Piip ja Tuut annavad "Hamletile" uue näo ({{commentsTotal}})

Piip ja Tuut Autor: ERR

Piip ja Tuut ehk Haide Männamäe ja Toomas Tross mängivad "Hamletit", mis jutustab loo oskusest iseendaks jääda.

Männamäe tõdes, et "Hamlet" toodi lavale Piibu ja Tuuduna, sest näitlejad pole päris kindlad, kas nad suudavad tükile uut vaadet leida. Lavale jõuavad vaid tähtsaimad hetked täispikast William Shakespeare'i näidendist, vahendas ETV saade "Ringvaade".

"Tegelikult Piip ja Tuut ongi vahendajad, et see asi ei läheks käest ära," selgitas Tross.

Näitlejad ei usu, et "Hamletit" peaks kajastama vaid ühekülgselt ning legendaarset tükki võib ka kaasajastada. "Ikka võib. 400 aastat on juba möödas. Pigem tahaksin ma küsida, miks siiamaani on nii tehtud, mitte nii nagu meie teeme," rääkisid nad.

Ühtlasi lubasid näitlejad, et ka koolilaps saab tänu neile "Hamletist" selge ülevaate. "Ta näeb, kui mänguline, mahlane ja eriline see lugu on," ütles Tross.

Etenduses astuvad üles kümme tegelast, keda mängivad kolm inimest, Piip (Haide Männamäe) ja Tuut (Toomas Tross) ning multi-instrumentalist, helilooja Siim Aimla. Hamletit kehastavad nii Piip kui ka Tuut mõlemad.

"Hamleti" kunstnik on Jaanus Laagriküll ja heliloojaks Siim Aimla, lavastaja Lauris Gundars. Esietendus on 22. mail Piip ja Tuut mängumajas.

Toimetaja: Rutt ErnitsJüri Nael: pinge ja vaen on need, mis meid väsitavad

"Hommikus Anuga" oli külas EMTA lavakunstikooli professor Jüri Nael, kes rääkis tantsust ja teatrist, ühiskonna tervisest ja oma lapsepõlvest.

Alex Lepajõe: produtsendist kelm läks meie looga raha järele

Saates "Hommik Anuga" oli külas ärimees Alex Lepajõe, kes rääkis oma raamatust "Põgenemine" ja lahkarvamusest filmi "Sangarid" tegijatega.

Inimesed
Ivi Eenmaa: eelistan head raamatut käes hoida

"Prillitoos" käis külas raamatukogundusspetsialistil Ivi Eenmaal, kes rääkis muuhulgas, mida ta arvab sõnast "paberkandja".

elu
Raua tänava saun tähistas 80. sünnipäeva

Tallinna üks vanemaid järjepidevalt tegutsenud avalikke saunu tähistas laupäeval 80. sünnipäeva ja sel puhul oli saunapäev veidi pidulikum.

Tele/raadio
"Plekktrumm" juhatab sisse Tartu ülikooli rektori valimise

27. märtsil on "Plekktrummis" külas Tartu ülikooli üliõpilaskonna esimees Reelika Alunurm, kellega räägitakse õppimise rollist tänapäeva üliõpilastele.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.