Mart Normet: Eesti ja Läti on Eurovisiooni kõige vaesemad riigid ({{commentsTotal}})

Eurovisiooni esimene poolfinaal, kus osaleb ka Jüri Pootsmann, stardib 10. mail. Marko Reikop rääkis Mart Normetiga ning käis värskelt lavalt maha astunud Jüri Pootsmannil kaameraga vastas.

Mart Normeti sõnul ongi Eestis õige Eurovisioon, sest nende enda kodumaine laulukonkurss on nii populaarne nagu ei kusagil mujal. Sel aastal tõusis Eesti tänu Saku Suurhalli edule suuruselt kolmandaks Eurovisiooni finaalidest, ütles ta "Ringvaatele".

Sissepääsust lavale jõudmiseks läheb aega pool tundi, ruum on nii suur, et seal võib kõndida kilomeetreid ning ära eksida.

Eurovisiooni melu on Pootsmanni sõnul tunda kogu aeg, sest igal pool on Eurovisiooni sildid ning melu käib ka proovi ajal. "Tahaks juba seda tunnet kui rahvas siin saalis sees on."

Tossu ei kasuta Eesti ka sel aastal. "Meil ei ole peaaegu mitte ühelgi aastal tossu, sest toss maksab raha. Ma arvan, et Eesti ja Läti on kõige vaesemad Eurovisiooni riigid," ütles Normet. Lavashow jaoks meil raha ette nähtud ei ole.

Pootsmann on aga kindel, et Eesti jõuab finaali. "Kõik läheb väga hästi, ma olen täiesti kindel, mis seal ikka juhtuda saab. Proove oleme teinud, Saku Suurhalli kogemus on olemas, suurele rahvale meeldib mulle esineda," ütles Pootsmann.

Kaarditrikki Pootsmann aga veel ei paljasta.

Toimetaja: Jaanika Valk"Kirsti elab Reykjavikis" peategelane rääkis elust Islandil: see on haldjamaa

Jarek Kasari laulu "Kirsti elab Reykjavikis" peategelane Kirsti Villard rääkis oma elust Islandil ja kirjeldas, kuidas sündis temast rääkiv lugu.

Aivar Mäe: ma olin halb laps

Rahvusooper Estonia juht Aivar Mäe avaldas, et oli nooruses halb laps, kelle pärast ema tihti koolis pidi käima.

Inimesed
Mart Helme mälu pandi otse-eetris proovile

"Vikerhommiku" saatejuht Taavi Libe valis eelmise nädala riigikogu istungitest kolme riigikogulase tsitaadid, et testida, kas EKRE esimees Mart Helme tunneb oma kolleegid kõigest hääle põhjal ära.

elu
Raua tänava saun tähistas 80. sünnipäeva

Tallinna üks vanemaid järjepidevalt tegutsenud avalikke saunu tähistas laupäeval 80. sünnipäeva ja sel puhul oli saunapäev veidi pidulikum.

Tele/raadio
"Meediatund" arutleb parem- ja vasakpoolsuse üle meedias

"Meediatund" toob täna raadioeetrisse parem- ja vasakpoolsuse meedias.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.