Robin Wright nõudis "Kaardimaja" tegijatelt Kevin Spaceyga võrdset palka ({{commentsTotal}})

Kaardimaja (House of Cards, USA 2015)
Kaardimaja (House of Cards, USA 2015)

Näitlejanna Robin Wright paljastas, et nõudis uuel hooajal rolli eest seriaalis "Kaardimaja" võrdset palka nagu tema meeskolleegil Kevin Spaceyl.

"Ma ütlesin, et ma tahan oma rolli eest sama suurt palka kui Kevinil," rääkis 50-aastane Wright, kes kehastab seriaalis Claire Underwoodi, vahendas Huffington Post.

Lisaks näitlejatööle on Wright sarja produtsent ja aeg-ajalt ka režissöör. "See oli suurepärane paradigma. On väga vähe sarju, kus naised ja mehed on võrdsed ja "Kaardimajas" nüüd on," ütles Wright rääkides meeste ja naiste palgalõhest.

Wright lisas, et statistika järgi on Claire Underwoodi tegelane populaarsem kui Kevin Spacey kehastatud Frank. "Ma ütlesin neile, et parem makske mulle või ma teen selle avalikuks," naeris Wright ja lisas, et nüüd on tema palk meeskolleegiga võrdne.

Sellega on Wright ühinenud naisnäitlejatega, kes on palgaküsimuse avalikkuse ette toonud. Möödunud aastal puudutas valusat teemat Jennifer Lawrence, kes teenis filmis "American Hustle" märgatavalt vähem kui tema meeskolleegid. Pärast seda on Lawrence kutsunud kõiki üles seisma võrdsete palkade eest.

Spacey teenis 2014. aastal ühe episoodi eest 500 000 dollarit. Väidetavalt on summa tõusnud aga miljoni dollarini. Samal ajal teenis Wright ühe osa eest umbes 450 000 dollarit.

"Kaardimaja" neljas hooaeg jõudis teleekraanidele märtsis ning keskendus varasemast rohkem Claire'i tegelaskujule.

Toimetaja: Rutt Ernits



Inimesed
Salvador Dali 1958. aastal.Salvador Dali 1958. aastal.
Hispaania kohus otsustas Salvador Dali surnukeha üles kaevata

Hispaania kohus tegi esmaspäeval otsuse, mille kohaselt kaevatakse üles 1989. aastal surnud kunstniku Salvador Dali maised jäänused.

elu
Valgus kõnnib KadriorusValgus kõnnib Kadriorus
Kadrioru park pakub suvel giidiekskursioone ja muusikat

Homme, 29. juunil toimub selle suve esimene jalutuskäik Kadrioru pargis koos giidiga, mis jätkub sariüritusena kuni hooaja lõpuni.

Tele/raadio
KaameradKaamerad
ERR kuulutab välja konkursi uute portreefilmide tootmiseks

Eesti Rahvusringhääling koostöös Eesti Filmi Instituudi ja Eesti Kultuurkapitaliga kuulutab taas välja konkursi uute portreefilmide tootmiseks.