"Ringvaade" viis pakirobotiga president Toomas Hendrik Ilvesele väikese meene ({{commentsTotal}})

Eestis on mõnda aega saanud näha Starship pakiroboteid, mis viivad mõnel pool juba ise pakke laiali. "Ringvaade" viis selle roboti Kadriorgu, et viia üheskoos president Toomas Hendrik Ilvesele väike kingitus.

"See on tänaseks reaalne asi, mida Mustamäel teatakse kui tavalist looma," tõi välja Starshipi kaasasutaja Anti Heinla "Ringvaates" välja ning lisas, et kuigi põhimõtteliselt on seda atribuuti võimalik ka varastada, siis on seal turvasüsteeme mitmeid. "Selle roboti küljes on aga ka üheksa kaamerat - lisaks on seal alarm ning GPS, samuti on see lukus ning seda ei ole kuigi lihtne lahti murda."

Starship pakirobot sõidab maksimaalselt kuus kilomeetrit tunnis. "Kui on ümberringi viis lapsevankrit, siis võtab ta natukene aeglasemalt," ütles Anti Heinla. "Pakirobot suudab autodest ja lapsevankritest vabalt mööda manööverdada, sest tegelikult peaks ta olema ka autonoomne," tõi Anti Heinla välja, tõdedes, et tegelikult peakski robot enamasti töötama üksinda. "Keerulistes olukordades, kus tal on mitu lapsevankrit ümber, jääb ta lihtsalt seisma ning kuna selliseid olukordi lahendab inimene paremini, siis ongi meil operatsioonikeskus, kus inimesed pidevalt jälgivad toimuvat."

Mai Palling kõndis koos robotiga ka Kadrioru lossi juurde, et anda koos pakirobotiga president Toomas Hendrik Ilvese üle kingitus, milleks oli raamituna ESTCube-1 satelliidi tehtud pilt. "Nii see robot kui ESTCube-1 kinnitavad, et Eesti on kosmoseriik ning siin tehakse kõrgtehnoloogiat."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: RingvaadeTanel Padari uue loo autoriõigusi saab osta igaüks

Tanel Padar andis välja uue singli peakirjaga "Parem veelgi", mis ilmus koostöös värske Eesti start-upiga Fanvestory, kelle abiga saab igaüks Tanel Padari tegevust toetades loo erinevatest õigustest osa saada ja nii omakorda raha teenida.

Andra Teede: mina "Õnne 13" viimast osa kirjutama ei hakka

"Õnne 13" stsenarist Andra Teede tunnistas, et tema ülimenukal seriaalil "Õnne 13" lõppu ei näe.

Eurovisioon
EBU: Ukrainat ohustab Eurovisioonilt kõrvalejäämine

Euroopa Ringhäälingute Liidu (EBU) direktor kinnitas, et kui Ukrainaga ei jõuta kokkuleppele seoses Venemaa eurolauliku Julia Samoilova esinemisega, siis võivad Ukrainale kaasneda saktsioonid.

Inimesed
Stilist Gerly Tinn kaalukaotusest: ma kavatsen oma sünnikaalu saavutada

"Ringvaates" oli külas stilist Gerly Tinn, kes rääkis sellest, kuidas ta on tänaseks kaotanud kakskümmend kilo.

elu
"Ringvaade" maitses militaarmatkatoitu

Saates sai aimu, millised on moodsad Eestis toodetud, pakendatud ja disainitud toidukaubad, mis on mõeldud sõjaväelastele metsas tarbimiseks. Näiteks peedisupp fetajuustuga.

Tele/raadio
ETV ekraanile jõuab suurejooneline MustonenFest Tel Aviv 2017

ETV toob täna ekraanile rikkaliku saate muusikafestivalist MustonenFest Tel Aviv 2017.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.