Naised Köögis laulavad laule elust enesest ({{commentsTotal}})

Kuldse Plaadi pälvinud ansambel Naised Köögis rääkis bändi sünniloost ning esitles põnevat loomingut.

"Meie lapsed käisid ühes lasteaias, elasime kõik Viljandi vanalinnas lähestikku koos. Me sõna otseses mõttes kohtusimegi üksteise köökides õhtuti, see oli praktiline ja mõnus koht, kus kohtuda. Nimi Naised Köögis jäi, see on aus teema, me oleme kohtunud köögis ja oleme teinud laule üksteise köökides," kirjeldas Kristiina Ehin ETV saates "Ringvaade".

Sofia Joons lisas, et bändi esimene plaat salvestati pigem enda jaoks. "Me arvasime, et see on viimane suur asi, mida me koos teeme, pärast on elu näidanud, et see oli pigem esimene suur samm," selgitas Joons.

Kairi Leivo ütles, et väga palju bändi laule sünnib elust enesest ning kõik elu vürtsid proovitakse ära kasutada. "Meil on sõnumiga laulud, on laule, mis räägivad, kuidas naised maailma näevad ja meie neljakesi paneme oma tarkuse kokku. Samas on väga huvitav spekuleerida, kuidas see sama mees, kes Kairist Viru tänaval mobiiltelefoniga mööda läks ja ütles ilmselt oma pruudile, et ma armastan sind esmaspäevast reedeni, kuidas tema maailma näeb," kommenteeris Ehin bändi laulu.

Kaks aastat tegutsenud ansambel asub juunikuus ka tuurile, kokku antakse üheksa kontserti.Inimesed
Salvador Dali 1958. aastal.Salvador Dali 1958. aastal.
Hispaania kohus otsustas Salvador Dali surnukeha üles kaevata

Hispaania kohus tegi esmaspäeval otsuse, mille kohaselt kaevatakse üles 1989. aastal surnud kunstniku Salvador Dali maised jäänused.

elu
Keskaja päevad Tallinna vanalinnasKeskaja päevad Tallinna vanalinnas
Tallinna vanalinn muutub neljaks päevaks õitsvaks hansalinnaks

6.- 9.juulini AD 2017 toimuvad Tallinna vanalinnas XVIII keskaja päevad, mil Raekoja plats ja Niguliste kiriku ümbrus muutuvad õitsvaks hansalinnaks.

Tele/raadio
Viljandi KultuuriakadeemiaViljandi Kultuuriakadeemia
Uus lennusaade jõuab telerisse!

Sel kevadel lendab laia maailma õnne otsima Viljandi Kultuuriakadeemia 11. lend näitlejaid ja lavastajaid. See on erakordne kursus, sest esimest korda eesti teatriõppe ajaloos on üks kursus, kus pooled särasilmsed noored on eesti ja pooled vene emakeelega. ETV tegi saate sarjast "Lennud".