Pärnu kunstnik joonistas portree kümnest ETV saatejuhist ({{commentsTotal}})

Pilte saab vaatata näitusel Pärnu keskraamatukogus. Näituse pealkiri on "Teletuttavad" ja kunstnik Vello Paluoja kinnitab, et nii see ongi – ühegagi neist pole ta väljaspool teleekraani kokku saanud.

Vello Paluoja on suur portreede meister. Neid, kultuuri ja kirjandustegelastest alustades ning poliitikute ja sportlastega lõpetades, on tema käe alt tulnud sadakond. Hiljuti tuli tal mõte, et võiks oma lemmiktelekanali saatejuhid üles joonistada. Kuna internetiga mees sõber ei ole ja veel vähem julges ta kedagi endale poseerima paluda, tuli näod teleekraanlt üles pildistada. Vaid üks töö valmis internetist leitud pildi järgi, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Ega nemad keegi ei tea ja loodan, et keegi ka ei pahanda, et ma neid niimoodi joonistanud olen. Nad ongi niimoodi pildistatud, et ise olen neid saateid jälgind, aparaat laskevalmis nii-öelda, ja proovind. Päris keeruline niimoodi on olnud see protsess. Aga tahtmine tuli ja alustasin Grete Lõbust. See oli nii-öelda prooviks, et kas tuleb välja või ei tule. Igaks juhuks tegin Margus Saare ka, kindluse mõttes ja siis hakkas neid kümme tulema," kirjeldab kunstnik Vello Paluoja.

Kümnega kunstnik siiski ei piirdu, järgmisest seeriast on juba viis valmis. Praeguses väljapanekus on naisi meestest rohkem, aga kui kõik kakskümmend valmis, tuleb täpselt pooleks, nii et isegi võrdõigusvolinikul pole midagi öelda.

Mis aga neist piltidest edasi saab? Poleks paha, kui originaalid ringhäälingumuuseumis koha leiaksid, arvab kunstnik. Ja kui keegi portreteeritutest on ise pildist huvitatud, saab arvutist korraliku koopia välja trükkida.

Toimetaja: Rain Kooli

Allikas: "Aktuaalne kaamera"Tanel Padari uue loo autoriõigusi saab osta igaüks

Tanel Padar andis välja uue singli peakirjaga "Parem veelgi", mis ilmus koostöös värske Eesti start-upiga Fanvestory, kelle abiga saab igaüks Tanel Padari tegevust toetades loo erinevatest õigustest osa saada ja nii omakorda raha teenida.

Andra Teede: mina "Õnne 13" viimast osa kirjutama ei hakka

"Õnne 13" stsenarist Andra Teede tunnistas, et tema ülimenukal seriaalil "Õnne 13" lõppu ei näe.

Eurovisioon
EBU: Ukrainat ohustab Eurovisioonilt kõrvalejäämine

Euroopa Ringhäälingute Liidu (EBU) direktor kinnitas, et kui Ukrainaga ei jõuta kokkuleppele seoses Venemaa eurolauliku Julia Samoilova esinemisega, siis võivad Ukrainale kaasneda saktsioonid.

Inimesed
Stilist Gerly Tinn kaalukaotusest: ma kavatsen oma sünnikaalu saavutada

"Ringvaates" oli külas stilist Gerly Tinn, kes rääkis sellest, kuidas ta on tänaseks kaotanud kakskümmend kilo.

elu
"Ringvaade" maitses militaarmatkatoitu

Saates sai aimu, millised on moodsad Eestis toodetud, pakendatud ja disainitud toidukaubad, mis on mõeldud sõjaväelastele metsas tarbimiseks. Näiteks peedisupp fetajuustuga.

Tele/raadio
ETV ekraanile jõuab suurejooneline MustonenFest Tel Aviv 2017

ETV toob täna ekraanile rikkaliku saate muusikafestivalist MustonenFest Tel Aviv 2017.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.