Pajusaar: Eestil on Eurovisioonil läinud pööraselt hästi ({{commentsTotal}})

Täna hommikul käis "Terevisioonis" helilooja ja Eesti žürii esimees Priit Pajusaar, kes rääkis Eurovisiooni lauluvõistlusest.

Pajusaare sõnul oli Ukraina võidulugu mingi sellise imekoodiga, et see toimis tema jaoks kohe esimesest korrast. "Lugu on ise väga hästi kirjutatud, samas on ta väga kaasaegse kõlaga ja see artist on uskumatult võimas, kes suutis selle laulu vaatajateni niimoodi tuua, et ma ei kujuta ette, et keegi teine suudaks seda nii hästi teha. Küsimus on ju ka väga palju Eurovisiooni suure lava peal, et kas sa täidad selle lava, et kas sa selle muusika suudad edasi anda. Tema suutis seda metsikult, see oli täiuslik esitus, müstika lihtsalt. Võitis õige lugu, kuid minu jaoks oleks võinud veel viis lugu olla," ütles ta.

Priit Pajusaar leiab, et 24 aasta jooksul on Eestil Eurovisioonil läinud pööraselt hästi ja seda ei maksa üle dramatiseerida, et Eesti finaali ei pääsenud. Tema sõnul ei pääsenud üldises võrdluses Jüri Pootsmanni "Play" lihtsalt mõjule.

"Ei tekkinud seda tunnet, et see lugu ei peaks saama finaali, kümne sekka oleks võinud vabalt mahtuda. Mul oli kaks korda võimalus näha seda, esmaspäeval ja siis seda reaalset esitust teisipäeval ja midagi oleks nagu ära kukkunud võrreldes esmaspäeva esitusega. Miski kukkus seal nagu ära, võimsust ei tulnud taha samal ajal, kui konkurentidel oli see võimsus. Mingi selline müstiline värk, ei saa öelda, et laul oleks halb, Jüri on ju jube hea laulja, aga mõnikord ei jookse asjad kokku. Ma ütlen, et tragöödiat ei ole selles absoluutselt, et nüüd ei saanud edasi," rääkis ta loost "Play".

Pajusaar lisas, et tänavusel Eurovisioonil oli metsikult kõrge tase.

Toimetaja: Madis Laur"Kirsti elab Reykjavikis" peategelane rääkis elust Islandil: see on haldjamaa

Jarek Kasari laulu "Kirsti elab Reykjavikis" peategelane Kirsti Villard rääkis oma elust Islandil ja kirjeldas, kuidas sündis temast rääkiv lugu.

Aivar Mäe: ma olin halb laps

Rahvusooper Estonia juht Aivar Mäe avaldas, et oli nooruses halb laps, kelle pärast ema tihti koolis pidi käima.

Inimesed
Mart Helme mälu pandi otse-eetris proovile

"Vikerhommiku" saatejuht Taavi Libe valis eelmise nädala riigikogu istungitest kolme riigikogulase tsitaadid, et testida, kas EKRE esimees Mart Helme tunneb oma kolleegid kõigest hääle põhjal ära.

elu
Raua tänava saun tähistas 80. sünnipäeva

Tallinna üks vanemaid järjepidevalt tegutsenud avalikke saunu tähistas laupäeval 80. sünnipäeva ja sel puhul oli saunapäev veidi pidulikum.

Tele/raadio
"Meediatund" arutleb parem- ja vasakpoolsuse üle meedias

"Meediatund" toob täna raadioeetrisse parem- ja vasakpoolsuse meedias.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.