Eesti mees tegeleb ülitäpse käsigraveerimisega ({{commentsTotal}})

Türi vallas elav Viljo Marrandi on teadaolevalt ainus käsigraveerija Eestis, kes selle eriti peene ja täpsust ning kannatust nõudva kunstiga tegeleb. "Pealtnägija" uuris, miks ta tegeleb näiteks revolvri kaunistamisega, mis võtab suisa kolm kuud aega.

Käsigraveerija Viljo Marrandi ütles "Pealtnägijale", et see, mida ta teeb, kaldub juba kunsti poole. "See on ornamentiline graveerimine ehk pigem mitte informatiivne sõrmuse sisse mingisugune pühendus, vaid just asjade ilusamaks ja ägedamaks tegemine." Ta leidis ka, et kunstianne on graveerimise alus. "Kui ma oskan tehniliselt hästi graveerida, aga ei oska joonistada, siis on tulemas kole - pigem ma oskaks hästi joonistada, aga ei oleks tehniliselt nii hea, sest siis oleks üldpilt ikka paremini vaadatav."

Sõna eestlasest käsigraveerija meisterlikkusest on jõudnud levida kaugele. Tänavu ilmub Ameerikas maailma parimate relvagraveerijate töid koondav raamat, kus saab näha ka seda sama revolvrit, mis "Pealtnägija" silme all valmis. Üllatav selle kõige juures on, et Marrandi hakkas graveerimist õppima alles 8 aastat tagasi ja kuni möödunud aastani oli graveerimine tema jaoks kõrvalhobi. Põhiametilt töötas Marrandi hoopis serveri administraatorina Skype´is. Täna on tema töödele aga juba nii suur nõudlus, et ta elatab sellest ära terve oma pere ning kaks tütart. Mehe klientideks on nii eraisikud kui ka näiteks üks Soome nutiseadmete edasimüüja.

Moodsa aja märk ongi, et Viljol tuleb üsna tihti graveerida mitte klassikalisi sõrmuseid ja hõbelusikaid, vaid hoopis Apple´i tooted. "Seda saab teha odavalt ning ka väga kallilt - need näidised, mis ma teinud olen, on kuskil 700 euro kandis," ütles graveerija, et tihtipeale võib minna toote enda hinna ning graveeringu tase paigast ära. "Kui tehakse relvasid, siis tihtipeale on nii, et graveerimine on võib-olla üks neljandik relva hinnast, aga Apple´i kella puhul võib graveering oluliselt kallimaks minna." Käsigraveeritud revolver, millega Marrandi tegeles, läheb samuti varsti müüki - kes tunneb, et see relv võiks kuuluda just talle, siis tuleks arvestada umbes 4000 eurose väljaminekuga.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: PealtnägijaInimesed
Salvador Dali 1958. aastal.Salvador Dali 1958. aastal.
Hispaania kohus otsustas Salvador Dali surnukeha üles kaevata

Hispaania kohus tegi esmaspäeval otsuse, mille kohaselt kaevatakse üles 1989. aastal surnud kunstniku Salvador Dali maised jäänused.

elu
Laulu- ja tantsupeolisi majutatakse 44 koolimajas

Laulu- ja tantsupeole saabunud lapsed ja noored ööbivad traditsiooniliselt Tallinna koolimajades. Enam kui 19 tuhat noort mahutatakse ära 44 Tallinna ja Harjumaa kooli.

Tele/raadio
KaameradKaamerad
ERR kuulutab välja konkursi uute portreefilmide tootmiseks

Eesti Rahvusringhääling koostöös Eesti Filmi Instituudi ja Eesti Kultuurkapitaliga kuulutab taas välja konkursi uute portreefilmide tootmiseks.