Enn Eesmaa kunagisest teletööst: me ei olnud ekraanidiivad ({{commentsTotal}})

Juuni alguses täitub Enn Eesmaal 70. juubel ning selle suure tähtpäeva eel rääkis ta "Hommik Anuga" saates veidi kunagisest teletööst ning sellest, millega ta praegusel hetkel enda vaba aega sisustab.

Enn Eesmaa ütles "Hommik Anuga" saates, et televisioon tahab rohkem nooremaid nägusid, mispärast ka tema sealt viimasel ajal eemal on olnud. "Ma olen viimasel ajal aga suhteliselt palju raadios esinenud - pea terve aasta tegin ma raadiosarja "Tagasivaade" ning ma arvan, et raadios teeksin ma sellist kommenteerivat saadet veel."

Enda telekarjäärile tagasi vaadates ei osanud ta välja tuua küll konkreetseid eriti olulisi intervjuusid, vaid rõhutas hoopis teist mõtet. "Mul on hoopis väga vähe neid intervjuusid, mille pärast mul tagasi mõeldes oleks piinlik." Kunagise teletöö juures pidas ta oluliseks faktiks ka seda, et saatejuht ei olnud niivõrd oluline. "Kui kunagi öeldi, et saates on Gustav Ernesaks ning teda intervjueerib Enn Eesmaa, siis tänapäeval esitletaks seda kui Enn Eesmaa saadet, kus on külaliseks Gustav Ernesaks - see on täiesti erinev asi."

Möödunud televisiooniperioodidest sooviks Enn Eesmaa veidral kombel enim tagasi just seda aega, kui oli Nõukogude Liidus putš. "Ma olin sellel ajal "Aktuaalse kaamera" peatoimetaja ning toona me tundsime lause füüsiliselt, et see, mida me teeme, on rahvale oluline ning tähtis," tõi Enn Eesmaa välja ja lisas, et teisalt teatud mõttes ta seda aega aga tagasi ei sooviks, kuna see oli tohutult pingeline ja väsitav.

"Vanusega jääb mul pahesid aina vähemaks," tõi Enn Eesmaa välja, et kuigi ta on minevikus palju suitsetanud, siis tänaseks on tal kõiksugu pahelisi külgi väga väheseks jäänud. "Vabal ajal ma loen hea meelega ning kuigi minu ema on 95-aastane, siis ma käin temaga ikka veel jalutamas," kinnitas Eesmaa ja ütles, et ta vaatab tänaseni ka väga palju televiisorit. "Tänapäeval on valik televisioonis nii suur ning sa pead tegema enda valiku - mina olen enda valiku teinud vastavalt kvaliteedile." Ta tõdes, et ta üritab alati vaadata näiteks BBC telesarju.

Teleajakirjanikuna poliitikasse minek tuli Eesmaa sõnul tänu isiklikule kutsele. "See võib tunduda veidi liiga ilusti öeldud, aga kui ma olin televisioonis, siis ma olin rahva teener, kuid tegelikult on ju ka üks hea poliitik rahva teener." Ta tõdes, et teda ei valitud Riigikokku mitte seepärast, et ta on tunnustatud poliitik, vaid kuna ta oli sümpaatne telesaatejuht.

Toimetaja: Kaspar ViilupInimesed
Salvador Dali 1958. aastal.Salvador Dali 1958. aastal.
Hispaania kohus otsustas Salvador Dali surnukeha üles kaevata

Hispaania kohus tegi esmaspäeval otsuse, mille kohaselt kaevatakse üles 1989. aastal surnud kunstniku Salvador Dali maised jäänused.

elu
Keskaja päevad Tallinna vanalinnasKeskaja päevad Tallinna vanalinnas
Tallinna vanalinn muutub neljaks päevaks õitsvaks hansalinnaks

6.- 9.juulini AD 2017 toimuvad Tallinna vanalinnas XVIII keskaja päevad, mil Raekoja plats ja Niguliste kiriku ümbrus muutuvad õitsvaks hansalinnaks.

Tele/raadio
Viljandi KultuuriakadeemiaViljandi Kultuuriakadeemia
Uus lennusaade jõuab telerisse!

Sel kevadel lendab laia maailma õnne otsima Viljandi Kultuuriakadeemia 11. lend näitlejaid ja lavastajaid. See on erakordne kursus, sest esimest korda eesti teatriõppe ajaloos on üks kursus, kus pooled särasilmsed noored on eesti ja pooled vene emakeelega. ETV tegi saate sarjast "Lennud".