Emadepäevaks valmista maitsev mokatort ({{commentsTotal}})

Mitme kokaraamatu autor Lia Virkus valmistas pühapäeva hommikul "Prillitoosi" saates maitsva mokatordi, mida on hea mõned tunnid enne peo algust valmis teha ja külmkappi oma aega ootama panna.

Mokatordi põhi valmib digestive küpsistest ja võist. Peale käib toorjuustu, vahukoore ja kohviga segatud tarretatud kreem.

Kellel pole küpsiste purustamiseks spetsiaalset masinat, saab sama töö suurepäraelt tehtud ka tainarulli abil. Želatiini tuleb tavaliselt sulatada küll kuumaveevannis, kuid Virkus õpetab nipi, kuidas hakkama saada ka lihtsamalt madala kuumusega pliidiplaadil.

"Ma usun, et see tort meeldib küll paljudele emadele," selgitas Virkus, kelle sõnul on maiustus juba aastaid tema laual olnud põhjusel, et pole liiga magus ega vänge.

Tort tahab külmkapis vähemalt neli tundi seista. Kaunistada võib kohviubade või marjadega.

Toimetaja: Kerttu KaldojaInimesed
Heli LäätsHeli Lääts
Heli Lääts: kui hinges on kitsas, siis meri lohutab

Jaanipäeval 85aastaseks saav Heli Lääts ütles intervjuus Õhtulehele, et pole üle saanud abikaasa Peeter Sauli kaotusest kolm aastat tagasi ning et teda aitab meri.

elu
RobootikavõistlusRobootikavõistlus
Robotex jõuab esmakordselt Küprosele

Eeloleval esmaspäeval toimub tehnoloogiaalane kogupereüritus Robotex esmakordselt Küprose pealinnas Nicosias. Tegemist on esimese Robotexi üritusega väljapool Eestit.

Tele/raadio
Noorte laulu- ja tantsupidu 2011. aastal.Noorte laulu- ja tantsupidu 2011. aastal.
Noorte laulu- ja tantsupidu kajastatakse kõigis ERRi kanalites

Juuli algus toob ETV ekraanile XII noorte laulu- ja tantsupeo "Mina jään" ülekanded. 26. kuni 30. juunil on eetris traditsioonilised peo ettevalmistust näitavad 10-minutilised eelsaated "PEOLE!", mida juhivad Margus Saar, Anna Gavronski, Piret Järvis, Taavi Eilat ja väike Kase Kai Kihnust.