Tanel Padar: mälus inimestele esinedes tekib küsimus, miks me seda teeme ({{commentsTotal}})

Augustis toimub Otepääl triatlon, mille maskotiks on muusik Tanel Padar, kes on enda füüsilise vormi viimastel kuudel luubi alla võtnud ning loobunud suitsetamisest ja alkoholist.

Tanel Padari sõnul on joomisest ja suitsetamisest loobumine lihtsam, sest on oma elus kõigega väga vara alustanud. "Eelmisel aastal päris esimesel poolel tekkisid kahtlused, et enam vist ei jõua. Oktoobris kukkus selline tore juubel nagu 35 ja otsustasin pärast seda, et see pole enam minu jaoks," ütles ta "Ringvaatele".

Ööklubides töötamine muusiku sõnul aga karsklust ei häiri, pigem on hea meel, et sealt kiiresti ära saab."Võib ju arvata, et minu elukutse juures, kus paljuski esineme kohtades, mis on alkoholist läbi imbunud on võimatu ei öelda, aga tegelikult on hoopis vastupidi. Olen poole aastaga näinud ikka väga kohutavaid pilte. Tekib küsimus, et miks me seda teeme. Adekvaatseid inimesi on seal võib-olla käputäis. Selleks ei pea nii palju proove tegema ja kvaliteetset muusikat pakkuma, et ööklubis mälus inimestele esineda. Vaatepilt on õudne."

Elukvaliteet on trenniperioodi jooksul ainult paranenud, aega on rohkem. "Kui varem tegelesin miljoni asjaga ja kogu aeg tundus, et aeg absoluutselt pole, siis praegu on asju vähemalt sama palju, pluss kümme tundi treeninguid nädalas ja aega jääb üle."

Kuigi tekkinud vaba aeg pakub mõtlemisainet selle üle, kuhu aeg varem kadunud on, ei ole Padaril sellest kahju. "Olen alati öelnud, et ei kahetse kunagi, mida elus olen korda saatnud. Igast asjast olen saanud mingi kogemuse."

Vesi oli rockimehe jaoks varem pesemiseks, ei kõlvanud isegi joomiseks, ujuda ta ei osanud. "Pigem olen supleja olnud elu aeg. Krooli ma ujuda ei osanud. Kunagi lapsepõlves sai kooliga ujumistundides käia, aga olin suhteliselt tõrges vette minema, isegi kartsin."

Samuti ei ole ta varasematel aastatel rattaga sõitnud, kui väljaarvata kolimisel rattaga ühest garaažist teise sõitmine.

Tervisespordi asemel raudmehe võistluse valinud mees põhjendab valikut sellega, et nii on teada, et rassimine kulmineerub millegagi, on olemas ajalimiit, kuhu peab treeninguga ära mahtuma. Samas pakub Padar välja variandi inimestele, kellele meeldib näiteks joosta, aga mitte ujuda. Sel puhul võib triatlonil osaleda koos sõpradega ja erinevad alad omavahel ära jagada.

Toimetaja: Jaanika ValkInimesed
Londonis elav Peeter Rebane: kui oma käitumist muuta, muutub ka terrorism

Kontserdikorraldaja ja filmitegija Peeter Rebane on juba aastaid elanud Londonis ning tõdes, et viimase aja terrorilaine on suures osas meedia manipulatsioon inimeste hirmudega.

elu
Maret Tamjärv: jaanitule kuma kaitses põlde, pererahvast, loomi

Maret Tamjärv vabaõhumuuseumist tutvustas Vikerraadios jaanitavasid.

Tele/raadio
TV3 uudistesaate logo.TV3 uudistesaate logo.
Vabalevist lahkumisel säilivad Kanal 2 ja TV3 piirangud ja kohustused

Vabalevist lahkumisest teatanud Kanal 2-l ja TV3-l säilib kohustus näidata vähemalt kuuel päeval nädalas uudiseid ning nad ei pääse ka reklaamimahtu ja -sisu puudutavaist piiranguist, kinnitas Tehnilise Järelevalve Ameti (TJA) side- ja meediateenuste osakonna juhataja Oliver Gailan.