"Terevisioonis" testiti telefonikõne tõlketeenust ({{commentsTotal}})

"Terevisiooni" saatejuht Katrin Viirpalu katsetas tänahommikuses otsesaates, kuidas töötab Tele2 ja Microsofti arendatav telefonikõne tõlketeenus.

Viirpalu helistas geenius.ee toimetajale Hans Lõugasele ja rääkis itaalia keeles ning programm tõlkis selle kõne inglise keelde. Hans vastas samuti inglise keeles ning tema öeldud sõnad tõlgiti Katrinile itaalia keelde.

"Mina ei räägi head inglise keelt, Katrin räägib väga head itaalia keelt, aga siin stuudios on erinevad kajad ja hääled, mis ajavad selle segadusse. Kui oleks puhtad emakeele rääkijad ja hea heli, toimiks see veel kiiremini," võttis Lõugas katse kokku.

Ta lisas, et selline teenus võiks olla tulevikus suureks abiks. "Kui me mõistame üksteist ilma üksteise keelt õppimata, on see väga suur asi," selgitas Lõugas, miks sellist seadet vaja on.

Toimetaja: Madis Laur"Kirsti elab Reykjavikis" peategelane rääkis elust Islandil: see on haldjamaa

Jarek Kasari laulu "Kirsti elab Reykjavikis" peategelane Kirsti Villard rääkis oma elust Islandil ja kirjeldas, kuidas sündis temast rääkiv lugu.

Aivar Mäe: ma olin halb laps

Rahvusooper Estonia juht Aivar Mäe avaldas, et oli nooruses halb laps, kelle pärast ema tihti koolis pidi käima.

Inimesed
Mart Helme mälu pandi otse-eetris proovile

"Vikerhommiku" saatejuht Taavi Libe valis eelmise nädala riigikogu istungitest kolme riigikogulase tsitaadid, et testida, kas EKRE esimees Mart Helme tunneb oma kolleegid kõigest hääle põhjal ära.

elu
Raua tänava saun tähistas 80. sünnipäeva

Tallinna üks vanemaid järjepidevalt tegutsenud avalikke saunu tähistas laupäeval 80. sünnipäeva ja sel puhul oli saunapäev veidi pidulikum.

Tele/raadio
"Meediatund" arutleb parem- ja vasakpoolsuse üle meedias

"Meediatund" toob täna raadioeetrisse parem- ja vasakpoolsuse meedias.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.