Vodja koolis õpetavad lapsi lugema hobused ({{commentsTotal}})

Kuigi palju on räägitud lugemiskoertest, kes aitavad lastel lugema õppida, siis Vodja koolis on lugemiskoerte asemel hoopis hobused.

"Meil ongi siin Vodja koolis hobukool, kus õpetajateks on kolm hobust ja paar õpetajat, kes tõlgendavad hobuseid," rääkis MTÜ VAU arendusspetsialist Annika Crasta.

Hobustega on koos õpitud kuus kuud ning Crasta usub, et õppimine on sujunud üle ootuste hästi. "Kool ja hobused sobivad päris hästi kokku," kiitis Crasta, kelle sõnul olid hirmud enne õppima asumist suuremad kui see tegelikult väärt oli.

Annika Crasta lisas, et perega koliti maale just Vodja kooli pärast. "Nüüd me oleme siin juba kolm aastat olnud ja väga õnnelikud. See on üks õigemaid otsuseid, mida me oleme teinud. Lapsed peegeldavad seda iga päev tagasi," lausus ta.

Vodja kooli lapsed on hobustega koos õppimise üle elevil ning omandanud sellest ka uusi teadmisi. "Ma olen õppinud, et iga inimene on unikaalne, kõigil on oma erinevused, head ja halvad küljed," rääkis Vodja kooli õpilane Liisbet Inger. Vodja kooli õpilane Nora-Ariana lisas, et enne hobuseid luges ta oma õele ette, nüüd saab ta sama teha hobustele. Kõige rohkem meeldivad Norale hobuseraamatud.

Toimetaja: Rutt ErnitsInimesed
Londonis elav Peeter Rebane: kui oma käitumist muuta, muutub ka terrorism

Kontserdikorraldaja ja filmitegija Peeter Rebane on juba aastaid elanud Londonis ning tõdes, et viimase aja terrorilaine on suures osas meedia manipulatsioon inimeste hirmudega.

elu
Maret Tamjärv: jaanitule kuma kaitses põlde, pererahvast, loomi

Maret Tamjärv vabaõhumuuseumist tutvustas Vikerraadios jaanitavasid.

Tele/raadio
TV3 uudistesaate logo.TV3 uudistesaate logo.
Vabalevist lahkumisel säilivad Kanal 2 ja TV3 piirangud ja kohustused

Vabalevist lahkumisest teatanud Kanal 2-l ja TV3-l säilib kohustus näidata vähemalt kuuel päeval nädalas uudiseid ning nad ei pääse ka reklaamimahtu ja -sisu puudutavaist piiranguist, kinnitas Tehnilise Järelevalve Ameti (TJA) side- ja meediateenuste osakonna juhataja Oliver Gailan.