Pärnu kunstnik joonistas portree kümnest ETV saatejuhist ({{commentsTotal}})

Pilte saab vaatata näitusel Pärnu keskraamatukogus. Näituse pealkiri on "Teletuttavad" ja kunstnik Vello Paluoja kinnitab, et nii see ongi – ühegagi neist pole ta väljaspool teleekraani kokku saanud.

Vello Paluoja on suur portreede meister. Neid, kultuuri ja kirjandustegelastest alustades ning poliitikute ja sportlastega lõpetades, on tema käe alt tulnud sadakond. Hiljuti tuli tal mõte, et võiks oma lemmiktelekanali saatejuhid üles joonistada. Kuna internetiga mees sõber ei ole ja veel vähem julges ta kedagi endale poseerima paluda, tuli näod teleekraanlt üles pildistada. Vaid üks töö valmis internetist leitud pildi järgi, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Ega nemad keegi ei tea ja loodan, et keegi ka ei pahanda, et ma neid niimoodi joonistanud olen. Nad ongi niimoodi pildistatud, et ise olen neid saateid jälgind, aparaat laskevalmis nii-öelda, ja proovind. Päris keeruline niimoodi on olnud see protsess. Aga tahtmine tuli ja alustasin Grete Lõbust. See oli nii-öelda prooviks, et kas tuleb välja või ei tule. Igaks juhuks tegin Margus Saare ka, kindluse mõttes ja siis hakkas neid kümme tulema," kirjeldab kunstnik Vello Paluoja.

Kümnega kunstnik siiski ei piirdu, järgmisest seeriast on juba viis valmis. Praeguses väljapanekus on naisi meestest rohkem, aga kui kõik kakskümmend valmis, tuleb täpselt pooleks, nii et isegi võrdõigusvolinikul pole midagi öelda.

Mis aga neist piltidest edasi saab? Poleks paha, kui originaalid ringhäälingumuuseumis koha leiaksid, arvab kunstnik. Ja kui keegi portreteeritutest on ise pildist huvitatud, saab arvutist korraliku koopia välja trükkida.

Toimetaja: Rain Kooli

Allikas: "Aktuaalne kaamera"Inimesed
Heli LäätsHeli Lääts
Heli Lääts: kui hinges on kitsas, siis meri lohutab

Jaanipäeval 85aastaseks saav Heli Lääts ütles intervjuus Õhtulehele, et pole üle saanud abikaasa Peeter Sauli kaotusest kolm aastat tagasi ning et teda aitab meri.

elu
RobootikavõistlusRobootikavõistlus
Robotex jõuab esmakordselt Küprosele

Eeloleval esmaspäeval toimub tehnoloogiaalane kogupereüritus Robotex esmakordselt Küprose pealinnas Nicosias. Tegemist on esimese Robotexi üritusega väljapool Eestit.

Tele/raadio
Noorte laulu- ja tantsupidu 2011. aastal.Noorte laulu- ja tantsupidu 2011. aastal.
Noorte laulu- ja tantsupidu kajastatakse kõigis ERRi kanalites

Juuli algus toob ETV ekraanile XII noorte laulu- ja tantsupeo "Mina jään" ülekanded. 26. kuni 30. juunil on eetris traditsioonilised peo ettevalmistust näitavad 10-minutilised eelsaated "PEOLE!", mida juhivad Margus Saar, Anna Gavronski, Piret Järvis, Taavi Eilat ja väike Kase Kai Kihnust.