Raadio Tallinnal täitub kümme tegutsemisaastat ({{commentsTotal}})

Raadio Tallinna muusikajuht Maian Kärmas
Raadio Tallinna muusikajuht Maian Kärmas Autor/allikas: Ülo Josing/ERR

15. mail 2006. aastal käivitus Raadio Tallinna muusikaprogramm. Kümnenda sünnipäeva puhul teeb Raadio Tallinn kummarduse eesti muusikale, sel pühapäeval on eetris vaid kodumaine muusika.

Sünnipäeva nädalal, 16.-22. maini on õhtuti eetris salvestused Jazzkaare kontsertidelt.

E 16.05, kell 20.15 – Kadri Voorand Quartet "Armupurjus". Jazzkaar 2016.
T 17.05, kell 20.15 – Ain Agan, Teemu Viinikainen, Mihkel Mälgand, Mika Kallio. Jõulujazz 2015.
K 18.05, kell 20.15 – Hedvig Hanson "Esmahetked". Jazzkaar 2013.
N 19.05, kell 20.15 – Raul Sööt Deeper Sound "Know" Jazzkaar 2015.
R 20.05, kell 20.15 – Liisi Koikson & The Holidays "Billie Holiday 100". Jazzkaar 2015.
L 21.05, kell 20.15 – Oleg Pissarenko Band "Point". Jazzkaar 2015.
P 22.05, kell 20.15 – Lambert. Jazzkaar 2016.

"See on tubli neljandik minu elust," ütles kümme aastat Raadio Tallinna muusikajuhina töötanud Maian Kärmas. "Eesmärgiks sai valida kuulajatele muusikat, mis sobiks nii tegevuste taustaks kui ka teritaks meeli. Pakuks mõnusat kulgemist, samas üllatusi. Samuti on Raadio Tallinn väljund paljudele kodumaistele artistidele, kelle nõudlikum helikeel ja stiil jätab nad sageli tavaraadiote muusikavalikust välja. Eesti jazz, näiteks, tunneb ennast selles jaamas juba väga koduselt," selgitas Kärmas.

TNS Emori viimaste kuulajauuringute põhjal kuulab Raadio Tallinna nädalas keskmiselt 25 000 inimest. "See kanal on leidnud oma ustava ja heatahtliku publiku, kelle tagasiside toel on Raadio Tallinn paika pannud oma muusikavaliku keskse joone ja ühtlasi avastanud põnevaid äärealasid. Aastatega on stiilivalik laienenud ning haukame üha julgemaid palasid," kirjeldas Maian Kärmas.

Kümne aasta jooksul on Raadio Tallinna muusikatoimetajad olnud veel Taavi Otsus ja Arno Tamm.

Raadio Tallinn on Eesti Rahvusringhäälingu viies raadiokanal, mis pakub iga päev rikkalikku muusikavalikut pop/rockist jazzi ja maailmamuusikani ning igal täistunnil ERRi raadiouudiseid. Õhtuti ja öötundidel saab kuulata BBC ja RFI programme.

Raadio Tallinn levib Tallinnas ja selle ümbruses sagedusel 103,5 MHz ning internetis aadressil raadiotallinn.err.ee üle maailma.

Toimetaja: Rutt ErnitsInimesed
Londonis elav Peeter Rebane: kui oma käitumist muuta, muutub ka terrorism

Kontserdikorraldaja ja filmitegija Peeter Rebane on juba aastaid elanud Londonis ning tõdes, et viimase aja terrorilaine on suures osas meedia manipulatsioon inimeste hirmudega.

elu
Maret Tamjärv: jaanitule kuma kaitses põlde, pererahvast, loomi

Maret Tamjärv vabaõhumuuseumist tutvustas Vikerraadios jaanitavasid.

Tele/raadio
TV3 uudistesaate logo.TV3 uudistesaate logo.
Vabalevist lahkumisel säilivad Kanal 2 ja TV3 piirangud ja kohustused

Vabalevist lahkumisest teatanud Kanal 2-l ja TV3-l säilib kohustus näidata vähemalt kuuel päeval nädalas uudiseid ning nad ei pääse ka reklaamimahtu ja -sisu puudutavaist piiranguist, kinnitas Tehnilise Järelevalve Ameti (TJA) side- ja meediateenuste osakonna juhataja Oliver Gailan.