Bocuse d'Orile sõitev Dmitri Rooz: võistlustaldrikut olen ma timminud pool aastat ({{commentsTotal}})

Sel aastal sõidab Eestit kokkade olümpiale esindama Dmitri Rooz, kes käis konkursil ka 2010. aastal. "Ringvaate" stuudios rääkis ta mõne sõnaga, kui palju eeltööd on tulnud seekordseks konkursiks teha.

Kokk Dmitri Rooz selgitas "Ringvaates", et põhiline tooraine, mis tema kalaroa jaoks ette antud on, oli sterlet ja must kalamari. "Seda taldrik olen ma timmitud pool aastat - selle peale on käinud läbi käe 220 kala," ütles Rooz ja näitlikustas, et kui on vaja valmistada 14 portsu, siis läheb iga kord 5 kala. "Õnneks tegeleb tänaseks sellega ka Varbla kalakasvatus, seega on kala juba lihtsam kätte saada."

Kalaroog on aga vaid üks osa konkursist - näiteks tuleb valmistada ka toit hirvelihast. "Kokku tegin ma konkursi jaoks trenni 45 korda ehk ka hirveliha kulus üle 100 kilo." Liha pärineb tema sõnul Saaremaa jahimeestelt ning ta peab selle liha kvaliteeti hämmastavaks. "On üldse väga meeldiv teada, et suur osa minu lihast ja kalast on tulnud otse loodusest."

Erinevalt eelnevast korrast on Roozil sel korral suurem ettevalmistus. "Ma olin ka eelmiseks korraks palju tööd teinud, aga sel korral olen ma rohkem tasemel ning jõuan kindlasti ka finaali," kinnitas ta.

Bocuse d'Or võistlus toimub 10. mail ning seda saab otseülekandes jälgida siit.

Toimetaja: Kaspar ViilupInimesed
Salvador Dali 1958. aastal.Salvador Dali 1958. aastal.
Hispaania kohus otsustas Salvador Dali surnukeha üles kaevata

Hispaania kohus tegi esmaspäeval otsuse, mille kohaselt kaevatakse üles 1989. aastal surnud kunstniku Salvador Dali maised jäänused.

elu
Keskaja päevad Tallinna vanalinnasKeskaja päevad Tallinna vanalinnas
Tallinna vanalinn muutub neljaks päevaks õitsvaks hansalinnaks

6.- 9.juulini AD 2017 toimuvad Tallinna vanalinnas XVIII keskaja päevad, mil Raekoja plats ja Niguliste kiriku ümbrus muutuvad õitsvaks hansalinnaks.

Tele/raadio
Viljandi KultuuriakadeemiaViljandi Kultuuriakadeemia
Uus lennusaade jõuab telerisse!

Sel kevadel lendab laia maailma õnne otsima Viljandi Kultuuriakadeemia 11. lend näitlejaid ja lavastajaid. See on erakordne kursus, sest esimest korda eesti teatriõppe ajaloos on üks kursus, kus pooled särasilmsed noored on eesti ja pooled vene emakeelega. ETV tegi saate sarjast "Lennud".