Galerii: Heategevuslik koolinoorte teatejooks Kadriorus ({{commentsTotal}})

Vaata galeriid
85 pilti
Autor: Rene Suurkaev / ERR

Tuhanded Eesti lapsed jooksid täna teatejooksu, et kosutada oma tervist ja aidata kahte oma eakaaslast, kes vajavad kõndimiseks abivahendeid. Pealinnas hõivasid lapsed jooksmiseks lisaks tükikesele Kadrioru pargist kogunisti terve presidendilossi esise.

President Toomas Henrdrik Ilves tunnistas, et tal heategevusjooksu üle hea meel, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Mul on tõesti hea meel, et teatejooks on lõpuks jõudunud Kadrioru lossi ette. Ma olen alati arvanud, et te peaksite seda siin tegema. See, mida te teete, on üks õilsamaid üritusi, milles ma osalen igal aastal," ütles Ilves.

Heategevusjooksuga kogutud raha jaguneb kahe väikese patsiendi vahel. Pool läheb 6-aastase Kose tüdruku Kertu, teine 4-aastase Tallinna tüdruku Uljana ravi toetuseks. Uljana oli jooksu ka vaatamas ja nautis ema kinnitusel enda ümber keerlevat melu väga. Uljana ema hindab saadavast rahast veel olulisemaks jooksu informeerivat aspekti, et tserebraalparalüüs pole nakkav haigus.

"Sellest on vaja rääkida ja anda teada, et selline haigus on, sellega saab hakkama, sellega inimesed elavad ja päris kenasti," ütles Uljana ema Olga Ivanova.

Heategevuslik teatejooks toimus 11. korda.

 

Toimetaja: Aleksander Krjukov"Kirsti elab Reykjavikis" peategelane rääkis elust Islandil: see on haldjamaa

Jarek Kasari laulu "Kirsti elab Reykjavikis" peategelane Kirsti Villard rääkis oma elust Islandil ja kirjeldas, kuidas sündis temast rääkiv lugu.

Aivar Mäe: ma olin halb laps

Rahvusooper Estonia juht Aivar Mäe avaldas, et oli nooruses halb laps, kelle pärast ema tihti koolis pidi käima.

Inimesed
Mart Helme mälu pandi otse-eetris proovile

"Vikerhommiku" saatejuht Taavi Libe valis eelmise nädala riigikogu istungitest kolme riigikogulase tsitaadid, et testida, kas EKRE esimees Mart Helme tunneb oma kolleegid kõigest hääle põhjal ära.

elu
Raua tänava saun tähistas 80. sünnipäeva

Tallinna üks vanemaid järjepidevalt tegutsenud avalikke saunu tähistas laupäeval 80. sünnipäeva ja sel puhul oli saunapäev veidi pidulikum.

Tele/raadio
"Meediatund" arutleb parem- ja vasakpoolsuse üle meedias

"Meediatund" toob täna raadioeetrisse parem- ja vasakpoolsuse meedias.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.