Venemaa föderatsioon nõukogu liige soovitas järgmise aasta Eurovisiooni boikoteerida ({{commentsTotal}})

Venemaa esindaja Sergei Lazarev
Venemaa esindaja Sergei Lazarev Autor/allikas: AFP/Scanpix

Venemaal annab jätkuvalt kõneainet Ukraina laupäevane võit Eurovisioonil. Venemaal peetakse seda ennekõike geopoliitiliseks otsuseks.

Venemaal leitakse, et Ukraina võit Eurovisioonil oli selge Venemaale koha kätte näitamine. Venemaa föderatsiooni nõukogu väliskomisjoni esimees Konstantin Kosatšov kirjutas Twitteris, et Eurovisioonil võidutses geopoliitika ja Ukraina võit ei aita kaasa rahuprotsessile, vahendasid ERR-i raadiouudised.

Kosatšov meenutas, et isegi Ukrainas hääletati parimaks Vene laul. "Tegelikult võitis laupäeval sõda mitte rahu ja tulevikus pole mõtet seda võistlust jälgida," märkis Kosatšov.

Teine föderatsiooni nõukogu liige Franz Klintševitš märkis, et Venemaa peaks järgmise aastal Kiievis toimuvat võistlust boikoteerima. RIA Novostile antud intervjuus ütles Klintševitš, et Ukraina kasutab järgmise aasta lauluvõistlust oma poliitiliste eesmärkide edendamiseks.

Venemaa esindaja Sergei Lazarev ütles ITAR-TASSile, et suutis publiku poolehoiu võita ja Venemaa vastasust vähendada.

"Olen rahul, et suutsime viimastel aastatel Eurovisioonil olnud Venemaa vastasust tõrjuda. Igaüks teab ja mind ka hoiatati, et publiku seas on suur Venemaa vastasus, kuid sel aastal läks teisti, sest tundsin publiku toetust ja Euroopa hääletas minu poolt," ütles Lazarev. Samas märkis ta, et "poliitilisi mänge" oli konkursil tunda

Toimetaja: Allan RajaveeInimesed
Salvador Dali 1958. aastal.Salvador Dali 1958. aastal.
Hispaania kohus otsustas Salvador Dali surnukeha üles kaevata

Hispaania kohus tegi esmaspäeval otsuse, mille kohaselt kaevatakse üles 1989. aastal surnud kunstniku Salvador Dali maised jäänused.

elu
Laulu- ja tantsupeolisi majutatakse 44 koolimajas

Laulu- ja tantsupeole saabunud lapsed ja noored ööbivad traditsiooniliselt Tallinna koolimajades. Enam kui 19 tuhat noort mahutatakse ära 44 Tallinna ja Harjumaa kooli.

Tele/raadio
KaameradKaamerad
ERR kuulutab välja konkursi uute portreefilmide tootmiseks

Eesti Rahvusringhääling koostöös Eesti Filmi Instituudi ja Eesti Kultuurkapitaliga kuulutab taas välja konkursi uute portreefilmide tootmiseks.