Tartus saab näha näitust 11-aastase tüdruku rõivakollektsioonist 70 nukule ({{commentsTotal}})

Tartu Hansakool avas õpilastööde näituse, mille kõige silmapaistvam väljapanek on 70 nukule õmmeldud rõivakollektsioon. Kollektsiooni autor on 11-aastane Meline, kelle pere põgenes neli aastat tagasi Armeeniast Eestisse.

Kolmandas klassis õppival Melinel on oma tulevik selgemalt välja mõeldud kui paljudel temast vanematel - ta teab kindlalt, et tahab saada rõivadisaineriks, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Kui ma vaatasin, kuidas minu vanaema ja ema õmblevad koos, siis mina tahtsin ka proovida. Kui ma esimest korda hakkasin õmblema, ma olin 5-aastane," rääkis Meline, kellele tulevad ideed rõivasteks nii koolis tunni ajal kui ka laule kuulates ja multifilme vaadates.

Kleidi õmblemisele kulub tal vaid mõni minut.

Meline näitus on põhjalikult läbi mõeldud ning sisaldab erinevaid kollektsioone. Väljapanekul on näiteks suvekollektsioon, peokleidid, riided, mis on mõeldud jalutamiseks ja sõbrannadega kohtumiseks, ning töötegemise riided.

"Siin on veel üks pulmakleit, need kaks on lihtsalt kodus kandmiseks, sest suvel on hästi palav. Selle ma mõtlesin, et ükskord kui mina reisisin laeval, siis mul tuli selline mõte," kirjeldas Meline.

Õmmelda meeldib talle seepärast, et saab ise mõelda, mida teha.

"Näiteks koolis, kui on kunstitöö, siis nemad ütlevad, et tehke seda, joonistage seda, aga mulle meeldib ise mõelda. Mulle ei meeldi, kui keegi ütleb, et teha seda või veel midagi," rääkis ta.

Meline kleidid on näitusel 70 nuku seljas. Selleks tulid appi koolikaaslased, kes laenasid noorele disainerile oma nukke. Tüdruk tahab neile tänutäheks teha vastukingituse.

"Ma saan aru, kui raske oli neil need nukud mulle anda, sest nendele endale meeldivad ka. Ja ma mõtlen, et kui lapsed aitasid mind, ma võin neile need kleidid anda täpselt nukkude peal," ütles Meline.

Tüdruk tahab tulevikus hakata valmistama riideid ka päris inimestele. Praegu otsib ta vahendeid, et peagi veel suuremalt õmmelda ning päris disainerina tööle hakata.

Toimetaja: Merili NaelInimesed
Heli LäätsHeli Lääts
Heli Lääts: kui hinges on kitsas, siis meri lohutab

Jaanipäeval 85aastaseks saav Heli Lääts ütles intervjuus Õhtulehele, et pole üle saanud abikaasa Peeter Sauli kaotusest kolm aastat tagasi ning et teda aitab meri.

elu
RobootikavõistlusRobootikavõistlus
Robotex jõuab esmakordselt Küprosele

Eeloleval esmaspäeval toimub tehnoloogiaalane kogupereüritus Robotex esmakordselt Küprose pealinnas Nicosias. Tegemist on esimese Robotexi üritusega väljapool Eestit.

Tele/raadio
Noorte laulu- ja tantsupidu 2011. aastal.Noorte laulu- ja tantsupidu 2011. aastal.
Noorte laulu- ja tantsupidu kajastatakse kõigis ERRi kanalites

Juuli algus toob ETV ekraanile XII noorte laulu- ja tantsupeo "Mina jään" ülekanded. 26. kuni 30. juunil on eetris traditsioonilised peo ettevalmistust näitavad 10-minutilised eelsaated "PEOLE!", mida juhivad Margus Saar, Anna Gavronski, Piret Järvis, Taavi Eilat ja väike Kase Kai Kihnust.