Robin Wright nõudis "Kaardimaja" tegijatelt Kevin Spaceyga võrdset palka ({{commentsTotal}})

Kaardimaja (House of Cards, USA 2015)

Näitlejanna Robin Wright paljastas, et nõudis uuel hooajal rolli eest seriaalis "Kaardimaja" võrdset palka nagu tema meeskolleegil Kevin Spaceyl.

"Ma ütlesin, et ma tahan oma rolli eest sama suurt palka kui Kevinil," rääkis 50-aastane Wright, kes kehastab seriaalis Claire Underwoodi, vahendas Huffington Post.

Lisaks näitlejatööle on Wright sarja produtsent ja aeg-ajalt ka režissöör. "See oli suurepärane paradigma. On väga vähe sarju, kus naised ja mehed on võrdsed ja "Kaardimajas" nüüd on," ütles Wright rääkides meeste ja naiste palgalõhest.

Wright lisas, et statistika järgi on Claire Underwoodi tegelane populaarsem kui Kevin Spacey kehastatud Frank. "Ma ütlesin neile, et parem makske mulle või ma teen selle avalikuks," naeris Wright ja lisas, et nüüd on tema palk meeskolleegiga võrdne.

Sellega on Wright ühinenud naisnäitlejatega, kes on palgaküsimuse avalikkuse ette toonud. Möödunud aastal puudutas valusat teemat Jennifer Lawrence, kes teenis filmis "American Hustle" märgatavalt vähem kui tema meeskolleegid. Pärast seda on Lawrence kutsunud kõiki üles seisma võrdsete palkade eest.

Spacey teenis 2014. aastal ühe episoodi eest 500 000 dollarit. Väidetavalt on summa tõusnud aga miljoni dollarini. Samal ajal teenis Wright ühe osa eest umbes 450 000 dollarit.

"Kaardimaja" neljas hooaeg jõudis teleekraanidele märtsis ning keskendus varasemast rohkem Claire'i tegelaskujule.

Toimetaja: Rutt Ernits"Kirsti elab Reykjavikis" peategelane rääkis elust Islandil: see on haldjamaa

Jarek Kasari laulu "Kirsti elab Reykjavikis" peategelane Kirsti Villard rääkis oma elust Islandil ja kirjeldas, kuidas sündis temast rääkiv lugu.

Aivar Mäe: ma olin halb laps

Rahvusooper Estonia juht Aivar Mäe avaldas, et oli nooruses halb laps, kelle pärast ema tihti koolis pidi käima.

Inimesed
Mart Helme mälu pandi otse-eetris proovile

"Vikerhommiku" saatejuht Taavi Libe valis eelmise nädala riigikogu istungitest kolme riigikogulase tsitaadid, et testida, kas EKRE esimees Mart Helme tunneb oma kolleegid kõigest hääle põhjal ära.

elu
Rahva Raamatus esitletakse pressifotode aastaraamatut

Kolmapäeval, 29 märtsil kell 17.30 toimub Viru keskuse Rahva Raamatu poes Eesti Pressifoto 2017 aastaraamatu esitlus.

Tele/raadio
"Meediatund" arutleb parem- ja vasakpoolsuse üle meedias

"Meediatund" toob täna raadioeetrisse parem- ja vasakpoolsuse meedias.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.