"Ringvaade" viis pakirobotiga president Toomas Hendrik Ilvesele väikese meene ({{commentsTotal}})

Eestis on mõnda aega saanud näha Starship pakiroboteid, mis viivad mõnel pool juba ise pakke laiali. "Ringvaade" viis selle roboti Kadriorgu, et viia üheskoos president Toomas Hendrik Ilvesele väike kingitus.

"See on tänaseks reaalne asi, mida Mustamäel teatakse kui tavalist looma," tõi välja Starshipi kaasasutaja Anti Heinla "Ringvaates" välja ning lisas, et kuigi põhimõtteliselt on seda atribuuti võimalik ka varastada, siis on seal turvasüsteeme mitmeid. "Selle roboti küljes on aga ka üheksa kaamerat - lisaks on seal alarm ning GPS, samuti on see lukus ning seda ei ole kuigi lihtne lahti murda."

Starship pakirobot sõidab maksimaalselt kuus kilomeetrit tunnis. "Kui on ümberringi viis lapsevankrit, siis võtab ta natukene aeglasemalt," ütles Anti Heinla. "Pakirobot suudab autodest ja lapsevankritest vabalt mööda manööverdada, sest tegelikult peaks ta olema ka autonoomne," tõi Anti Heinla välja, tõdedes, et tegelikult peakski robot enamasti töötama üksinda. "Keerulistes olukordades, kus tal on mitu lapsevankrit ümber, jääb ta lihtsalt seisma ning kuna selliseid olukordi lahendab inimene paremini, siis ongi meil operatsioonikeskus, kus inimesed pidevalt jälgivad toimuvat."

Mai Palling kõndis koos robotiga ka Kadrioru lossi juurde, et anda koos pakirobotiga president Toomas Hendrik Ilvese üle kingitus, milleks oli raamituna ESTCube-1 satelliidi tehtud pilt. "Nii see robot kui ESTCube-1 kinnitavad, et Eesti on kosmoseriik ning siin tehakse kõrgtehnoloogiat."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: RingvaadeInimesed
Heli LäätsHeli Lääts
Heli Lääts: kui hinges on kitsas, siis meri lohutab

Jaanipäeval 85aastaseks saav Heli Lääts ütles intervjuus Õhtulehele, et pole üle saanud abikaasa Peeter Sauli kaotusest kolm aastat tagasi ning et teda aitab meri.

elu
RobootikavõistlusRobootikavõistlus
Robotex jõuab esmakordselt Küprosele

Eeloleval esmaspäeval toimub tehnoloogiaalane kogupereüritus Robotex esmakordselt Küprose pealinnas Nicosias. Tegemist on esimese Robotexi üritusega väljapool Eestit.

Tele/raadio
Noorte laulu- ja tantsupidu 2011. aastal.Noorte laulu- ja tantsupidu 2011. aastal.
Noorte laulu- ja tantsupidu kajastatakse kõigis ERRi kanalites

Juuli algus toob ETV ekraanile XII noorte laulu- ja tantsupeo "Mina jään" ülekanded. 26. kuni 30. juunil on eetris traditsioonilised peo ettevalmistust näitavad 10-minutilised eelsaated "PEOLE!", mida juhivad Margus Saar, Anna Gavronski, Piret Järvis, Taavi Eilat ja väike Kase Kai Kihnust.