Ene Ergma: ma ei kannata inimesi, kes käituvad alatult ({{commentsTotal}})

Ene Ergma esitles elulooraamatut "Kosmosemutt", mis sisaldab mälestusi ja palju dokumentaalset materjali. Poliitik ja astrofüüsik käis "Ringvaates" külas.

Enda üle nalja tegemist Ergma ei karda. Nimi "Kosmosemutt" on temaga pikalt kaasas käinud. "Andrus Ansip oli Päikesekuningas ja mina Kosmosemutt. Kui meie noored mehed lasid üles ESTCube-i, siis nad küsisid kas võivad mind nii kutsuda, ütlesin muidugi, see on ju vinge."

Kosmosemutte aga võib Ergma sõnul juurde tekkida. "Kindlasti neid tuleb nüüd palju, sest oleme euroopa kosmoseagentuuris, ma arvan, et noortel tüdrukutel on ka tahtmine kosmoses tegijateks saada."

"Kui raamat läbi lugeda, siis on näha, et rääkisin sellest, mis mind hinges piinab," ütles ta. "See oli juhus kui sattusin Moskvas väga tugeva võimuvõitluse keskele ja see oli päris karm. Eks siis hakkasin ennast ka haletsema ja käitusin alatult, aga ma ei kannata inimesi, kes käituvad alatult."

Enda sõnul ei lase ta inimesi lihtsalt lähedale, küll aga on ta võimeline väga kiiresti inimestega kontakti saavutada.

"Olen tähele pannud, et Eesti inimesed on tagasihoidlikud. Kui tudengitele loenguid pidasin siis ütlesin, et nad esitaks nii palju küsimusi kui tahavad. Eesti tudengid sulasid lahti peale teist või kolmandat kuud," ütleb Ergma, et tegemist on Põhjamaise mõtlemisega, et kas ikka võib küsida.

Toimetaja: Jaanika ValkInimesed
Londonis elav Peeter Rebane: kui oma käitumist muuta, muutub ka terrorism

Kontserdikorraldaja ja filmitegija Peeter Rebane on juba aastaid elanud Londonis ning tõdes, et viimase aja terrorilaine on suures osas meedia manipulatsioon inimeste hirmudega.

elu
Maret Tamjärv: jaanitule kuma kaitses põlde, pererahvast, loomi

Maret Tamjärv vabaõhumuuseumist tutvustas Vikerraadios jaanitavasid.

Tele/raadio
TV3 uudistesaate logo.TV3 uudistesaate logo.
Vabalevist lahkumisel säilivad Kanal 2 ja TV3 piirangud ja kohustused

Vabalevist lahkumisest teatanud Kanal 2-l ja TV3-l säilib kohustus näidata vähemalt kuuel päeval nädalas uudiseid ning nad ei pääse ka reklaamimahtu ja -sisu puudutavaist piiranguist, kinnitas Tehnilise Järelevalve Ameti (TJA) side- ja meediateenuste osakonna juhataja Oliver Gailan.