Hannes Hermaküla testis tuuritama hakanud Tivolit ({{commentsTotal}})

Juba 20 aastat on Tivoli tuur eestimaalasi kõikvõimalikel atraktsioonidel ringi keerutanud ja loksutanud. Reporter Hannes Hermaküla proovis omal nahal järgi kui turvalised on tänapäeva
karussellid ja kui kiiresti läheb süda lõbustuspargis pahaks.

"Praegu on tuuri pikkus viis kuud, alustame mai alguses ja lõpetame oktoobris," ütles Tivoli tuuri produtsent Lauri Viikna.

Aktraktsioonid ja omanikud on kõik erinevatest riikidest. Praktiliselt on igal perekonnal oma karussell.

Viikna sõnul kontrollitakse masinaid tihedalt, esiteks on igal karussellil oma logiraamat, mida kontrollitakse meeskonna poolt igapäevaselt. Lisaks on riiklik kontroll, tehnilise järelvalveamet kontrollib omakorda tehnokontrolli keskust ning nemad kontrollivad igas linnas elektrisüsteeme. Igal aastal ühe korra tehakse ka raskuskasted ja muud proovid.

"Tegelikult on lõbustuspargis läbi nende aastate olnud miljoneid külastusi ja õnnetusi olnud ei ole, see on ikkagi väga turvaline koht oma aja veetmiseks. Palju ohutum kui tänaval autoga sõita," kinnitas Viikna karussellide turvalisust.

Toimetaja: Jaanika Valk"Kirsti elab Reykjavikis" peategelane rääkis elust Islandil: see on haldjamaa

Jarek Kasari laulu "Kirsti elab Reykjavikis" peategelane Kirsti Villard rääkis oma elust Islandil ja kirjeldas, kuidas sündis temast rääkiv lugu.

Aivar Mäe: ma olin halb laps

Rahvusooper Estonia juht Aivar Mäe avaldas, et oli nooruses halb laps, kelle pärast ema tihti koolis pidi käima.

Inimesed
Mart Helme mälu pandi otse-eetris proovile

"Vikerhommiku" saatejuht Taavi Libe valis eelmise nädala riigikogu istungitest kolme riigikogulase tsitaadid, et testida, kas EKRE esimees Mart Helme tunneb oma kolleegid kõigest hääle põhjal ära.

elu
Raua tänava saun tähistas 80. sünnipäeva

Tallinna üks vanemaid järjepidevalt tegutsenud avalikke saunu tähistas laupäeval 80. sünnipäeva ja sel puhul oli saunapäev veidi pidulikum.

Tele/raadio
"Meediatund" arutleb parem- ja vasakpoolsuse üle meedias

"Meediatund" toob täna raadioeetrisse parem- ja vasakpoolsuse meedias.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.