Vodja koolis õpetavad lapsi lugema hobused ({{commentsTotal}})

Kuigi palju on räägitud lugemiskoertest, kes aitavad lastel lugema õppida, siis Vodja koolis on lugemiskoerte asemel hoopis hobused.

"Meil ongi siin Vodja koolis hobukool, kus õpetajateks on kolm hobust ja paar õpetajat, kes tõlgendavad hobuseid," rääkis MTÜ VAU arendusspetsialist Annika Crasta.

Hobustega on koos õpitud kuus kuud ning Crasta usub, et õppimine on sujunud üle ootuste hästi. "Kool ja hobused sobivad päris hästi kokku," kiitis Crasta, kelle sõnul olid hirmud enne õppima asumist suuremad kui see tegelikult väärt oli.

Annika Crasta lisas, et perega koliti maale just Vodja kooli pärast. "Nüüd me oleme siin juba kolm aastat olnud ja väga õnnelikud. See on üks õigemaid otsuseid, mida me oleme teinud. Lapsed peegeldavad seda iga päev tagasi," lausus ta.

Vodja kooli lapsed on hobustega koos õppimise üle elevil ning omandanud sellest ka uusi teadmisi. "Ma olen õppinud, et iga inimene on unikaalne, kõigil on oma erinevused, head ja halvad küljed," rääkis Vodja kooli õpilane Liisbet Inger. Vodja kooli õpilane Nora-Ariana lisas, et enne hobuseid luges ta oma õele ette, nüüd saab ta sama teha hobustele. Kõige rohkem meeldivad Norale hobuseraamatud.

Toimetaja: Rutt Ernits"Kirsti elab Reykjavikis" peategelane rääkis elust Islandil: see on haldjamaa

Jarek Kasari laulu "Kirsti elab Reykjavikis" peategelane Kirsti Villard rääkis oma elust Islandil ja kirjeldas, kuidas sündis temast rääkiv lugu.

Aivar Mäe: ma olin halb laps

Rahvusooper Estonia juht Aivar Mäe avaldas, et oli nooruses halb laps, kelle pärast ema tihti koolis pidi käima.

Inimesed
Mart Helme mälu pandi otse-eetris proovile

"Vikerhommiku" saatejuht Taavi Libe valis eelmise nädala riigikogu istungitest kolme riigikogulase tsitaadid, et testida, kas EKRE esimees Mart Helme tunneb oma kolleegid kõigest hääle põhjal ära.

elu
Raua tänava saun tähistas 80. sünnipäeva

Tallinna üks vanemaid järjepidevalt tegutsenud avalikke saunu tähistas laupäeval 80. sünnipäeva ja sel puhul oli saunapäev veidi pidulikum.

Tele/raadio
"Meediatund" arutleb parem- ja vasakpoolsuse üle meedias

"Meediatund" toob täna raadioeetrisse parem- ja vasakpoolsuse meedias.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.