Ene Ergma: ma ei kannata inimesi, kes käituvad alatult ({{commentsTotal}})

Ene Ergma esitles elulooraamatut "Kosmosemutt", mis sisaldab mälestusi ja palju dokumentaalset materjali. Poliitik ja astrofüüsik käis "Ringvaates" külas.

Enda üle nalja tegemist Ergma ei karda. Nimi "Kosmosemutt" on temaga pikalt kaasas käinud. "Andrus Ansip oli Päikesekuningas ja mina Kosmosemutt. Kui meie noored mehed lasid üles ESTCube-i, siis nad küsisid kas võivad mind nii kutsuda, ütlesin muidugi, see on ju vinge."

Kosmosemutte aga võib Ergma sõnul juurde tekkida. "Kindlasti neid tuleb nüüd palju, sest oleme euroopa kosmoseagentuuris, ma arvan, et noortel tüdrukutel on ka tahtmine kosmoses tegijateks saada."

"Kui raamat läbi lugeda, siis on näha, et rääkisin sellest, mis mind hinges piinab," ütles ta. "See oli juhus kui sattusin Moskvas väga tugeva võimuvõitluse keskele ja see oli päris karm. Eks siis hakkasin ennast ka haletsema ja käitusin alatult, aga ma ei kannata inimesi, kes käituvad alatult."

Enda sõnul ei lase ta inimesi lihtsalt lähedale, küll aga on ta võimeline väga kiiresti inimestega kontakti saavutada.

"Olen tähele pannud, et Eesti inimesed on tagasihoidlikud. Kui tudengitele loenguid pidasin siis ütlesin, et nad esitaks nii palju küsimusi kui tahavad. Eesti tudengid sulasid lahti peale teist või kolmandat kuud," ütleb Ergma, et tegemist on Põhjamaise mõtlemisega, et kas ikka võib küsida.

Toimetaja: Jaanika Valk"Kirsti elab Reykjavikis" peategelane rääkis elust Islandil: see on haldjamaa

Jarek Kasari laulu "Kirsti elab Reykjavikis" peategelane Kirsti Villard rääkis oma elust Islandil ja kirjeldas, kuidas sündis temast rääkiv lugu.

Aivar Mäe: ma olin halb laps

Rahvusooper Estonia juht Aivar Mäe avaldas, et oli nooruses halb laps, kelle pärast ema tihti koolis pidi käima.

Inimesed
Mart Helme mälu pandi otse-eetris proovile

"Vikerhommiku" saatejuht Taavi Libe valis eelmise nädala riigikogu istungitest kolme riigikogulase tsitaadid, et testida, kas EKRE esimees Mart Helme tunneb oma kolleegid kõigest hääle põhjal ära.

elu
Rahva Raamatus esitletakse pressifotode aastaraamatut

Kolmapäeval, 29 märtsil kell 17.30 toimub Viru keskuse Rahva Raamatu poes Eesti Pressifoto 2017 aastaraamatu esitlus.

Tele/raadio
"Meediatund" arutleb parem- ja vasakpoolsuse üle meedias

"Meediatund" toob täna raadioeetrisse parem- ja vasakpoolsuse meedias.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.