Hannes Hermaküla testis tuuritama hakanud Tivolit ({{commentsTotal}})

Juba 20 aastat on Tivoli tuur eestimaalasi kõikvõimalikel atraktsioonidel ringi keerutanud ja loksutanud. Reporter Hannes Hermaküla proovis omal nahal järgi kui turvalised on tänapäeva
karussellid ja kui kiiresti läheb süda lõbustuspargis pahaks.

"Praegu on tuuri pikkus viis kuud, alustame mai alguses ja lõpetame oktoobris," ütles Tivoli tuuri produtsent Lauri Viikna.

Aktraktsioonid ja omanikud on kõik erinevatest riikidest. Praktiliselt on igal perekonnal oma karussell.

Viikna sõnul kontrollitakse masinaid tihedalt, esiteks on igal karussellil oma logiraamat, mida kontrollitakse meeskonna poolt igapäevaselt. Lisaks on riiklik kontroll, tehnilise järelvalveamet kontrollib omakorda tehnokontrolli keskust ning nemad kontrollivad igas linnas elektrisüsteeme. Igal aastal ühe korra tehakse ka raskuskasted ja muud proovid.

"Tegelikult on lõbustuspargis läbi nende aastate olnud miljoneid külastusi ja õnnetusi olnud ei ole, see on ikkagi väga turvaline koht oma aja veetmiseks. Palju ohutum kui tänaval autoga sõita," kinnitas Viikna karussellide turvalisust.

Toimetaja: Jaanika ValkInimesed
Salvador Dali 1958. aastal.Salvador Dali 1958. aastal.
Hispaania kohus otsustas Salvador Dali surnukeha üles kaevata

Hispaania kohus tegi esmaspäeval otsuse, mille kohaselt kaevatakse üles 1989. aastal surnud kunstniku Salvador Dali maised jäänused.

elu
Keskaja päevad Tallinna vanalinnasKeskaja päevad Tallinna vanalinnas
Tallinna vanalinn muutub neljaks päevaks õitsvaks hansalinnaks

6.- 9.juulini AD 2017 toimuvad Tallinna vanalinnas XVIII keskaja päevad, mil Raekoja plats ja Niguliste kiriku ümbrus muutuvad õitsvaks hansalinnaks.

Tele/raadio
Viljandi KultuuriakadeemiaViljandi Kultuuriakadeemia
Uus lennusaade jõuab telerisse!

Sel kevadel lendab laia maailma õnne otsima Viljandi Kultuuriakadeemia 11. lend näitlejaid ja lavastajaid. See on erakordne kursus, sest esimest korda eesti teatriõppe ajaloos on üks kursus, kus pooled särasilmsed noored on eesti ja pooled vene emakeelega. ETV tegi saate sarjast "Lennud".