"Klassitähed" läksid kooli ({{commentsTotal}})

{{1462647155000 | amCalendar}}

Populaarne koolikontsertide sari "Klassikaraadio tuleb külla" väisas sel nädala Lõuna-Eestit. Koolinoortele olid klassikalist muusikat ja Klassikaraadiot tutvustamas tuntud interpreedid ETV saatest "Klassikatähed".

Teleekraanilt tuttavate klassikatähtede küllasaabumine ei tähenda koolinoorte jaoks üksnes tavapärasemast teistsuguse muusika kuulamist, vaid ka võimalust oma küsimustele vastused saada, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Miks te just pilli hakkasite mängima?" – "Ja ega ma alguses tegelikult ise väga ei tahtnud üldse pilli mängida, aga vanemad nagu tahtsid ja pikapeale see huvi nagu tuli kah..."

Aga küsimusi oli Rõuge koolilastel teisigi: kust te tulete, kui palju teie pillid maksavad või miks klassikatähed endaga tantsutüdrukuid kaasa ei võtnud. Tantsutüdrukute kaasavõtmise asemel lähtuvad noored interpreedid hoopis sellest, millised palad võiks lastele meeldida.

Vaata "Aktuaalse kaamera" lugu artikliga liidetud videost.

Toimetaja: Rain Kooli

Allikas: "Aktuaalne kaamera""Kirsti elab Reykjavikis" peategelane rääkis elust Islandil: see on haldjamaa

Jarek Kasari laulu "Kirsti elab Reykjavikis" peategelane Kirsti Villard rääkis oma elust Islandil ja kirjeldas, kuidas sündis temast rääkiv lugu.

Aivar Mäe: ma olin halb laps

Rahvusooper Estonia juht Aivar Mäe avaldas, et oli nooruses halb laps, kelle pärast ema tihti koolis pidi käima.

Inimesed
Mart Helme mälu pandi otse-eetris proovile

"Vikerhommiku" saatejuht Taavi Libe valis eelmise nädala riigikogu istungitest kolme riigikogulase tsitaadid, et testida, kas EKRE esimees Mart Helme tunneb oma kolleegid kõigest hääle põhjal ära.

elu
Raua tänava saun tähistas 80. sünnipäeva

Tallinna üks vanemaid järjepidevalt tegutsenud avalikke saunu tähistas laupäeval 80. sünnipäeva ja sel puhul oli saunapäev veidi pidulikum.

Tele/raadio
"Meediatund" arutleb parem- ja vasakpoolsuse üle meedias

"Meediatund" toob täna raadioeetrisse parem- ja vasakpoolsuse meedias.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.