Kui lihtne on sõrmejäljelugejat ära petta? ({{commentsTotal}})

"Terevisioonis" katsetati täna, kas sõrmejäljelugejat saab ära petta, kui kasutada sõrmejäljega plastiliinitükikest.

"Kui võtta hambaarsti silikoon, tekitada oma sõrmejäljest jäljend ja siis kasutada teise poole saamiseks plastiliini, siis see peaks töötama," kirjeldas katset "Terevisiooni" toimetaja Reimo Sildvee.

"Laptopides on see päris ammu olnud ja laptopid loevad pilti ja seda pilti on eriti lihtne petta, sa võid sinna panna sarnase asja ja ta ei saa päris hästi aru, aga mobiilides on see paremini tehtud, seal on see mahtuvuse põhiselt. See, et sõrmejälgi saab valesõrmedega mitmel viisil petta, on ju vana teema. Ja see uurimistöö, et kuidas seda paremini petta ja kuidas seda takistada, käib väga intensiivselt, see on hirmus huvitav tegelikult. See pingutus, et teda ära petta, on tegelikult päris suur. Kui seda tehnoloogiat väga täiustada, on see tõsiselt raske töö. See läheb lõpuks natuke nagu selliseks valeraha tegemiseks. Saab küll teha, aga mitte väga lihtsalt. Üldiselt ei ole ju telefon selline asi, mis on nii kriitiline. See harilik sõrmejälg on tavaeluks täiesti piisav, ta on selline mugavuse ja turvalisuse hea sümbioos, aga ta ei ole päris sellisel tasemel, et ma tahaks pangaparoole selle all hoida," rääkis Tallinna Tehnikaülikooli arvutiteaduse professor Tanel Tammet.

Katse tulemusena selgus, et nii lihtne see siiski pole, sest Reimo Sildvee telefon keeldus plastiliinist jäljendi peale avanemast.

Toimetaja: Madis LaurInimesed
Salvador Dali 1958. aastal.Salvador Dali 1958. aastal.
Hispaania kohus otsustas Salvador Dali surnukeha üles kaevata

Hispaania kohus tegi esmaspäeval otsuse, mille kohaselt kaevatakse üles 1989. aastal surnud kunstniku Salvador Dali maised jäänused.

elu
Keskaja päevad Tallinna vanalinnasKeskaja päevad Tallinna vanalinnas
Tallinna vanalinn muutub neljaks päevaks õitsvaks hansalinnaks

6.- 9.juulini AD 2017 toimuvad Tallinna vanalinnas XVIII keskaja päevad, mil Raekoja plats ja Niguliste kiriku ümbrus muutuvad õitsvaks hansalinnaks.

Tele/raadio
Viljandi KultuuriakadeemiaViljandi Kultuuriakadeemia
Uus lennusaade jõuab telerisse!

Sel kevadel lendab laia maailma õnne otsima Viljandi Kultuuriakadeemia 11. lend näitlejaid ja lavastajaid. See on erakordne kursus, sest esimest korda eesti teatriõppe ajaloos on üks kursus, kus pooled särasilmsed noored on eesti ja pooled vene emakeelega. ETV tegi saate sarjast "Lennud".