Grete Klein õpetas uue äpiga muusikavideot tegema ({{commentsTotal}})

Värsket muusikalist äppi musical.ly on maailmas 60 miljonit inimest alla laadinud - see annab võimaluse kiirelt luua 15-sekundiline muusikavideo ning see kohe sotsiaalvõrgustikku üles laadida. "Ringvaate" stuudios käis külas sotsiaalmeediaga kursis olev Grete Klein, kes õpetas neid videosid tegema.

"Ringvaate" stuudios proovis seda uut äppi ka Grete Klein. "Ma liiga pädev selles ei ole, kuid kui ma seda paar päeva kasutasin, siis avastasin, et see on imelihtne," ütles Grete Klein ja selgitas, et ühe video tegemine võitab heal juhul vaid minuti. Seda Grete Klein selgitada ei osanud, miks sellised klipid ning ka Instagrami pildid inimesi nii palju huvitavad. "Eks fänne huvitavad ikkagi just sinu igapäevategevused, mida sa teed ja sööd."

Äppi musical.ly kiitis Klein just seetõttu, et sealne videote kokkupanek on eriti lihtne. "Siin ei ole tegelikult mingit monteerimist vaja teha - sa salvestad ühte plaani kaks sekundit ning teist plaani kolm sekundit," selgitas Klein ja tõdes, et talle meeldib eriti ka see, et seal saab videosid panna aegluupi. "Tänu sellele sa saad olla ka nagu mingi Ameerika superstaar."

Grete Kleinil on Instagramis 56 400 jälgijat, kelle jaoks peab ta tihti uusi pilte üles laadima. "Vahepeal jääb pikem vahe sisse, aga ma üritan tihti ikka iga päev midagi üles panna," ütles ta ja lisas, et igapäevased pildid on just kõige tavalisematest asjadest. Otsest tasu ei ole ta enda konto ja piltide eest saanud ning raha see talle sisse ei too. "Loomulikult saadetakse aga igasugu tooteid ja kosmeetikat - kui see mulle meeldib, siis ma panen sellest pildi üles."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: RingvaadeTerasmikrofoni pälvis Juss Haasma

Juba neljandat aastat jagab "Ringvaate" toimetus rahvusvahelise teatripäeva eel välja Terasmikrofoni preemia, mille pälvib nende saates põnevamaid intervjuusid andnud näitleja või lavastaja. Sel korral sai auhinna endale Juss Haasma.

Eesti passi saanud Ruslan Trochynskyi: ootasin sinist, aga on punane

Värskelt Eesti kodakondsuse saanud Ruslan Trochynskyi rääkis, kuidas on möödunud kaks kuud Eesti passiga.

Inimesed
Kohus saatis räppar Beebilõusta pooleks aastaks vangi

Harju maakohus mõistis Beebilõustana tuntud räppari Andrus Elbingu neljapäeval süüdi röövis ning karistas teda osaliselt reaalse vangistusega.

elu
Jõgeva padjalahingul loodetakse taas Guinnessi rekordit püstitada

Homme peetakse Jõgeval teist korda maha maailma suurim padjalahing.

Tele/raadio
"Plekktrumm" juhatab sisse Tartu ülikooli rektori valimise

27. märtsil on "Plekktrummis" külas Tartu ülikooli üliõpilaskonna esimees Reelika Alunurm, kellega räägitakse õppimise rollist tänapäeva üliõpilastele.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.