"Terevisioonis" testiti telefonikõne tõlketeenust ({{commentsTotal}})

"Terevisiooni" saatejuht Katrin Viirpalu katsetas tänahommikuses otsesaates, kuidas töötab Tele2 ja Microsofti arendatav telefonikõne tõlketeenus.

Viirpalu helistas geenius.ee toimetajale Hans Lõugasele ja rääkis itaalia keeles ning programm tõlkis selle kõne inglise keelde. Hans vastas samuti inglise keeles ning tema öeldud sõnad tõlgiti Katrinile itaalia keelde.

"Mina ei räägi head inglise keelt, Katrin räägib väga head itaalia keelt, aga siin stuudios on erinevad kajad ja hääled, mis ajavad selle segadusse. Kui oleks puhtad emakeele rääkijad ja hea heli, toimiks see veel kiiremini," võttis Lõugas katse kokku.

Ta lisas, et selline teenus võiks olla tulevikus suureks abiks. "Kui me mõistame üksteist ilma üksteise keelt õppimata, on see väga suur asi," selgitas Lõugas, miks sellist seadet vaja on.

Toimetaja: Madis LaurInimesed
Salvador Dali 1958. aastal.Salvador Dali 1958. aastal.
Hispaania kohus otsustas Salvador Dali surnukeha üles kaevata

Hispaania kohus tegi esmaspäeval otsuse, mille kohaselt kaevatakse üles 1989. aastal surnud kunstniku Salvador Dali maised jäänused.

elu
Keskaja päevad Tallinna vanalinnasKeskaja päevad Tallinna vanalinnas
Tallinna vanalinn muutub neljaks päevaks õitsvaks hansalinnaks

6.- 9.juulini AD 2017 toimuvad Tallinna vanalinnas XVIII keskaja päevad, mil Raekoja plats ja Niguliste kiriku ümbrus muutuvad õitsvaks hansalinnaks.

Tele/raadio
Viljandi KultuuriakadeemiaViljandi Kultuuriakadeemia
Uus lennusaade jõuab telerisse!

Sel kevadel lendab laia maailma õnne otsima Viljandi Kultuuriakadeemia 11. lend näitlejaid ja lavastajaid. See on erakordne kursus, sest esimest korda eesti teatriõppe ajaloos on üks kursus, kus pooled särasilmsed noored on eesti ja pooled vene emakeelega. ETV tegi saate sarjast "Lennud".