Siiri Sisask esitleb täna luulekogu, maalinäitust ja uut albumit ({{commentsTotal}})

Täna esitleb Siiri Sisask Tallinnas Haus Galeriis oma värsket loomingukolmikut, mis on küpsenud viimase kolme aasta jooksul: maalinäitust "Kaevu põhjas", luuleraamatut "Mismoodi ma seda maailma armastan" ja uut albumit "Kuristi kohal", mis põhineb Uku Masingu tekstidele.

"Ma olen lihtsalt loomeinimene ja see, mis minu kasuks kõneleb, on julgus. Julgus ennast väljendada nagu tunnen ja olen. Kummalisel moel said kõigi kolme loominguvaldkonna “sahtlid” üheaegselt sedavõrd täis, et oli vaja ruumi uutele ja nüüd tulebki loodud osa välja anda, et edasi minna, edasi liikuda," sõnas Siiri Sisask, keda laiemalt teatakse laulja ja muusikuna, aga üllatab nüüd publikut ka maalikunsti ja poeesiaga.

Sisask lisas, et joonistada on talle alati meeldinud. "Maalima hakkasin tõsisemalt alles viimastel aastatel, kui on olnud rohkem aega enesele. Liisingud on makstud, kodu ehitatud, laps suureks kasvatatud, nüüd - elagu loovus! Ma väga naudin, et on mõtteid ja ka võimalust neid mõtteid teostada. Maalinäitusele "Kaevu põhjas" tulevad minu viimase kolme aasta tööd," avaldas Siiri oma kire maalikunsti vastu.

Galerist Piia Ausmann usub, et Siiri ise ongi Siirilik ja see, millega ta üllatab või edasi läheb, see ongi see kõige õigem, mis tuleb tema enda seest.

"Ma ei tahaks öelda, et siin on üks või teine suund, ma näen siin lihtsalt ärksat, intuitiivset, ausat, siirast alatooni kogu selles Siiri maailmas. Pigem see vahetu natuur ja loojanatuur on siin see, mida me võiksime imetleda ja millest julgust saada," lausus Ausmann "Aktuaalsele kaamerale".

Uus album sündis samuti viimase kolme aasta jooksul klaveri taga veedetud päevade ja ööde tulemusena. "Uku Masing on minu jaoks number üks selle muusika puhul. Ilma tema luuleta ei oleks midagi juhtunud. Sellist. Võib-olla midagi muud küll. Olen õnnelik, et sain nii palju osa tema mõttemaailmast, olen selle loomeprotsessi käigus palju õppinud ja end täiendanud," rääkis Siiri Sisask uuest albumist "Kuristi kohal". Lauljatar lisab, et tal on hea meel, et leidis nii head mõttekaaslased, nagu seda on Konstantin Tsõbulevski ja Raul Ojamaa ning teisedki, kes kaasa aitasid. Plaadi kujunduse autor on Kaarel Vahtramäe reklaamiagentuurist Velvet, bukletis on kõik Masingu luuletused ka inglise keeles, mis on tõlkinud Külliki Saks.

Loomingukolmiku kolmas komponent on luuleraamat "Mismoodi ma seda maailma armastan", mille kohta autor ütles: "Luuletused on minu enda omad, need olid samuti sahtlis ja tahtsid välja pääseda, et saaksin edasi minna. Minu jaoks on need hoopis enamat kui üksnes luuletused – need on tõestisündinud lood, mälestused ja isiklikud aimdused, mille üle olen mingitel ajavahemikel tõsiselt mõtteid mõlgutanud. Olen kirjutanud viimasel kolmel aastal palju ning palju on veel ka sahtlis – luulet, proosat. Millal muud välja annan, seda näitab elu."

Siiri Sisaski loomingukolmiku esitlus:

Esmaspäeval, 16. mail kell 18.00 Tallinnas Haus Galeriis (Uus tn 17)

Toimetaja: Rutt Ernits



Inimesed
Salvador Dali 1958. aastal.Salvador Dali 1958. aastal.
Hispaania kohus otsustas Salvador Dali surnukeha üles kaevata

Hispaania kohus tegi esmaspäeval otsuse, mille kohaselt kaevatakse üles 1989. aastal surnud kunstniku Salvador Dali maised jäänused.

elu
Laulu- ja tantsupeolisi majutatakse 44 koolimajas

Laulu- ja tantsupeole saabunud lapsed ja noored ööbivad traditsiooniliselt Tallinna koolimajades. Enam kui 19 tuhat noort mahutatakse ära 44 Tallinna ja Harjumaa kooli.

Tele/raadio
KaameradKaamerad
ERR kuulutab välja konkursi uute portreefilmide tootmiseks

Eesti Rahvusringhääling koostöös Eesti Filmi Instituudi ja Eesti Kultuurkapitaliga kuulutab taas välja konkursi uute portreefilmide tootmiseks.