Jüri Muttika tutvus moodsa Hiina filmitööstusega ({{commentsTotal}})

"Ringvaate" reporter Jüri Muttika rännak Hiinas jätkub - ta vaatas, kuidas sõlmiti Eesti ja Hiina vaheline filmikokkulepe ning uuris, mis toimub praegusel hetkel Hiina filmimaailmas.

Hiinas toodetakse aastas 600 mängufilmi, kuid Eestis vaid pisut üle kümne, vahendas "Ringvaade". Protsentuaalselt näitab see aga seda, et Eesti on Hiinast mitmeid kordi aktiivsem filmimaa. Kuigi alles nüüd sõlmiti Eesti ja Hiina vaheline filmikokkuvõte, siis tegelikult toimus nende kahe riigi vaheline filmikoostöö juba 10 aastat tagasi. 2006. aastal valmis "Igavese armastuse sõdalane", mille põhilised koostööriigid olid küll Soome ja Holland, kuid filmis oli oma osa ka Elle Kullil.

Kohalikud filmiinimesed soovitasid 2015. aasta Hiina filmidest kahte teost. Esimene neist on "Näkineid", mis oli 2015. aasta edukaim Hiina film ning mis kohalike arvates võiks väga ka Eesti publikule meeldida. Teine märkimisväärne teos oli "Koletisejaht", mis on ühe iidse muinasjutu mugandus, kus mees sünnitab valge redise - pöörane lugu, mis räägib universaalsest ligimesearmastusest.

Kui tuleks valida "Klassikokkutuleku" ning "1944" vahel, siis saadaks kultuuriminister Indrek Saar Hiinasse just "Klassikokkutuleku". "Filmi "1944" on korra proovitud Hiina saata, aga kuna siin käib valik väga rangelt, siis ma pole kindel, kas sõjafilm siia kinodesse jõuaks - sellisel juhul oleks komöödia parem variant." Mõtet, et tuua "Õnne 13" sari Hiina kinodesse, ta otseselt ei toeta, kuid peab seda huvitavaks ideeks, mida edasi arendada. "Kui me "Õnne 13" formaadi suudaksime Hiina oludesse ümber panna ja meil oleksid oma Almad Hiinas, siis oleks sellel kindlasti menu," kinnitas Saar.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: RingvaadeInimesed
Londonis elav Peeter Rebane: kui oma käitumist muuta, muutub ka terrorism

Kontserdikorraldaja ja filmitegija Peeter Rebane on juba aastaid elanud Londonis ning tõdes, et viimase aja terrorilaine on suures osas meedia manipulatsioon inimeste hirmudega.

elu
Maret Tamjärv: jaanitule kuma kaitses põlde, pererahvast, loomi

Maret Tamjärv vabaõhumuuseumist tutvustas Vikerraadios jaanitavasid.

Tele/raadio
TV3 uudistesaate logo.TV3 uudistesaate logo.
Vabalevist lahkumisel säilivad Kanal 2 ja TV3 piirangud ja kohustused

Vabalevist lahkumisest teatanud Kanal 2-l ja TV3-l säilib kohustus näidata vähemalt kuuel päeval nädalas uudiseid ning nad ei pääse ka reklaamimahtu ja -sisu puudutavaist piiranguist, kinnitas Tehnilise Järelevalve Ameti (TJA) side- ja meediateenuste osakonna juhataja Oliver Gailan.