Jüri Pootsmann Eurovisiooni punasel vaibal: väga tore on, kui kõik sinu nime karjuvad ({{commentsTotal}})

Marko Reikop ja Karmel Eikner olid kohal Stockholmis, et intervjueerida Eurovisiooni punasel vaibal olevaid kuulsusi - samuti jäi nende kaamera ette Jüri Pootsmann koos Mart Normetiga, kes üritust täiel rinnal nautisid.

2015. aasta Eurovisiooni võitnud Måns Zelmerlöw on enda karjääri üle väga õnnelik, vahendas "Ringvaade". "See on olnud fantastiline - ma olen saanud esineda kõikjal Euroopas ja Austraalias," tõdes ta ja lisas, et Eestis toimunud kontsert oli üks tema tuuri parimaid. "Loodan sinna peagi tagasi tulla." Eurovisioonil saatejuhtimist Zelmerlöw otseselt ei karda - tema kaassaatejuht Petra Mede ütles tema kohta samuti vaid häid sõnu. "Ma ei usu, et Måns vajab juhiseid, sest ta on väga palju saateid juhtinud ja saab hästi hakkama."

Tähelepanuväärne artist on Malta esindaja Ira Losco, kes esines 2002. aastal Eestis toimunud Eurovisioonil, kus tema taustalauljaks oli Kaire Vigats. "Mulle oli suur üllatus teda siin koos Jüriga näha - mul on Eestist ainult head mälestused." Ta tõi välja, et Eurovisioonile tuleb ta tagasi, sest see on talle väga hea platvorm enda muusika promomiseks.

Venemaa laulu autor Filipp Kirkorov selgitas, et neil on olnud seni proovides mõned probleemid. "Esimeses ja teises proovis oli probleeme valgusega ning laval oli liiga pime, aga ma loodan, et päris võistlusel on kõik korras, sest Rootsi televisiooni tiim oli meie küsimuste osas väga mõistev." Laulja Sergey Lazarev kinnitas, et tema tunneb end praegu väga hästi ning on homseks lõplikuks esinemiseks valmis.

Sel aastal osaleb Eurovisioonil esmakordselt ka Austraalia, kelle debüüt on teatud mõttes seotud ka Eestiga, kuna tema taustalaulaks on Sahlene, kes on esindanud Eurovisioonil ka Eestit. "Mul on hea tunne, et Sahlene mulle taustalauljaks tuli, sest ta on suurepärane laulja." Austraalia Eurovisioonil osalemise põhjuseks peab ta nende kaugust. "Kui kogu maailm peab pidu, siis tahame ka meie pidutseda ning sel korral on meil see võimalus."

Koos Jüriga Rootsi sõitnud Mart Normet tõdes, et seekordne punase vaiba meeleolu on väga erakordne. "Jüri tantsis terve punase vaiba teekonna - Eestis ta seda ei tee, aga siin pakub seda rõõmu kõigile." Kuigi Jüri Pootsmann eitas seda tantsimise osa, siis nautis ta tõepoolest sealset menu täiel rinnal. "Väga tore on olla, kui kõik sinu nime karjuvad." Põhiliseks küsimuseks, mida talt korduvalt küsitud on, pidas ta "How do you feel", millele ta vastab alati ka "Good".

Toimetaja: Kaspar ViilupInimesed
Salvador Dali 1958. aastal.Salvador Dali 1958. aastal.
Hispaania kohus otsustas Salvador Dali surnukeha üles kaevata

Hispaania kohus tegi esmaspäeval otsuse, mille kohaselt kaevatakse üles 1989. aastal surnud kunstniku Salvador Dali maised jäänused.

elu
Laulu- ja tantsupeolisi majutatakse 44 koolimajas

Laulu- ja tantsupeole saabunud lapsed ja noored ööbivad traditsiooniliselt Tallinna koolimajades. Enam kui 19 tuhat noort mahutatakse ära 44 Tallinna ja Harjumaa kooli.

Tele/raadio
KaameradKaamerad
ERR kuulutab välja konkursi uute portreefilmide tootmiseks

Eesti Rahvusringhääling koostöös Eesti Filmi Instituudi ja Eesti Kultuurkapitaliga kuulutab taas välja konkursi uute portreefilmide tootmiseks.