Lapsi oodatakse osalema heategevuslikul joonistusvõistlusel "Mina jään" ({{commentsTotal}})

XII noorte laulu- ja tantsupeo korraldajad koos SOS Lastekülaga kutsuvad kõiki väikesi ja suuri joonistamishuvilisi vanuses 7-19 eluaastat osalema üleriigilisel heategevuslikul postkaardi joonistusvõistlusel "Mina jään".

Joonistusvõistluse kolmest võidutööst sünnivad heategevuslikud postkaardid, millega soovitakse toetada SOS Lastekülas elavaid lapsi.

"Need teemad – minu kodu, pere, maa, juured, aeg – antakse lapsele kaasa kodust ja perest. SOS Lasteküla on loonud kodud ja pered lastele, kes seda väga vajavad. Kutsume nüüd kõiki lapsi joonistama pilte, et seeläbi teha head ja toetada SOS Lasteküla tegevust ning samas mõelda laulu- ja tantsupeo mõtted ja teemad enda jaoks selgemaks," selgitas joonistusvõistluse ideed noorte laulupeo peadirigent Heli Jürgenson.

Joonistusvõistlusele on oodatud vabalt valitud tehnikas ja formaadis loodud tööd mõnel XII laulu- ja tantsupeole ning SOS Lastekülale olulisel teemal: "Minu inimesed", "Minu kodu", "Minu maa", "Minu juured", "Minu aeg".

Võistlustöid oodatakse kuni 1. juunini 2016 aadressil:

SOS Lasteküla
Pärnu mnt 130-30
11317 Tallinn

Võistlustöid hindab žürii koosseisus: Heli Jürgenson (XII noorte laulupeo peadirigent), Margus Toomla (XII noorte tantsupeo pealavastaja), Epp Maria Kokamägi (kunstnik), Heinz Valk (SOS lasteküla heatahte saadik), Kerstin Hallik (XII noorte laulu- ja tantsupeo kunstnik), Liia Jung (kunstihariduse ühing) ja Margus Oro (SOS lasteküla tegevdirektor).

Žürii valib laekunud tööde hulgast igast vanuseklassist välja neli tööd ning parima töö väljaselgitamine toimub rahvahääletuse teel koostöös ERR lasteportaaliga lastejaam.ee. Iga vanuseklassi võidutöö trükitakse SOS Lasteküla heategevuslikuks postkaardiks, mille müügist saadav tulu läheb SOS lasteküla toetuseks.

Võistlusele laekunud töödest korraldatakse virtuaalnäitus laulupeo kodulehel ning samuti näitus Viru Keskuse neljanda korruse aatriumis, mis avatakse septembri alguses.

Rohkem infot võistluse kohta leiad http://lastejaam.err.ee/#kaimas-on-heategevuslik-postkaardi-joonistusvoistlus-mina-jaan.

Toimetaja: Rutt ErnitsInimesed
Londonis elav Peeter Rebane: kui oma käitumist muuta, muutub ka terrorism

Kontserdikorraldaja ja filmitegija Peeter Rebane on juba aastaid elanud Londonis ning tõdes, et viimase aja terrorilaine on suures osas meedia manipulatsioon inimeste hirmudega.

elu
Maret Tamjärv: jaanitule kuma kaitses põlde, pererahvast, loomi

Maret Tamjärv vabaõhumuuseumist tutvustas Vikerraadios jaanitavasid.

Tele/raadio
TV3 uudistesaate logo.TV3 uudistesaate logo.
Vabalevist lahkumisel säilivad Kanal 2 ja TV3 piirangud ja kohustused

Vabalevist lahkumisest teatanud Kanal 2-l ja TV3-l säilib kohustus näidata vähemalt kuuel päeval nädalas uudiseid ning nad ei pääse ka reklaamimahtu ja -sisu puudutavaist piiranguist, kinnitas Tehnilise Järelevalve Ameti (TJA) side- ja meediateenuste osakonna juhataja Oliver Gailan.