Minu Unistuste Päev rõõmustas Tartu lastekliinikus haigeid lapsi ({{commentsTotal}})

Kuigi heategevusorganisatsioon Minu Unistuste Päev aitab enamjaolt raske haigusega lapsi individuaalselt, siis täna oli rõõmus päev haigetel lastel Tartu lastekliinikus.

Täna said neuroloogia ja üldpediaatria osakonna lapsed esmalt näha mustkunstnikku ja siis Meisterjaani, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Iga päev valgete haiglaseinte vahel ei ole selline lapsepõlv, mida üks laps peaks saama ja me oleme orgnaisatsioon, mis toob selle rõõmu, lapsepõlve rõõmu," selgitas organisatsiooni Minu Unistuste Päev liige Laura Zirel.

Lisaks haigla üritustele püüabki organisatsioon tuua unistuste päevi raskelt ja krooniliselt haigete lasteni, keda arstid neile suunavad, pakkudes lastele just täpselt niisuguseid päevi nagu nemad seda tahavad: kui laps tahab minna kunstiringi, siis seda ta ka saab ja kui ta tahab kohtuda mõne laulja või näitlejaga, siis püütakse sedagi tema heaks korraldada.

Arstitudeng Laura Zirel on ise sellise heategevuse juures alates sügisest.

"See on võib-olla kõige parem otsus, mille ma teinud olen, sest olen näinud nii palju säravaid silmi, nii palju rõõmu ja õnne, mida ühe lapse näos võib näha. See on suurepärane," rääkis Zirel.

Tartu lastekliiniku lastele esines just Meisterjaan, kuna see oli laste enda suur soov.

Toimetaja: Merili NaelTerasmikrofoni pälvis Juss Haasma

Juba neljandat aastat jagab "Ringvaate" toimetus rahvusvahelise teatripäeva eel välja Terasmikrofoni preemia, mille pälvib nende saates põnevamaid intervjuusid andnud näitleja või lavastaja. Sel korral sai auhinna endale Juss Haasma.

Eesti passi saanud Ruslan Trochynskyi: ootasin sinist, aga on punane

Värskelt Eesti kodakondsuse saanud Ruslan Trochynskyi rääkis, kuidas on möödunud kaks kuud Eesti passiga.

Inimesed
Kohus saatis räppar Beebilõusta pooleks aastaks vangi

Harju maakohus mõistis Beebilõustana tuntud räppari Andrus Elbingu neljapäeval süüdi röövis ning karistas teda osaliselt reaalse vangistusega.

elu
Jõgeva padjalahingul loodetakse taas Guinnessi rekordit püstitada

Homme peetakse Jõgeval teist korda maha maailma suurim padjalahing.

Tele/raadio
"Plekktrumm" juhatab sisse Tartu ülikooli rektori valimise

27. märtsil on "Plekktrummis" külas Tartu ülikooli üliõpilaskonna esimees Reelika Alunurm, kellega räägitakse õppimise rollist tänapäeva üliõpilastele.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.