"Klassitähed" läksid kooli ({{commentsTotal}})

{{1462647155000 | amCalendar}}

Populaarne koolikontsertide sari "Klassikaraadio tuleb külla" väisas sel nädala Lõuna-Eestit. Koolinoortele olid klassikalist muusikat ja Klassikaraadiot tutvustamas tuntud interpreedid ETV saatest "Klassikatähed".

Teleekraanilt tuttavate klassikatähtede küllasaabumine ei tähenda koolinoorte jaoks üksnes tavapärasemast teistsuguse muusika kuulamist, vaid ka võimalust oma küsimustele vastused saada, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Miks te just pilli hakkasite mängima?" – "Ja ega ma alguses tegelikult ise väga ei tahtnud üldse pilli mängida, aga vanemad nagu tahtsid ja pikapeale see huvi nagu tuli kah..."

Aga küsimusi oli Rõuge koolilastel teisigi: kust te tulete, kui palju teie pillid maksavad või miks klassikatähed endaga tantsutüdrukuid kaasa ei võtnud. Tantsutüdrukute kaasavõtmise asemel lähtuvad noored interpreedid hoopis sellest, millised palad võiks lastele meeldida.

Vaata "Aktuaalse kaamera" lugu artikliga liidetud videost.

Toimetaja: Rain Kooli

Allikas: "Aktuaalne kaamera"Inimesed
Salvador Dali 1958. aastal.Salvador Dali 1958. aastal.
Hispaania kohus otsustas Salvador Dali surnukeha üles kaevata

Hispaania kohus tegi esmaspäeval otsuse, mille kohaselt kaevatakse üles 1989. aastal surnud kunstniku Salvador Dali maised jäänused.

elu
Valgus kõnnib KadriorusValgus kõnnib Kadriorus
Kadrioru park pakub suvel giidiekskursioone ja muusikat

Homme, 29. juunil toimub selle suve esimene jalutuskäik Kadrioru pargis koos giidiga, mis jätkub sariüritusena kuni hooaja lõpuni.

Tele/raadio
KaameradKaamerad
ERR kuulutab välja konkursi uute portreefilmide tootmiseks

Eesti Rahvusringhääling koostöös Eesti Filmi Instituudi ja Eesti Kultuurkapitaliga kuulutab taas välja konkursi uute portreefilmide tootmiseks.