ETV lastekoor pälvis festivalil JazzPopFest esikoha ({{commentsTotal}})

ETV lastekoor Autor: Vahur Lõhmus

Festivalil JazzPopFest toimunud konkursil hindas žürii parimaks Tallinna reaalkooli segakoori ja ETV lastekoori ning vokaalansamblite kategoorias Viljandi gümnaasiumi neidudeansambli "Unsumbel".

Reedel toimunud A-kategooria Simply the Best konkursil esimest kohta välja ei kuulutatud, kuid teise koha vääriliseks hindas žürii lausa kaks koori - Tallinna tehnikaülikooli akadeemilise naiskoori (dirigendid Aivar Leštšinski ja Jana Perens) ja üle-eestilise neidudekoori Leelo (dirigent Külli Kiivet). Kolmandale kohale tuli Otsakoor (juhendajad Maarja Aarma ja Tõnu Laikre).

Laupäevasel konkursil oli tulevikukooridest parim ETV lastekoor (dirigendid Silja Uhs ja Aarne Saluveer) ja teise koha saavutas GAG mudilaskoor (dirigent Ly Tammerik). B-kategoorias Just for Fun kuulutas žürii võitjaks Tallinna reaalkooli segakoori (dirigent Eve Karp). Kolmandale kohale tuli Viljandi gümnaasiumi noortekoor (dirigendid Pille Kährik ja Aare Külama), teist kohta välja ei antud.

Vokaalansamblite kategoorias käis tihe rebimine ja žüriil oli tõeliselt keeruline paremusjärjestust paika panna. Esimese koha saavutas Viljandi gümnaasiumi neidudeansambel "Unsumbel" (juhendaja Aare Külama), teise koha Gram of Fun (juhendajad Margot Suur ja Riivo Jõgi) ja kolmandale kohale jõudis Tallinna reaalkooli neidudeansambel Vallatu Viisik (juhendaja Eve Karp), kelle valis oma lemmikuks ka publik. Tulemused on nähtavad ka festivali kodulehel.

Žüriiliikmed olid sel korral Anne Prommik, Majken Christiansen (Taani), Reeda Toots, Olav Ehala ja Anne Erm.

Festivali korraldab Viimsi vallavalitsus, kunstiline juht on Aarne Saluveer.

Toimetaja: Rutt Ernits"Kirsti elab Reykjavikis" peategelane rääkis elust Islandil: see on haldjamaa

Jarek Kasari laulu "Kirsti elab Reykjavikis" peategelane Kirsti Villard rääkis oma elust Islandil ja kirjeldas, kuidas sündis temast rääkiv lugu.

Aivar Mäe: ma olin halb laps

Rahvusooper Estonia juht Aivar Mäe avaldas, et oli nooruses halb laps, kelle pärast ema tihti koolis pidi käima.

Inimesed
Mart Helme mälu pandi otse-eetris proovile

"Vikerhommiku" saatejuht Taavi Libe valis eelmise nädala riigikogu istungitest kolme riigikogulase tsitaadid, et testida, kas EKRE esimees Mart Helme tunneb oma kolleegid kõigest hääle põhjal ära.

elu
Raua tänava saun tähistas 80. sünnipäeva

Tallinna üks vanemaid järjepidevalt tegutsenud avalikke saunu tähistas laupäeval 80. sünnipäeva ja sel puhul oli saunapäev veidi pidulikum.

Tele/raadio
"Meediatund" arutleb parem- ja vasakpoolsuse üle meedias

"Meediatund" toob täna raadioeetrisse parem- ja vasakpoolsuse meedias.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.