Pärnumaal oli Eesti esimene Fordsoni traktorite kokkusaamine ({{commentsTotal}})

Täna toimus Pärnu-Jaagupi lähedal Maimas Eesti esimene Fordsoni traktorite kokkusaamine. Enne Teist maailmasõda oli Fordsone Eestis 1200 ringis, praegu on vanatehnikahuvilised neid üles putitanud kümmekond.

Neljandat korda toimunud Maima masinapäeva segas küll vihm, kuid tõelist vanatehnikahuvilist see ei morjendanud - uudistati kõike, mida vaadata oli, sest kuigi põhirõhk oli sel aastal Fordsoni traktoritel, oli pilgupüüdjaid teisigi, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Tiit Taltsi ja Jaan Eelmaa korraldatav ettevõtmine on aasta-aastalt kasvanud - nelja aasta eest oli see väike laat, nüüd juba korralik vanatehnikahuviliste kokkusaamine.

Fordsoni traktorid olid kahe ilmasõja vahelisel ajal Eesti põllumeeste lemmiktraktorid.

"Kuna see oli kerge, lihtne, odav ja töökindel, siis oli see üsna levinud ja nagu reklaamprospektki ütleb - teeb ära nelja hobuse töö," rääkis Talts, kelle sõnul võib Eestis olla Fordsoni traktoreid umbes 25, millest liiguvad umbes kümmekond.

Sadadest taktoritest on aastakümnete tagant alles jäänud väga vähe.

"Seda enam tuleb tunnustada ja lugu pidada neist meestest, kes neid vanu masinaid on võtnud vaevaks ehitada ja rahvale näitamiseks välja tuua," rääkis vanatehnikahuviline Lembit Paal.

Toimetaja: Merili Nael"Kirsti elab Reykjavikis" peategelane rääkis elust Islandil: see on haldjamaa

Jarek Kasari laulu "Kirsti elab Reykjavikis" peategelane Kirsti Villard rääkis oma elust Islandil ja kirjeldas, kuidas sündis temast rääkiv lugu.

Aivar Mäe: ma olin halb laps

Rahvusooper Estonia juht Aivar Mäe avaldas, et oli nooruses halb laps, kelle pärast ema tihti koolis pidi käima.

Inimesed
Mart Helme mälu pandi otse-eetris proovile

"Vikerhommiku" saatejuht Taavi Libe valis eelmise nädala riigikogu istungitest kolme riigikogulase tsitaadid, et testida, kas EKRE esimees Mart Helme tunneb oma kolleegid kõigest hääle põhjal ära.

elu
Raua tänava saun tähistas 80. sünnipäeva

Tallinna üks vanemaid järjepidevalt tegutsenud avalikke saunu tähistas laupäeval 80. sünnipäeva ja sel puhul oli saunapäev veidi pidulikum.

Tele/raadio
"Meediatund" arutleb parem- ja vasakpoolsuse üle meedias

"Meediatund" toob täna raadioeetrisse parem- ja vasakpoolsuse meedias.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.