Tallinna Botaanikaaias algas tulbifestival ({{commentsTotal}})

Täna algab Tallinna Botaanikaaias viies tulbifestival, mis kestab 22. maini. Tulpide all on seal praegu 700 ruutmeetrit, kus kokku 80 erinevat tulbisorti, ent üldse on botaanikaaia kollektsioonis pea 350 liiki ja sorti tulpe.

"Ringvaates" oli külas vanemaednik Tiia Jaanus, kelle sõnul olid tulbid hämmingus, et on nii soe ja nad peavad juba mai alguses õitsema. "Taimed ei jõudnud oma pikkust veel välja kasvatada kui juba tuli õied avada, päike ja soe ilm sunnib õisi kiiremini puhkema."

Trendikaimaks tulbiks peab aednik narmastega tulbisorte, mis on hiljuti levima hakanud.

Eestis viimastel aastatel tulbiaretusega tegeletud pole.

Toimetaja: Jaanika Valk"Kirsti elab Reykjavikis" peategelane rääkis elust Islandil: see on haldjamaa

Jarek Kasari laulu "Kirsti elab Reykjavikis" peategelane Kirsti Villard rääkis oma elust Islandil ja kirjeldas, kuidas sündis temast rääkiv lugu.

Aivar Mäe: ma olin halb laps

Rahvusooper Estonia juht Aivar Mäe avaldas, et oli nooruses halb laps, kelle pärast ema tihti koolis pidi käima.

Inimesed
Mart Helme mälu pandi otse-eetris proovile

"Vikerhommiku" saatejuht Taavi Libe valis eelmise nädala riigikogu istungitest kolme riigikogulase tsitaadid, et testida, kas EKRE esimees Mart Helme tunneb oma kolleegid kõigest hääle põhjal ära.

elu
Raua tänava saun tähistas 80. sünnipäeva

Tallinna üks vanemaid järjepidevalt tegutsenud avalikke saunu tähistas laupäeval 80. sünnipäeva ja sel puhul oli saunapäev veidi pidulikum.

Tele/raadio
"Meediatund" arutleb parem- ja vasakpoolsuse üle meedias

"Meediatund" toob täna raadioeetrisse parem- ja vasakpoolsuse meedias.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.