Pajusaar: Eestil on Eurovisioonil läinud pööraselt hästi ({{commentsTotal}})

Täna hommikul käis "Terevisioonis" helilooja ja Eesti žürii esimees Priit Pajusaar, kes rääkis Eurovisiooni lauluvõistlusest.

Pajusaare sõnul oli Ukraina võidulugu mingi sellise imekoodiga, et see toimis tema jaoks kohe esimesest korrast. "Lugu on ise väga hästi kirjutatud, samas on ta väga kaasaegse kõlaga ja see artist on uskumatult võimas, kes suutis selle laulu vaatajateni niimoodi tuua, et ma ei kujuta ette, et keegi teine suudaks seda nii hästi teha. Küsimus on ju ka väga palju Eurovisiooni suure lava peal, et kas sa täidad selle lava, et kas sa selle muusika suudad edasi anda. Tema suutis seda metsikult, see oli täiuslik esitus, müstika lihtsalt. Võitis õige lugu, kuid minu jaoks oleks võinud veel viis lugu olla," ütles ta.

Priit Pajusaar leiab, et 24 aasta jooksul on Eestil Eurovisioonil läinud pööraselt hästi ja seda ei maksa üle dramatiseerida, et Eesti finaali ei pääsenud. Tema sõnul ei pääsenud üldises võrdluses Jüri Pootsmanni "Play" lihtsalt mõjule.

"Ei tekkinud seda tunnet, et see lugu ei peaks saama finaali, kümne sekka oleks võinud vabalt mahtuda. Mul oli kaks korda võimalus näha seda, esmaspäeval ja siis seda reaalset esitust teisipäeval ja midagi oleks nagu ära kukkunud võrreldes esmaspäeva esitusega. Miski kukkus seal nagu ära, võimsust ei tulnud taha samal ajal, kui konkurentidel oli see võimsus. Mingi selline müstiline värk, ei saa öelda, et laul oleks halb, Jüri on ju jube hea laulja, aga mõnikord ei jookse asjad kokku. Ma ütlen, et tragöödiat ei ole selles absoluutselt, et nüüd ei saanud edasi," rääkis ta loost "Play".

Pajusaar lisas, et tänavusel Eurovisioonil oli metsikult kõrge tase.

Toimetaja: Madis LaurInimesed
Salvador Dali 1958. aastal.Salvador Dali 1958. aastal.
Hispaania kohus otsustas Salvador Dali surnukeha üles kaevata

Hispaania kohus tegi esmaspäeval otsuse, mille kohaselt kaevatakse üles 1989. aastal surnud kunstniku Salvador Dali maised jäänused.

elu
Keskaja päevad Tallinna vanalinnasKeskaja päevad Tallinna vanalinnas
Tallinna vanalinn muutub neljaks päevaks õitsvaks hansalinnaks

6.- 9.juulini AD 2017 toimuvad Tallinna vanalinnas XVIII keskaja päevad, mil Raekoja plats ja Niguliste kiriku ümbrus muutuvad õitsvaks hansalinnaks.

Tele/raadio
Viljandi KultuuriakadeemiaViljandi Kultuuriakadeemia
Uus lennusaade jõuab telerisse!

Sel kevadel lendab laia maailma õnne otsima Viljandi Kultuuriakadeemia 11. lend näitlejaid ja lavastajaid. See on erakordne kursus, sest esimest korda eesti teatriõppe ajaloos on üks kursus, kus pooled särasilmsed noored on eesti ja pooled vene emakeelega. ETV tegi saate sarjast "Lennud".