Sänna leiutajate külakool asutas oma tsirkusepoe ({{commentsTotal}})

Võrumaal asuvas Sänna kultuurimõisas tegutsevas Leiutajate külakoolis sai paarist trikist alguse tsirkusehullus, mis viis sealsed lapsed päris oma tsirkusepoe tegemiseni. See kõik on osa kooli õppeprogrammist.

Leiutajate külakoolis pole ei suurt ega väikest, kes ei mõistaks mõnda tsirkuse trikki. Paarist lapsest alguse saanud pisik levis kiirelt üle kogu kooli, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Need lapsed, kes enne veetsid rohkem aega arvutis, unustasid selle arvutimängude maailma sootuks ja nüüd triktiavad ja saavad oma enesekindluse žongleerimisest näiteks," selgitas Leiutajate külakooli õpetaja Hendrik Noor.

Trikitamine viis mõteteni, mis trikke veel saaks õppida ja mida selleks vaja on. Sellest omakorda sündis idee teha tsirkusepood, mille tarvis sõideti lausa Inglismaale tarnjatega kohtuma.

"Saime kauba kätte ja siis hakkasime kohe pihta - tegime letid ja hakkasime ise õppima, et teistele õpetada ja näidata," rääkis 3. klassi õpilane Teodor Noor.

Kõike seda ei tehtud aga niisama ajaviiteks või toreda hobi korras - tegemist on osaga Leiutajate külakooli õppeprogrammist.

"Õppeprotsess on suhteliselt varjatud. Kui me õpime matemaatikat, siis me õpime tegelikult selle kaudu, mis lapsi väga kõnetab ja hetkel on see tsirkusefirma tegemine ja muidugi ei saa firmat teha ilma, et sa oleksid arvudega sina peal," selgitas Noor.

Aga oma firma eeldab palju muudki - näiteks kas või müügistendide valmistamist või e-poe Cirkus24 haldamist.

"Kui see oleks jäänud lihtsalt trikitamiseks, siis oleks see võinud olla lihtsalt tsirkusering, aga kuna see on kooli protsess, siis me püüame sinna haarata võimalikult palju asju, mis pakuksid õppimise võimalusi," rääkis Noor.

Esimesed tellimused on tänaseks teele läinud ja et tsirkuserõõm võimalikult paljudeni jõuaks, on lastel plaanis teha ka tsirkusering, et soovijatele trikitamist õpetada.

 

Toimetaja: Merili NaelInimesed
Salvador Dali 1958. aastal.Salvador Dali 1958. aastal.
Hispaania kohus otsustas Salvador Dali surnukeha üles kaevata

Hispaania kohus tegi esmaspäeval otsuse, mille kohaselt kaevatakse üles 1989. aastal surnud kunstniku Salvador Dali maised jäänused.

elu
Laulu- ja tantsupeolisi majutatakse 44 koolimajas

Laulu- ja tantsupeole saabunud lapsed ja noored ööbivad traditsiooniliselt Tallinna koolimajades. Enam kui 19 tuhat noort mahutatakse ära 44 Tallinna ja Harjumaa kooli.

Tele/raadio
KaameradKaamerad
ERR kuulutab välja konkursi uute portreefilmide tootmiseks

Eesti Rahvusringhääling koostöös Eesti Filmi Instituudi ja Eesti Kultuurkapitaliga kuulutab taas välja konkursi uute portreefilmide tootmiseks.