Euroopa Päev üllatab pannkoogiprinteri ja robotitega ({{commentsTotal}})

Kuigi Euroopa päev on alles 9. mail, tähistatakse seda juba homme Vabaduse väljakul. Lisaks muule huvitavale näeb seal ka tehnoloogiamaailma tulevikku digitelgis.

Portaali Geenius peatoimetaja Henrik Roonemaa võttis "Ringvaate" stuudiosse kaasa pannkoogiprinteri. Masin töötab samal põhimõttel nagu 3D printer, kuid on lõbusam.

Samas tunnistab Roonemaa, et kui tavaliselt tahaks ta esitletavaid asju endale, siis pannkoogiprinteriga poleks tal kodus midagi teha.

Selliseid masinaid Eestist ei leiagi, konkreetne printer on loodud kickstarter projekti kaudu.

Vabaduse platsil toimuv Euroopa päev on sel aastal digiteemaline. Seal on nii mini-arvamusfestival kui digitelk, kus saab proovida erinevaid innovaatilisi esemeid.

Pannkoogiprinter aga prindib lastele auhindu.

Toimetaja: Jaanika ValkInimesed
Salvador Dali 1958. aastal.Salvador Dali 1958. aastal.
Hispaania kohus otsustas Salvador Dali surnukeha üles kaevata

Hispaania kohus tegi esmaspäeval otsuse, mille kohaselt kaevatakse üles 1989. aastal surnud kunstniku Salvador Dali maised jäänused.

elu
Keskaja päevad Tallinna vanalinnasKeskaja päevad Tallinna vanalinnas
Tallinna vanalinn muutub neljaks päevaks õitsvaks hansalinnaks

6.- 9.juulini AD 2017 toimuvad Tallinna vanalinnas XVIII keskaja päevad, mil Raekoja plats ja Niguliste kiriku ümbrus muutuvad õitsvaks hansalinnaks.

Tele/raadio
Viljandi KultuuriakadeemiaViljandi Kultuuriakadeemia
Uus lennusaade jõuab telerisse!

Sel kevadel lendab laia maailma õnne otsima Viljandi Kultuuriakadeemia 11. lend näitlejaid ja lavastajaid. See on erakordne kursus, sest esimest korda eesti teatriõppe ajaloos on üks kursus, kus pooled särasilmsed noored on eesti ja pooled vene emakeelega. ETV tegi saate sarjast "Lennud".