Kunstnik Triin Simson kattis noorte ehituspuuseppade tehtud lamamistooli kalapildiga ({{commentsTotal}})

Täna oli "Terevisioonis" kunstnik Triin Simson, kes kattis noorte ehituspuuseppade tehtud lamamistooli vaimuka pildiga.

"Ma otsustasin ta alustuseks katta puiduõliga ja täna ma hakkan teda siis kanistama. Kui ma seda pildi pealt nägin, siis kohe torkas mulle silma see merevaade ja ma olena alati tahtnud teha asju nii, et nad sobiksid sellesse keskkonda, kus nad parasjagu on. Mõtlesin, et miks mitte teha temast kilukarp. See ongi siis see Tallinna vürtsikilu, Tallinna siluetti ma täna tegema ei hakka. Ma teen sinna ühe kilu silueti, kes hakkab seal päikest võtma ja oma mahlas marineerima," selgitas kunstnik oma ideed.

Nüüd on lamamistoolil hõbedane pikutav kilu ja tooli külgedel kuldne kiri "Tallinna kilud".

Ilmateadstaja Henri Laumets lubas homseid ilmauudiseid edastada toolil lesides.

Toimetaja: Madis LaurInimesed
Heli LäätsHeli Lääts
Heli Lääts: kui hinges on kitsas, siis meri lohutab

Jaanipäeval 85aastaseks saav Heli Lääts ütles intervjuus Õhtulehele, et pole üle saanud abikaasa Peeter Sauli kaotusest kolm aastat tagasi ning et teda aitab meri.

elu
RobootikavõistlusRobootikavõistlus
Robotex jõuab esmakordselt Küprosele

Eeloleval esmaspäeval toimub tehnoloogiaalane kogupereüritus Robotex esmakordselt Küprose pealinnas Nicosias. Tegemist on esimese Robotexi üritusega väljapool Eestit.

Tele/raadio
Noorte laulu- ja tantsupidu 2011. aastal.Noorte laulu- ja tantsupidu 2011. aastal.
Noorte laulu- ja tantsupidu kajastatakse kõigis ERRi kanalites

Juuli algus toob ETV ekraanile XII noorte laulu- ja tantsupeo "Mina jään" ülekanded. 26. kuni 30. juunil on eetris traditsioonilised peo ettevalmistust näitavad 10-minutilised eelsaated "PEOLE!", mida juhivad Margus Saar, Anna Gavronski, Piret Järvis, Taavi Eilat ja väike Kase Kai Kihnust.