Jüri Pootsmann mõned tunnid enne Eurovisiooni poolfinaali: pöidlad ja varbad pihku! ({{commentsTotal}})

Täna õhtul astub Jüri Pootsmann Eurovisiooni esimeses poolfinaalis lavale, et võistelda finaalikoha nimel. Mõned tunnid enne etteastet tegi temaga intervjuu Grete Lõbu, et uurida, mida ta veel viimastel hetkedel enne õhtust esinemist teeb.

Me vaatasime paar päeva tagasi sinu kulgemist punasel vaibal, kus sa tundsid end suurepäraselt ja näis, nagu elaksid sa enda unistuste elu. Kas see vastab tõele?

Ma ei ole veel mõelnud, mis see minu unelmate elu on, ma käin lihtsalt vooluga kaasa. Järsku ma olen siia juhtunud tulema - Eesti riik ja rahvas saatis mu siia. Ma elan hetkes ja vaatab, kus ma järgmine aasta olen.

Eile oli peaproov, kus žürii andis juba enda punktid ära. Mis sa arvad, kuidas sul eilses peaproovis läks ja kas jäi midagi veel tänaseks varuks?

Kindlasti ei pannud ma kogu energia žüriifinaali - ma arvan, et see läks väga hästi ja kõik, mida me harjutasime, tuli väga hästi välja. Natukene jätsin ma ka otse-eetri jaoks, et täna tuleks kõik veel paremini välja. Žüriifinaal on väga oluline, aga kogu ülejäänud energia läheb otse-eetri jaoks.

Su number sisaldab ka ühte kaarditrikki ja see on üks ekstra asi, millele kogu esinemise aja keskenduda. Mis siis saab, kui kõik vussi läheb? Kas sul on seda juhtunud ka?

Muidugi on vussi läinud, aga mitte laval. Proovides muidugi vahepeal, sest ma ei ole selle ala professionaal, aga me oleme seda harjutanud palju. Ma arvan, et laval õnnestub kõik hästi ning muretseda ei ole vaja.

Mis su enda lemmikhetk on kogu numbri juures?

Seal on palju lemmikuid hetki. Mulle meeldib see, kuidas ta algab hästi tumedalt ja süngelt ning lõpus annan ma kogu enda energia sinna, mistõttu läheb see pisut helgemaks. Ma naudin kogu esitust sajaprotsendiliselt.

Kui sa seda laulu laulad, siis millest sa mõtled? Või õigemini, kellest sa mõtled?

See on tõsi, et sa pead peas mingi stoori välja mõtlema - mul on enda lugu peas olemas, aga ma arvan, et see ei mõjuks nii hästi, kui ma selle kõigile välja kaagutaks.

Me teame ka seda, et sind kimbutab tihti angiin ja kurguvalu. Kuidas sul praegu tervisega on?

Praegu on kõik väga hästi. Loomulikult, mulle ei meeldi, kui mult seda küsitakse, sest siis mul mõtlemine läheb sinna. Siiamaani on kõik väga hästi olnud ja ma arvan, et läheb ka väga hästi.

Mis me selle tervise üle ikka jaurame - sellele ei tohi lihtsalt mõelda, siis ei tule ka midagi halba.

Vaid paari tunni pärast algab esimene poolfinaal. Mis on veel viimased asjad, mida sa teed?

Me teeme kõigepealt paar korda kuivalt läbi meie riietusruumis ja siis ma tahan natukene omaette olla, et keskenduda ja mõelda oma esitusele. Seejärel lähen ma lavale ja naudin seda sajaga. Rahvas on saalis, mul pere ja sõbrad on kohal ning ma usun, et ma tunnen nende energiat sealt saalist.

Kui nüüd korraks kahe jalaga maa peal olla, siis kui realistlikuks sa hindad edasipääsemise võimalusi?

Väga heaks. Mina mõtlen alati positiivselt, sest kui ma nii mõtlen, siis nii ka läheb.

Miks me ei peaks edasi saama, sest meil on väga hea laul ning äge lavashow. Ma usun, et meil on väga suured võimalused - kõige tähtsam on see, et kõik tuleb väga hästi välja ning et Eesti rahvas toetaks mind sellel hetkel.

Kas meie siin Eestis saame midagi veel sinu heaks ära teha?

Lihtsalt nautige ja ärge närvitsege seal teleka taga. Pöidlad ja varbad pihku ning küll läheb hästi.

Me kindlasti naudime seda, mis sa teed, aga kas keegi konkurentidest on sulle eriti sügava mulje jätnud?

Mulle meeldib Soome, kes praegu esineb - me oleme väga palju kohtunud erinevatel üritustel ning nende laul on mulle väga sümpaatne. Samuti on Ukraina üks mu lemmikutest.

Jüri Pootsmann astub kell 22.00 algavas Eurovisiooni esimeses poolfinaalis lavale 13ndana.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: RingvaadeTerasmikrofoni pälvis Juss Haasma

Juba neljandat aastat jagab "Ringvaate" toimetus rahvusvahelise teatripäeva eel välja Terasmikrofoni preemia, mille pälvib nende saates põnevamaid intervjuusid andnud näitleja või lavastaja. Sel korral sai auhinna endale Juss Haasma.

Eesti passi saanud Ruslan Trochynskyi: ootasin sinist, aga on punane

Värskelt Eesti kodakondsuse saanud Ruslan Trochynskyi rääkis, kuidas on möödunud kaks kuud Eesti passiga.

Inimesed
Kohus saatis räppar Beebilõusta pooleks aastaks vangi

Harju maakohus mõistis Beebilõustana tuntud räppari Andrus Elbingu neljapäeval süüdi röövis ning karistas teda osaliselt reaalse vangistusega.

elu
Jõgeva padjalahingul loodetakse taas Guinnessi rekordit püstitada

Homme peetakse Jõgeval teist korda maha maailma suurim padjalahing.

Tele/raadio
"Plekktrumm" juhatab sisse Tartu ülikooli rektori valimise

27. märtsil on "Plekktrummis" külas Tartu ülikooli üliõpilaskonna esimees Reelika Alunurm, kellega räägitakse õppimise rollist tänapäeva üliõpilastele.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.