Eesti insener asus leiba küpsetama: omatehtud leivast läheb tuju paremaks ({{commentsTotal}})

Leiburi leivateo käigus valiti parim koduleib, mis jõuab ka poelettidele.

Tänavu on parima koduleiva autor Allan Toodo, kes oma kätetööd ETV saates "Ringvaade" tutvustamas käis.

Toodo ütles, et isetehtud leiva lõhn ja maitse on kirjeldamatu. "Ju mind ei ole poeleiva maitse rahuldanud ja peale selle on omatehtud leib märksa huvitavam ja kõikidele sugulastele, tuttavatele meeldib rohkem," rääkis Toodo, miks ta kodust küpsetist eelistab.

Hariduselt on Toodo insener ja hakkas leiba küpsetama tütre mahitusel. "Üldiselt on suur isu teha leiba ja tuju läheb endal ka paremaks," rääkis Toodo, miks talle leivategu meeldib.

Toodo on ise leiba küpsetanud juba kuus aastat. "Raha eest ma ei ole kordagi oma leiba müünud ja ära andnud. Rohkem toidan oma tuttavaid ja see on hea valuuta," rääkis mees, kes külakostiks alati omatehtud leiva kaasa võtab.

Mees tunnistas aga ausalt, et tänapäeva noored ei oska paraku enam leiba hinnata. "Ega nad eriti ei söö, ausalt öeldes. Aga on mul lapselapsi küll, kes ütleb, et vanaisa leib on parem kui muu asi," lausus Toodo.

Toimetaja: Rutt ErnitsInimesed
Salvador Dali 1958. aastal.Salvador Dali 1958. aastal.
Hispaania kohus otsustas Salvador Dali surnukeha üles kaevata

Hispaania kohus tegi esmaspäeval otsuse, mille kohaselt kaevatakse üles 1989. aastal surnud kunstniku Salvador Dali maised jäänused.

elu
Laulu- ja tantsupeolisi majutatakse 44 koolimajas

Laulu- ja tantsupeole saabunud lapsed ja noored ööbivad traditsiooniliselt Tallinna koolimajades. Enam kui 19 tuhat noort mahutatakse ära 44 Tallinna ja Harjumaa kooli.

Tele/raadio
KaameradKaamerad
ERR kuulutab välja konkursi uute portreefilmide tootmiseks

Eesti Rahvusringhääling koostöös Eesti Filmi Instituudi ja Eesti Kultuurkapitaliga kuulutab taas välja konkursi uute portreefilmide tootmiseks.