Euroopa Päev üllatab pannkoogiprinteri ja robotitega ({{commentsTotal}})

Kuigi Euroopa päev on alles 9. mail, tähistatakse seda juba homme Vabaduse väljakul. Lisaks muule huvitavale näeb seal ka tehnoloogiamaailma tulevikku digitelgis.

Portaali Geenius peatoimetaja Henrik Roonemaa võttis "Ringvaate" stuudiosse kaasa pannkoogiprinteri. Masin töötab samal põhimõttel nagu 3D printer, kuid on lõbusam.

Samas tunnistab Roonemaa, et kui tavaliselt tahaks ta esitletavaid asju endale, siis pannkoogiprinteriga poleks tal kodus midagi teha.

Selliseid masinaid Eestist ei leiagi, konkreetne printer on loodud kickstarter projekti kaudu.

Vabaduse platsil toimuv Euroopa päev on sel aastal digiteemaline. Seal on nii mini-arvamusfestival kui digitelk, kus saab proovida erinevaid innovaatilisi esemeid.

Pannkoogiprinter aga prindib lastele auhindu.

Toimetaja: Jaanika Valk"Kirsti elab Reykjavikis" peategelane rääkis elust Islandil: see on haldjamaa

Jarek Kasari laulu "Kirsti elab Reykjavikis" peategelane Kirsti Villard rääkis oma elust Islandil ja kirjeldas, kuidas sündis temast rääkiv lugu.

Aivar Mäe: ma olin halb laps

Rahvusooper Estonia juht Aivar Mäe avaldas, et oli nooruses halb laps, kelle pärast ema tihti koolis pidi käima.

Inimesed
Mart Helme mälu pandi otse-eetris proovile

"Vikerhommiku" saatejuht Taavi Libe valis eelmise nädala riigikogu istungitest kolme riigikogulase tsitaadid, et testida, kas EKRE esimees Mart Helme tunneb oma kolleegid kõigest hääle põhjal ära.

elu
Raua tänava saun tähistas 80. sünnipäeva

Tallinna üks vanemaid järjepidevalt tegutsenud avalikke saunu tähistas laupäeval 80. sünnipäeva ja sel puhul oli saunapäev veidi pidulikum.

Tele/raadio
"Meediatund" arutleb parem- ja vasakpoolsuse üle meedias

"Meediatund" toob täna raadioeetrisse parem- ja vasakpoolsuse meedias.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.