Jüri Muttika tutvus moodsa Hiina filmitööstusega ({{commentsTotal}})

"Ringvaate" reporter Jüri Muttika rännak Hiinas jätkub - ta vaatas, kuidas sõlmiti Eesti ja Hiina vaheline filmikokkulepe ning uuris, mis toimub praegusel hetkel Hiina filmimaailmas.

Hiinas toodetakse aastas 600 mängufilmi, kuid Eestis vaid pisut üle kümne, vahendas "Ringvaade". Protsentuaalselt näitab see aga seda, et Eesti on Hiinast mitmeid kordi aktiivsem filmimaa. Kuigi alles nüüd sõlmiti Eesti ja Hiina vaheline filmikokkuvõte, siis tegelikult toimus nende kahe riigi vaheline filmikoostöö juba 10 aastat tagasi. 2006. aastal valmis "Igavese armastuse sõdalane", mille põhilised koostööriigid olid küll Soome ja Holland, kuid filmis oli oma osa ka Elle Kullil.

Kohalikud filmiinimesed soovitasid 2015. aasta Hiina filmidest kahte teost. Esimene neist on "Näkineid", mis oli 2015. aasta edukaim Hiina film ning mis kohalike arvates võiks väga ka Eesti publikule meeldida. Teine märkimisväärne teos oli "Koletisejaht", mis on ühe iidse muinasjutu mugandus, kus mees sünnitab valge redise - pöörane lugu, mis räägib universaalsest ligimesearmastusest.

Kui tuleks valida "Klassikokkutuleku" ning "1944" vahel, siis saadaks kultuuriminister Indrek Saar Hiinasse just "Klassikokkutuleku". "Filmi "1944" on korra proovitud Hiina saata, aga kuna siin käib valik väga rangelt, siis ma pole kindel, kas sõjafilm siia kinodesse jõuaks - sellisel juhul oleks komöödia parem variant." Mõtet, et tuua "Õnne 13" sari Hiina kinodesse, ta otseselt ei toeta, kuid peab seda huvitavaks ideeks, mida edasi arendada. "Kui me "Õnne 13" formaadi suudaksime Hiina oludesse ümber panna ja meil oleksid oma Almad Hiinas, siis oleks sellel kindlasti menu," kinnitas Saar.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: Ringvaade"Kirsti elab Reykjavikis" peategelane rääkis elust Islandil: see on haldjamaa

Jarek Kasari laulu "Kirsti elab Reykjavikis" peategelane Kirsti Villard rääkis oma elust Islandil ja kirjeldas, kuidas sündis temast rääkiv lugu.

Aivar Mäe: ma olin halb laps

Rahvusooper Estonia juht Aivar Mäe avaldas, et oli nooruses halb laps, kelle pärast ema tihti koolis pidi käima.

Inimesed
Mart Helme mälu pandi otse-eetris proovile

"Vikerhommiku" saatejuht Taavi Libe valis eelmise nädala riigikogu istungitest kolme riigikogulase tsitaadid, et testida, kas EKRE esimees Mart Helme tunneb oma kolleegid kõigest hääle põhjal ära.

elu
Rahva Raamatus esitletakse pressifotode aastaraamatut

Kolmapäeval, 29 märtsil kell 17.30 toimub Viru keskuse Rahva Raamatu poes Eesti Pressifoto 2017 aastaraamatu esitlus.

Tele/raadio
"Meediatund" arutleb parem- ja vasakpoolsuse üle meedias

"Meediatund" toob täna raadioeetrisse parem- ja vasakpoolsuse meedias.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.