Tartus saab näha näitust 11-aastase tüdruku rõivakollektsioonist 70 nukule ({{commentsTotal}})

Tartu Hansakool avas õpilastööde näituse, mille kõige silmapaistvam väljapanek on 70 nukule õmmeldud rõivakollektsioon. Kollektsiooni autor on 11-aastane Meline, kelle pere põgenes neli aastat tagasi Armeeniast Eestisse.

Kolmandas klassis õppival Melinel on oma tulevik selgemalt välja mõeldud kui paljudel temast vanematel - ta teab kindlalt, et tahab saada rõivadisaineriks, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Kui ma vaatasin, kuidas minu vanaema ja ema õmblevad koos, siis mina tahtsin ka proovida. Kui ma esimest korda hakkasin õmblema, ma olin 5-aastane," rääkis Meline, kellele tulevad ideed rõivasteks nii koolis tunni ajal kui ka laule kuulates ja multifilme vaadates.

Kleidi õmblemisele kulub tal vaid mõni minut.

Meline näitus on põhjalikult läbi mõeldud ning sisaldab erinevaid kollektsioone. Väljapanekul on näiteks suvekollektsioon, peokleidid, riided, mis on mõeldud jalutamiseks ja sõbrannadega kohtumiseks, ning töötegemise riided.

"Siin on veel üks pulmakleit, need kaks on lihtsalt kodus kandmiseks, sest suvel on hästi palav. Selle ma mõtlesin, et ükskord kui mina reisisin laeval, siis mul tuli selline mõte," kirjeldas Meline.

Õmmelda meeldib talle seepärast, et saab ise mõelda, mida teha.

"Näiteks koolis, kui on kunstitöö, siis nemad ütlevad, et tehke seda, joonistage seda, aga mulle meeldib ise mõelda. Mulle ei meeldi, kui keegi ütleb, et teha seda või veel midagi," rääkis ta.

Meline kleidid on näitusel 70 nuku seljas. Selleks tulid appi koolikaaslased, kes laenasid noorele disainerile oma nukke. Tüdruk tahab neile tänutäheks teha vastukingituse.

"Ma saan aru, kui raske oli neil need nukud mulle anda, sest nendele endale meeldivad ka. Ja ma mõtlen, et kui lapsed aitasid mind, ma võin neile need kleidid anda täpselt nukkude peal," ütles Meline.

Tüdruk tahab tulevikus hakata valmistama riideid ka päris inimestele. Praegu otsib ta vahendeid, et peagi veel suuremalt õmmelda ning päris disainerina tööle hakata.

Toimetaja: Merili NaelTanel Padari uue loo autoriõigusi saab osta igaüks

Tanel Padar andis välja uue singli peakirjaga "Parem veelgi", mis ilmus koostöös värske Eesti start-upiga Fanvestory, kelle abiga saab igaüks Tanel Padari tegevust toetades loo erinevatest õigustest osa saada ja nii omakorda raha teenida.

Andra Teede: mina "Õnne 13" viimast osa kirjutama ei hakka

"Õnne 13" stsenarist Andra Teede tunnistas, et tema ülimenukal seriaalil "Õnne 13" lõppu ei näe.

Eurovisioon
EBU: Ukrainat ohustab Eurovisioonilt kõrvalejäämine

Euroopa Ringhäälingute Liidu (EBU) direktor kinnitas, et kui Ukrainaga ei jõuta kokkuleppele seoses Venemaa eurolauliku Julia Samoilova esinemisega, siis võivad Ukrainale kaasneda saktsioonid.

Inimesed
Stilist Gerly Tinn kaalukaotusest: ma kavatsen oma sünnikaalu saavutada

"Ringvaates" oli külas stilist Gerly Tinn, kes rääkis sellest, kuidas ta on tänaseks kaotanud kakskümmend kilo.

elu
"Ringvaade" maitses militaarmatkatoitu

Saates sai aimu, millised on moodsad Eestis toodetud, pakendatud ja disainitud toidukaubad, mis on mõeldud sõjaväelastele metsas tarbimiseks. Näiteks peedisupp fetajuustuga.

Tele/raadio
ETV ekraanile jõuab suurejooneline MustonenFest Tel Aviv 2017

ETV toob täna ekraanile rikkaliku saate muusikafestivalist MustonenFest Tel Aviv 2017.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.