Piip ja Tuut annavad "Hamletile" uue näo ({{commentsTotal}})

Piip ja Tuut
Piip ja Tuut Autor/allikas: ERR

Piip ja Tuut ehk Haide Männamäe ja Toomas Tross mängivad "Hamletit", mis jutustab loo oskusest iseendaks jääda.

Männamäe tõdes, et "Hamlet" toodi lavale Piibu ja Tuuduna, sest näitlejad pole päris kindlad, kas nad suudavad tükile uut vaadet leida. Lavale jõuavad vaid tähtsaimad hetked täispikast William Shakespeare'i näidendist, vahendas ETV saade "Ringvaade".

"Tegelikult Piip ja Tuut ongi vahendajad, et see asi ei läheks käest ära," selgitas Tross.

Näitlejad ei usu, et "Hamletit" peaks kajastama vaid ühekülgselt ning legendaarset tükki võib ka kaasajastada. "Ikka võib. 400 aastat on juba möödas. Pigem tahaksin ma küsida, miks siiamaani on nii tehtud, mitte nii nagu meie teeme," rääkisid nad.

Ühtlasi lubasid näitlejad, et ka koolilaps saab tänu neile "Hamletist" selge ülevaate. "Ta näeb, kui mänguline, mahlane ja eriline see lugu on," ütles Tross.

Etenduses astuvad üles kümme tegelast, keda mängivad kolm inimest, Piip (Haide Männamäe) ja Tuut (Toomas Tross) ning multi-instrumentalist, helilooja Siim Aimla. Hamletit kehastavad nii Piip kui ka Tuut mõlemad.

"Hamleti" kunstnik on Jaanus Laagriküll ja heliloojaks Siim Aimla, lavastaja Lauris Gundars. Esietendus on 22. mail Piip ja Tuut mängumajas.

Toimetaja: Rutt ErnitsInimesed
Londonis elav Peeter Rebane: kui oma käitumist muuta, muutub ka terrorism

Kontserdikorraldaja ja filmitegija Peeter Rebane on juba aastaid elanud Londonis ning tõdes, et viimase aja terrorilaine on suures osas meedia manipulatsioon inimeste hirmudega.

elu
Maret Tamjärv: jaanitule kuma kaitses põlde, pererahvast, loomi

Maret Tamjärv vabaõhumuuseumist tutvustas Vikerraadios jaanitavasid.

Tele/raadio
TV3 uudistesaate logo.TV3 uudistesaate logo.
Vabalevist lahkumisel säilivad Kanal 2 ja TV3 piirangud ja kohustused

Vabalevist lahkumisest teatanud Kanal 2-l ja TV3-l säilib kohustus näidata vähemalt kuuel päeval nädalas uudiseid ning nad ei pääse ka reklaamimahtu ja -sisu puudutavaist piiranguist, kinnitas Tehnilise Järelevalve Ameti (TJA) side- ja meediateenuste osakonna juhataja Oliver Gailan.