Pärnumaal oli Eesti esimene Fordsoni traktorite kokkusaamine ({{commentsTotal}})

Täna toimus Pärnu-Jaagupi lähedal Maimas Eesti esimene Fordsoni traktorite kokkusaamine. Enne Teist maailmasõda oli Fordsone Eestis 1200 ringis, praegu on vanatehnikahuvilised neid üles putitanud kümmekond.

Neljandat korda toimunud Maima masinapäeva segas küll vihm, kuid tõelist vanatehnikahuvilist see ei morjendanud - uudistati kõike, mida vaadata oli, sest kuigi põhirõhk oli sel aastal Fordsoni traktoritel, oli pilgupüüdjaid teisigi, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Tiit Taltsi ja Jaan Eelmaa korraldatav ettevõtmine on aasta-aastalt kasvanud - nelja aasta eest oli see väike laat, nüüd juba korralik vanatehnikahuviliste kokkusaamine.

Fordsoni traktorid olid kahe ilmasõja vahelisel ajal Eesti põllumeeste lemmiktraktorid.

"Kuna see oli kerge, lihtne, odav ja töökindel, siis oli see üsna levinud ja nagu reklaamprospektki ütleb - teeb ära nelja hobuse töö," rääkis Talts, kelle sõnul võib Eestis olla Fordsoni traktoreid umbes 25, millest liiguvad umbes kümmekond.

Sadadest taktoritest on aastakümnete tagant alles jäänud väga vähe.

"Seda enam tuleb tunnustada ja lugu pidada neist meestest, kes neid vanu masinaid on võtnud vaevaks ehitada ja rahvale näitamiseks välja tuua," rääkis vanatehnikahuviline Lembit Paal.

Toimetaja: Merili NaelInimesed
Salvador Dali 1958. aastal.Salvador Dali 1958. aastal.
Hispaania kohus otsustas Salvador Dali surnukeha üles kaevata

Hispaania kohus tegi esmaspäeval otsuse, mille kohaselt kaevatakse üles 1989. aastal surnud kunstniku Salvador Dali maised jäänused.

elu
Keskaja päevad Tallinna vanalinnasKeskaja päevad Tallinna vanalinnas
Tallinna vanalinn muutub neljaks päevaks õitsvaks hansalinnaks

6.- 9.juulini AD 2017 toimuvad Tallinna vanalinnas XVIII keskaja päevad, mil Raekoja plats ja Niguliste kiriku ümbrus muutuvad õitsvaks hansalinnaks.

Tele/raadio
Viljandi KultuuriakadeemiaViljandi Kultuuriakadeemia
Uus lennusaade jõuab telerisse!

Sel kevadel lendab laia maailma õnne otsima Viljandi Kultuuriakadeemia 11. lend näitlejaid ja lavastajaid. See on erakordne kursus, sest esimest korda eesti teatriõppe ajaloos on üks kursus, kus pooled särasilmsed noored on eesti ja pooled vene emakeelega. ETV tegi saate sarjast "Lennud".