaval mobiiltelefoniga mööda läks ja ütles ilmselt oma pruudile, et ma armastan sind esmaspäevast reedeni, kuidas tema maailma näeb," kommenteeris Ehin bändi laulu.

Kaks aastat tegutsenud ansambel asub juunikuus ka tuurile, kokku antakse üheksa kontserti.Terasmikrofoni pälvis Juss Haasma

Juba neljandat aastat jagab "Ringvaate" toimetus rahvusvahelise teatripäeva eel välja Terasmikrofoni preemia, mille pälvib nende saates põnevamaid intervjuusid andnud näitleja või lavastaja. Sel korral sai auhinna endale Juss Haasma.

Eesti passi saanud Ruslan Trochynskyi: ootasin sinist, aga on punane

Värskelt Eesti kodakondsuse saanud Ruslan Trochynskyi rääkis, kuidas on möödunud kaks kuud Eesti passiga.

Inimesed
Kohus saatis räppar Beebilõusta pooleks aastaks vangi

Harju maakohus mõistis Beebilõustana tuntud räppari Andrus Elbingu neljapäeval süüdi röövis ning karistas teda osaliselt reaalse vangistusega.

elu
Jõgeva padjalahingul loodetakse taas Guinnessi rekordit püstitada

Homme peetakse Jõgeval teist korda maha maailma suurim padjalahing.

Tele/raadio
"Plekktrumm" juhatab sisse Tartu ülikooli rektori valimise

27. märtsil on "Plekktrummis" külas Tartu ülikooli üliõpilaskonna esimees Reelika Alunurm, kellega räägitakse õppimise rollist tänapäeva üliõpilastele.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.