Paadam Eurovisioonist: žüriid võtsid selgelt poliitilise seisukoha ({{commentsTotal}})

Pikaaegne Eurolaulu peaprodutsent Juhan Paadam kommenteeris Ukraina võitu Eurovisioonil, öeldes, et riikide žüriid võtsid selgelt poliitilise seisukoha Euroopas toimuvate protsesside suhtes.

Tänavuse Eurovisiooni lauluvõistluse võitis Ukraina krimmitatarlaste Stalini-aegsest küüditamisest rääkiva lauluga "1944", vahendas "Aktuaalne kaamera".

Uuendatud hääletamissüsteemiga võistlusel, mil eraldi toodi välja nii žüriide kui ka televaatajate hääled, edestas Ukraina Austraalia ning Venemaa eurolaulu.

Eesti žürii hindas kõrgeimalt Rootsi esitlust, telefonihääletajad aga Venemaa eurolaulu.

"Tahaksime väga, et järgmine Eurovisioon korraldatakse Krimmis. Kõik krimmitatarlased ootavad seda ja oleks väga hea korraldada see Ukraina Krimmis," rääkis krimmitatarlane Anife Huseitova.

"See oli selge, et Ukraina võidab. See oli selge juba mitu päeva tagasi Facebookis. Tõsiselt ka," kommenteeris Moskva elanik Ljubov Jolkina.

"Venemaa on alati parim. Ta on esimesel kohal. Kuid tuleb tunnistada nõrku kohti, seega õnnitleme Ukrainat. Me olime ka head ja esinesime hästi," ütles Moskva elanik Viktoria Šubotškina.

Juhan Paadami sõnul ei mäleta ta niivõrd poliitikatihedat konkurssi kui tänavune. 

"Sedavõrd poliitikatihedat konkurssi või Eurovisiooni lauluvõistlust ei mäleta ma pikka aega. See, mida me teame, on žüriide seisukohad ja žüriid võtsid selgelt poliitilise seiuskoha Euroopas toimuvate protsesside suhtes. See on täiesti selge. Rahvas hääletas teistmoodi nagu me punktisummast nägime," selgitas ta.

Selgunud on ka, et Eestit esindanud Jüri Pootsmanni lugu "Play" jäi oma poolfinaalis viimaseks.

Toimetaja: Merili NaelInimesed
Salvador Dali 1958. aastal.Salvador Dali 1958. aastal.
Hispaania kohus otsustas Salvador Dali surnukeha üles kaevata

Hispaania kohus tegi esmaspäeval otsuse, mille kohaselt kaevatakse üles 1989. aastal surnud kunstniku Salvador Dali maised jäänused.

elu
Laulu- ja tantsupeolisi majutatakse 44 koolimajas

Laulu- ja tantsupeole saabunud lapsed ja noored ööbivad traditsiooniliselt Tallinna koolimajades. Enam kui 19 tuhat noort mahutatakse ära 44 Tallinna ja Harjumaa kooli.

Tele/raadio
KaameradKaamerad
ERR kuulutab välja konkursi uute portreefilmide tootmiseks

Eesti Rahvusringhääling koostöös Eesti Filmi Instituudi ja Eesti Kultuurkapitaliga kuulutab taas välja konkursi uute portreefilmide tootmiseks.