ETV lastekoor pälvis festivalil JazzPopFest esikoha ({{commentsTotal}})

ETV lastekoor
ETV lastekoor Autor/allikas: Vahur Lõhmus

Festivalil JazzPopFest toimunud konkursil hindas žürii parimaks Tallinna reaalkooli segakoori ja ETV lastekoori ning vokaalansamblite kategoorias Viljandi gümnaasiumi neidudeansambli "Unsumbel".

Reedel toimunud A-kategooria Simply the Best konkursil esimest kohta välja ei kuulutatud, kuid teise koha vääriliseks hindas žürii lausa kaks koori - Tallinna tehnikaülikooli akadeemilise naiskoori (dirigendid Aivar Leštšinski ja Jana Perens) ja üle-eestilise neidudekoori Leelo (dirigent Külli Kiivet). Kolmandale kohale tuli Otsakoor (juhendajad Maarja Aarma ja Tõnu Laikre).

Laupäevasel konkursil oli tulevikukooridest parim ETV lastekoor (dirigendid Silja Uhs ja Aarne Saluveer) ja teise koha saavutas GAG mudilaskoor (dirigent Ly Tammerik). B-kategoorias Just for Fun kuulutas žürii võitjaks Tallinna reaalkooli segakoori (dirigent Eve Karp). Kolmandale kohale tuli Viljandi gümnaasiumi noortekoor (dirigendid Pille Kährik ja Aare Külama), teist kohta välja ei antud.

Vokaalansamblite kategoorias käis tihe rebimine ja žüriil oli tõeliselt keeruline paremusjärjestust paika panna. Esimese koha saavutas Viljandi gümnaasiumi neidudeansambel "Unsumbel" (juhendaja Aare Külama), teise koha Gram of Fun (juhendajad Margot Suur ja Riivo Jõgi) ja kolmandale kohale jõudis Tallinna reaalkooli neidudeansambel Vallatu Viisik (juhendaja Eve Karp), kelle valis oma lemmikuks ka publik. Tulemused on nähtavad ka festivali kodulehel.

Žüriiliikmed olid sel korral Anne Prommik, Majken Christiansen (Taani), Reeda Toots, Olav Ehala ja Anne Erm.

Festivali korraldab Viimsi vallavalitsus, kunstiline juht on Aarne Saluveer.

Toimetaja: Rutt ErnitsInimesed
Londonis elav Peeter Rebane: kui oma käitumist muuta, muutub ka terrorism

Kontserdikorraldaja ja filmitegija Peeter Rebane on juba aastaid elanud Londonis ning tõdes, et viimase aja terrorilaine on suures osas meedia manipulatsioon inimeste hirmudega.

elu
Maret Tamjärv: jaanitule kuma kaitses põlde, pererahvast, loomi

Maret Tamjärv vabaõhumuuseumist tutvustas Vikerraadios jaanitavasid.

Tele/raadio
TV3 uudistesaate logo.TV3 uudistesaate logo.
Vabalevist lahkumisel säilivad Kanal 2 ja TV3 piirangud ja kohustused

Vabalevist lahkumisest teatanud Kanal 2-l ja TV3-l säilib kohustus näidata vähemalt kuuel päeval nädalas uudiseid ning nad ei pääse ka reklaamimahtu ja -sisu puudutavaist piiranguist, kinnitas Tehnilise Järelevalve Ameti (TJA) side- ja meediateenuste osakonna juhataja Oliver Gailan.